Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát vehetnék panelba?

Milyen kutyát vehetnék panelba?

Figyelt kérdés

Amik a szempontok:


- Kis vagy közepes méretűt szeretnék

- Olyat, ami nem annyira ugatós (bár feltételezem, ezt megfelelő neveléssel kordában lehet tartani, de gondolom van azért olyan fajta, ami kevésbé hajlamos az ugatásra)

- Nyugisabb kutyát szeretnék, hiszen én sem vagyok túl pörgős

- Ne legyen nagyon szőrhullatós

- szeresse a gyerekeket


Amit nyújtani tudnék:


- Két szobás panel

- Szerető gazdi, gyakran gyerekek is körbevennék (5 és 7 évesek), sajnos nem minden nap...

- Reggelente vinném sétálni olyan 20 percet, és minden délután/este vagy kétszer rövidebb időre vagy egy hosszabb (másfél-két óra), sajnos nem ugyanolyan minden napom.


Egyetlen kutya van, ami nagyon nem tetszik, az a Yorki (még véletlenül sem akarom megbántani, akiknek ilyen kutyája van). Nem ragaszkodok fajtatiszta kutyához, megfelelhet egy 1-2 éves menhelyi kutya is, csak ott nem tudom, meg tudják-e mondani, mennyire gyerekbarát stb.

Ha ezen körülmények közé nem való kutya, azt is megmondhatjátok.

Eőre is köszi


2016. jan. 7. 14:05
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
A bolognese nekem is tetszik 😊 várok még ötleteket! Amúgy egy kicsit idősebb menhelyi kutyus a leg valószínűbb
2016. jan. 7. 19:58
 12/15 anonim ***** válasza:

Az hülyeség hogy nem elég 2 séta. Amint már mondtam nekem bolognese van, bőven meg van elégedve ha kétszer leviszem, sőt ilyen téli ködös esős zord időben nem is szeret sokat kint lenni. Nyáron viszont meghálálja 100-szor, nagyon szeret a zöld fűben ugrálni akár egy órát is.

Én 100%-ban ajánlom panelbe a bologneset.

2016. jan. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
#12-es, térjünk majd erre vissza akkor, ha a kutyád idős lesz - amennyiben megéri - és mindenféle húgyúti meg veseproblémával cipelheted az orvoshoz.
2016. jan. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
12-es: azért gondolj bele, hogy mennyi ideig kell kibírni pisilés nélkül szegény kutyának. :( Napi minimum háromszor le kéne vinni, legalább pisilni.
2016. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
50%

Sajnos az egy dolog,hogy a legtöbb kutya miután szobatiszta tartogatja ameddig tudja. De hosszú távon tényleg vese problémákhoz vezethet. Az se a kutya első 1-2 évében hanem mondjuk 5-6 életéveben fog jelentkezni majd lehet intkontinens lesz és akkor meg állandóan bepisil.


Nekem is bichonjaim vannak és ha véletlen ki marad egy séta. Volt már ilyen,vannak nehezebb időszakjaim akkor bepisilnek.Ilyenkor nincs szidás.


Napi 3 a minimum.


Napi 2x fél-1 óra nagyon kevés.Ilyen kevés mellett ne csodálkozz ha nem lesz szobatiszta.


3-séta szerintem megoldható. reggel-esti 15 perces,de délután van egy 1-1,5 órás az teljesen jó egy kistestű kutyának!

2016. jan. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!