Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennél, ha a párod féltéke...

Mit tennél, ha a párod féltékeny lenne a kutyádra?

Figyelt kérdés
2010. márc. 25. 20:55
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
51%

Talán elgondolkoznék,hogy a párom,hogy lehet

egy KUTYÁRA féltékeny.(:


Enyhén lehetettlen dolognak tartom.

2010. márc. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
58%
Mondanám neki, hogy ha ennyire féltékeny, nyugodtan alhat a kutyaházban és őrizheti a házat.
2010. márc. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
41%
Körberöhögném 8-)
2010. márc. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Nem tudom.. nálunk is ez volt a helyzet az exemmel. Elég sokat járok a kutyával mindenhova, kutyasuli het 3szor, nyomkövetés minden nap, nyáron heti 3-4szer viszem úsztatni, cangával futtatom heti 2szer.. És ebbe még nincsenek benne a séták. :)

Nem nagyon tudta elfogadni a dolgot. Zavarta hogy a kutyával többet foglalkozok mint vele... legalábbis szerinte ez így volt. Elgondolkoztam a dolgon, és úgy döntöttem hogy a kutyám még remélhetőleg velem lesz 10-12 évig, ő pedig ki tudja... meg ha nem tudja elfogadni a hobbimat, azt hogy én szeretem a kutyámat, és nem akarom hogy úgy élje le az életét hogy 2szer tette ki a lábát a kertből, akkor nem illünk egymáshoz. Úgyhogy 3 és fél év után szakítottam vele.

2010. márc. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Először elgondolkoznék hogy vajon igaza van-e! És ha igen akkor változtatnék. Elmondom szerintem milyen esetben van igaza: ágyban alszom a kutyával, minden nyüszítésére ugrom, csak róla beszélek mindenkinek, mindenhová viszem magammal mégha randizunk is, még evéskor is vele foglalkozom ilyesmik. Na ilyen esetben igaza van ráadásul a kutyának is rossz! Ha viszont az a baja, hogy én sétáltatom a kutyám, kutyaiskolába járok vele, versenyre, táborba, kiállításra, lemondom a randit mert a kutyám haldoklik (csak költői túlzás) akkor ez nem túlzás, hanem a hobbim! Azt pedig nem irigyelheti tőlem, mert jó esetben neki is van ami meg engem nem zavar!

Nos első esetben megpróbálnák véltoztatni magamon második esetben pdig megpróbálnám megértetni vele hogy miről van szó! Ha nem érti akkor sem szakítok vele, de nem is változok meg mert szerintem ez korrekt.

2010. márc. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hát az én környezetemben, sőt saját magamnál is volt ilyen!

Ha te szereted a kutyádat, és ő nem, akkor ergo ő téged nem szeret, tehát szerintem annak a kapcsolatnak sok értelme nincs...

Legalábbis én így gondolom, és ha újra felmerülne ilyen a mostani kapcsolatomban is, akkor biztosan szakítanék az illetővel.

2010. márc. 26. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

00.21-es valasszal teljes mertekben egyetertek, nagyon jol megfogalmazta a problemat. Lehet, hogy nem ugy bansz a kutyaddal, ahogy illene, akkor a baratnodnek jogaban all felhaborodni. Szamos olyan csaladot lattam mar, ahol (meg hazasparokat is) az elvalas szelere sodort egy rosszul nevelt kutya.

Ha viszont kutyakent kezeled a kutyad, ami mar onmagaban is sok idot vesz igenybe, es emiatt feltekeny, akkor csak nem illetek ossze egyszeruen.

Magyarazd el neki a felelos kutyatartas "szabalyait" kedvesen, de ha szereted ot, ne szakits a baratnoddel. Ha nem birja tovabb, akkor majd o ugyis szakit veled, de lehetoleg haragoskodas nelkul.

Azert remelem, hogy a beszelgetessel rendezni tudjatok a nezeteltereseket.

