Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törvénymódosítás a kutyatartás...

Törvénymódosítás a kutyatartásban!?

Figyelt kérdés

Ezt most tényleg nagyon elszúrták. De őszintén remélem, hogy csak én tévedek... :(

2016.jan.1-től tilos kutyát tartósan láncra kötni. De mit jelent a tartós??? Mert ezt senki sem határozta meg, érthetetlen módon!!!

A korábbi rendelkezés, mely szerint a lánc minimum hosszúsága ennyi meg annyi, testmérettől függően, hatályát vesztette.

Ezek figyelembevételével, tulajdonképpen akárki tarthat kutyát láncon a nap 23 órájában, de akár 24-ben is, ugyanis soha a büdös életbe nem tudná senki sem bebizonyítani, hogy tartósan van kikötve a kutya.

Kimennek az állatvédők, a tulajdonos pedig rámondja, hogy 10 perccel ezelőtt kötötte ki. És el van intézve. Így a hatóság is tehetetlen.

"Akár 150 000 Ft-os pénzbírságra is számíthat...". Ezt mégis hogy akarták megvalósítani?

Egyszerűen hihetetlen, ennek most így mi értelme volt?



2016. jan. 4. 19:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Hogy szoktassa össze? Talán először a kutyának hallgatni a kellene a gazdájára. Hiába mondja neki, hogy ne ugass, hagyd, a kutya akkor is támadja a gondozót. Ez itt a probléma.

Én el se tudom képzelni azt, hogy valaki bejön hozzánk, a kutyámnak meg hiába mondom hogy nem, akkor is széttépi az embert.


Itt már nagy gondok vannak. A következő már az lesz, hogy a saját kutyájától is félni fog. Az ilyen embereknek amúgy miért van kutyája?

2016. jan. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Kedves 10-es és 11-es! Hozzánk is jár ápoló vagyis egy kötöző nő. Én hiába mondom, h nem bánt a kutya még a postásnak is örül ő nem hajlandó bejönni , mert retteg a kutyáktól. Én annyival vagyok szerencsésebb helyzetbe, h be tudjuk csukni arra az időre a szobába. Vagy nyomjam a kutyát a kezébe vagy mit tancsoltok, mert biztos az oviba kutyakiképző meg pszichológus volt a jeletek.
2016. jan. 5. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Azert minek en kossem meg a jolnevelt kutyam mert a masik komplexusos es nem ert a szobol? Ezzel csak negativ iranyba tereljuk az allatot. Az apolonak az a dolga. En se valogathatom meg a munkamba hogy mi az aminek nem megyek a kozelebe ha epp ott van dolgom. Nekem elso sorban a kutyammal kell torodnom es nem egy vadidegen berogzodeseivel. Elvegre ezert van velem a kutya. Ha harapos a kutya az megint mas. Akkor viszont kezddni kepl valamit a dologgal. Viszont ott se a lanc a megoldas hiaba egyszeru. Leginkabb a kenyelmessegunk miatt tesszuk pancra a kutyat es nem azert mert ez a legjobb amit tehetunk.
2016. jan. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
A gondozó 5 éve jár oda, nem hajlandó haverkodni a kutyával. Nincs mit tenni. 3 év után a kutyám is megunta a dolgot, most már ő sem akar. Ennyi. Ez van, amíg mamám él, ez így lesz.
2016. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Azért nem kívánom mamám halálát, hogy a kutyának egy kicsit jobb legyen.
2016. jan. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Amúgy csak FÉL NAPOKAT van megkötve, sétáltatva van, tanítva van. Nincs neki olyan rossz dolga, mint egyes kutyáknak, akiket látok....
2016. jan. 6. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!