Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vehetnék panelba?

Milyen kutyát vehetnék panelba?

Figyelt kérdés

Amik a szempontok:


- Kis vagy közepes méretűt szeretnék

- Olyat, ami nem annyira ugatós (bár feltételezem, ezt megfelelő neveléssel kordában lehet tartani, de gondolom van azért olyan fajta, ami kevésbé hajlamos az ugatásra)

- Nyugisabb kutyát szeretnék, hiszen én sem vagyok túl pörgős

- Ne legyen nagyon szőrhullatós

- szeresse a gyerekeket


Amit nyújtani tudnék:


- Két szobás panel

- Szerető gazdi, gyakran gyerekek is körbevennék (5 és 7 évesek), sajnos nem minden nap...

- Reggelente vinném sétálni olyan 20 percet, és minden délután/este vagy kétszer rövidebb időre vagy egy hosszabb (másfél-két óra), sajnos nem ugyanolyan minden napom.


Egyetlen kutya van, ami nagyon nem tetszik, az a Yorki (még véletlenül sem akarom megbántani, akiknek ilyen kutyája van). Nem ragaszkodok fajtatiszta kutyához, megfelelhet egy 1-2 éves menhelyi kutya is, csak ott nem tudom, meg tudják-e mondani, mennyire gyerekbarát stb.

Ha ezen körülmények közé nem való kutya, azt is megmondhatjátok.

Eőre is köszi


2016. jan. 7. 14:05
1 2
 1/15 bollocks ***** válasza:
A reggeli rövid + esti hosszú séta az kevés, be kellene iktatni még egy rövid délutáni vagy késő estit. Egy jobb menhelyen tökéletes kutyát tudnak majd ajánlani.
2016. jan. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Bichon kislany.

Nem ugat, nem hull a szore egyaltalan, egyedul jol elvan delelott, bujos, gyerekbarat.

Nekem bolognese van, de lehet maltese vagy havanese is.

A fiuk kicsit turelmetlenebbek, ugatosabbak.

2016. jan. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
65%

Felnőtt, lakásban tartott kutyának minimum a napi 3 séta, de még szerencsésebb a 4. Ha ezt nem tudod vállalni, méghozzá kialakított napirend szerint, akkor inkább mondj le a kutyáról.


Kölyökkutya különösen sok időt és türelmet igényel, eleve mire szobatiszta lesz, akár hónapokba is telhet, addig 2-3 óránként kell levinni. Menhelyeken tudnak ajánlani megfelelő igényű és vérmérsékletű felnőtt kutyát, még szerencsésebb, ha a gyerekekkel együtt mész megismerni. Meg azért azt se felejtsd el, hogy nem csak a kutyának kell alkalmazkodnia, hanem a gyerekeknek is meg kell tanítani szabályokat a kutyával szemben, mert alapvetően az állat van kiszolgáltatottabb helyzetben.

2016. jan. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Köszi. Ja azt elfelejtettem, hogy 8-16-ig dolgozok, addig egyedül lenne. Remélem van azért olyan kutya, aminek ez még belefér.
2016. jan. 7. 15:07
 5/15 A kérdező kommentje:
Négyszer 100 %, hogy nem tudom levinni. Az nem férne már bele.
2016. jan. 7. 15:08
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Nem kicsi 4 embernek 2 szoba? Plusz még 1 kutya is...
2016. jan. 7. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

Még számold hozzá, hogy hacsak nem pár percre a lakástól dolgozol, idő az oda-vissza út is, meg bevásárlás, hasonlók. Figyeld meg egy pár napodat, hogy valójában mennyit lenne egyedül a kutya. Felnőtt kibír 9 órát, ha nagyon muszáj neki, ahogy te is kibírod, de nem esne jól minden nap... ILyen esetben pedig szerencsésebb a kutyát még reggel jól lemozgatni, tehát akkor a reggeli séta ne 20 perc legyen, hanem minimum 1 óra, és tényleg fáradjon el. Fáradt kutya a jó kutya lakásban. :)

Ezenkívül az egyedülléthez is szoktatni kell a kutyát, tehát ha belevágsz, vegyél ki legalább két hét szabadságot, legjobb lenne tavasszal vagy nyár elején, és először 5 percre hagyd egyedül, aztán ha nincs gond, akkor 10 perc, fél óra, egy óra, stb.

2016. jan. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
65%

Fiatal felnőtt, nyugodt természetű, nem pörgős, jó idegrendszerű, kedves kutyust ajánlok menhelyről.

Igen, a gondozók tudnak segíteni a választásban, ha elmondod az igényeidet. Érdemes több menhelyre is ellátogatni.

Napi 3 séta kötelező minden lakásban élő kutyának, ebből egy hosszabb (legalább 1 órás), ahol szabadon is mozoghat, futhat, játszhat más kutyákkal stb.

Ez a minimum igénye, ezt vedd figyelembe döntés előtt.

2016. jan. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
65%

8-16 ig dolgozok én is.

15 perc sétára a melóhelytől kb 7- 7:15 fele lent vagyok velük 15 percet. Délután kb 16:20-ra érek haza. Le sem öltözök,lerakom a cuccokat kutyákra póráz és lemegyünk 1 órára vagy akár többre. Aztán este 22-22:30 körül egy 15-20 perc.


Két kistestűm van (havanese,bichon frise)


2 séta sajnos nem elég.

2016. jan. 7. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek.a 3 séta azért még megoldható lenne.
2016. jan. 7. 19:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!