Udv

2010. márc. 26. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. Olyan nehéz ez. Kutyaként kezelem egyébként a kutyáimat, megvannak a szabályok, nem alhatnak az ágyban stb. Ahogy ezt kell. Viszont az az idő, amit nem a munkahelyen töltök, teljes mértékben a kutyáimé, gyakorlatilag ez az életem. Tanítom őket, sportolok velük, hosszas sétákat rendezünk az ismerősökkel. Két probléma van. Az egyik, hogy valóban kicsit fanatizmus a kutyaimádatom és alapvetően a barátaim is kutyások (nem az ilyen felkapom a kutyám, ha jön egy másik szemben típusú, hanem Kutyás, nagy betűvel). És valóban az alapvető beszédtémám a kutya, azért is, mert mivel kb. semmi más nem történik velem az életemben - amit amúgy én egyáltalán nem bánok - igazából a kutyán kívül csak a munkahelyről tudnák beszélni, amit viszont nem szeretnék, elég az a 8 óra belőle, amit ott töltök. A másik probléma, hogy a párom 200 km-re lakik, így a kapcsolatunk jórészt skype és telefon, havonta egyszer-kétszer találkozunk. Három év szünet után jöttünk megint össze, ez tart közel fél éve, de régen még nem volt kutyám, csak más fanatizmusaim voltak, amikkel sosem volt semmi baja. Tudni kell, hogy neki is van egy kutyája, kint a munkahelyén, de ő nem hordja haza a lakásba a kutyát, hanem a kutya ott él kint egy 30 hektáros tanyán. Neki teljesen mást jelent a kutyázás, mint nekem, eleve ő nem nagyon hordja sétálni sem és tanítgatja ugyan, de közel sem úgy mint én az enyémeket. Eddig minden olyan jó volt, erre tegnap közölte velem, hogy neki kicsit sok a kutya, meg a múltkor is mikor jött hozzám tök szerelmesen, amint leszállt a vonatról szerinte azzal kezdem (munka után!), hogy vigyük le a kutyákat. Szerintem nem kérdés, hogy munkaidő után a lakásban tartott kutyával az az első, hogy leviszem és mi, én csak utána jövünk. Plusz a fejemhez vágta, hogy ne higgyem, hogy féltékeny, az nem zavarja, ha a sajátjaimról beszélek, de nagy általánosságban, meg hogy melyiknek kik az ősei ebben a fajtában ez őt nem érdekli. Ami azért esett rosszul, mert amúgy az én kutyám őseiről meséltem egyszer neki és azok eredményeiről. A szaporításos dolgon és a törzskönyvön is összevesztünk már, mert neki nem fontos a tk és nem akarja fölfogni a kutyások között jól ismert témát a törzskönyv és a szaporítás mibenlétéről. Ami azért kiakasztó nekem, mert ő egy állattenyésztő szakmérnök.

Szóval a lényeg, hogy ez a tegnapi fejemhez vágás nagyon szíven ütött, azóta egyszerűen elment a kedvem attól, hoyg beszéljek vele, mert nem tudom, miről beszélhetnénk? Fogalmam sincs, hogyan kezeljem ezt a helyzetet, mert nekem a kutya a mindenem, az életem, az kutyázás segített a depresszióból felépülnöm és ezzel a mondatával egy világ dőlt össze bennem. 10 éve ismerjük egymást, ha a szünetet nem számítom bele, akkor 6 és fél éve vagyunk együtt. A 3 év szünetnek teljesen más oka volt (aminek itt most nincsen jelentősége), előtte is 1 évig távkapcsolatban voltunk és alapvetően mindig meg tudtunk mindent beszélni. De ez a helyzet engem leblokkolt és nem tudok vele mit kezdeni. :( Fogalmam sincs, hogy mit tegyek, nekem kéne-e megerőszakolnom magam vagy tőle kéne alkalmazkodást várnom? A 3 év szünet után megtanultam, hogy kölcsönösen kell tennünk a kapcsolatunkért, nem várhatom az a másiktól, hogy mindig az én kívánságom érvényesüljön. De ez a helyzet nagyon nehéz nekem. Mit tegyek?

2010. márc. 26. 11:08
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Hát nem tudom nagyon nehéz a helyzet. Lehet hogy nem is látom át a helyzetet, így 16 évesen még nem volt olyan nagyon "mély" kapcsolatom. Én is így vagyok a kutyámmal, neki élek stb... Sokan nem tudják ezt elfogadni :(

Én a helyedben elgondolkodnék azon, hogy mi lesz, ha szakítotok?! A kutya akkor is ott lesz, de a pasi nem. Viszont ha tényleg szereted a srácot, akkor próbálj meg változtatni rajta. Volt hogy egyik barátnőm szól, h ne beszéljek annyit a kutyákról, mert már zavarja. Kicsit megsértődtem, de átgondoltam :-/ Azóta neki nem mondom a kis dolgaimat és kész. Ne haragudj ha nem tudtam segíteni, majd írd meg mi lesz a dolog vége..

Üdv.

2010. márc. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem sok jövője van ennek a kapcsolatnak. Egy számodra fontos dologban teljesen más az értékrendje és ez baj. Ha igazán összeillenétek, megértené. Legalábbis én kívülállóként így gondolom.
2010. márc. 26. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!