Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy amstaff/pitbull/bull...

Egy amstaff/pitbull/bull típusú kölyköt tényleg annyira nehéz felnevelni? Találtam egy 3 hónapos kölyköt, mit tudtok ajánlani?

Figyelt kérdés

Mindenki azt mondja,hogy dobjam ki,adjam menhelyre ajándékozzam el stb. mert később agresszív lesz.... Van egy tacskó keverékünk és régebben volt egy nj szerű keverékünk is és egy labrador szerű is. Voltunk vele állatorvosnál chip nem volt benne és nincs gazdája. Úgy döntöttünk megtartjuk de többen mondták hogy rossz ötlet. Szerintetek? Mennyivel más egy ilyen kutya nevelése? Olvastam a fajtáról,néztem róla videókat de mindenhol azt írták erős kezű gazdát igényel,meg fajtához értőt... De ez konkrétan miben nyilvánul meg? Tudtok valami hasznos linket,könyvet ajánlani. De ne wikit,fajtaismertetőket meg ilyeneket azokat elolvastam.

(15 éves vagyok.) A szüleim azt mondák,hogy maradhat de bizalmatlanok a fajtával szemben. És mondták hogy próbáljak meg utána nézni a fajtának. Kutyaovi-suli kizárva mert nem engedik,bár nem hiszem hogy szükség lenne rá. Meg tudom neki tanítani az alap parancsokat,meg tudunk vele mozogni is. A környéken van egy erdő,oda szoktunk járni,ott találkozhat más kutyákkal is.



2016. jan. 7. 21:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

"kivétel nélkül van egy olyan korszaka minden bull típusú kutyának, amikor kinyílik a csipájuk, és elkezdenek rájönni, hogy a többieket megverni tulajdonképpen jó buli. Ezt általában ott helyben elkapjuk, pár hét múlva el is lehet felejteni, de ha nem mutatod meg neki marha gyorsan, hogy nem, rohadtul nem jó buli, akkor elindulhat egy olyan folyamat, aminek tényleg egy agresszív kutya lesz a vége. "


Nálunk is dettó ugyanez volt, bár nekem "csak" tacsi-amstaff keverékem van. Neki is kinyílt a csipája úgy kb. 1 évesen, néha igencsak seggbe kellett billentenem, hogy talán nem kéne trollkodni más kutyákkal, azóta kenyérre lehet kenni :D

2016. jan. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

A kutyasulival az baj hogy mi van ha kifogunk egy rosszat. Most nem mondok példát. :D

"kivétel nélkül van egy olyan korszaka minden bull típusú kutyának, amikor kinyílik a csipájuk, és elkezdenek rájönni, hogy a többieket megverni tulajdonképpen jó buli. Ezt általában ott helyben elkapjuk, pár hét múlva el is lehet felejteni, de ha nem mutatod meg neki marha gyorsan, hogy nem, rohadtul nem jó buli, akkor elindulhat egy olyan folyamat, aminek tényleg egy agresszív kutya lesz a vége. "


Időben ez 8-10 hónapos kor körül van vagy korábban? Mert azt írod ovi de az a 3,5-8 hónapig tart nem? Vagyis ott ahol én néztem ott addig de láttam talán olyat is ahol 10 hónap.

Emiatt talán mégis szükség lenne rá bár igazából kb pont ez a kérdés hogy ez a korszak/nevelés mennyire komoly.

De ezt így neten gondolom amúgy se lehet elmagyarázni meg minden kutya más. Majd még eldöntjük.


Ezek a sulik jöhetnek amúgy számításba:

[link]

[link]

2016. jan. 8. 15:51
 13/22 anonim ***** válasza:

Hát ezt kutyája válogatja, a kamaszkor kb. 6 hónapos és 2 éves kor között tart. Tapasztalatom szerint a bullok inkább 7-9 hónaposan kezdenek el így izomkodni, de tényleg változó.

Igazából az is elég, ha addigra megtanulod tényleg hatékonyan fegyelmezni, meg felismerni, hogy egyáltalán mikor kell belenyúlni. De előre szólok, hogy ha kamaszkorában kezded el te is tanulni, hogy hogyan bánj vele, akkor vért fogsz izzadni, mert te is küzdesz, a kutya is küzd, csak ő tudja, hogyan meg miért, te meg nem. Szóval az nem a legnyerőbb opció, hogy majd amikor gond van, akkor mentek kiképzőhöz. Érdemes legalább pár hetente lenézni, hogy szem előtt legyetek, meg folyamatosan tanuld kezelni a hülyeségeit.

Nálunk amúgy addig van ovi, amíg a kutya agyban ovis, és nem terhelhető még a tanfolyammal, nem korhoz kötjük. Sőt, általában ez a durva kamaszodás szokott lenni a jel, hogy na most már akkor nem játszadozunk, irány a tanfolyam :D

2016. jan. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Elég fárasztó jól nevelni őket. Minden percben a következetességet tartani nem gyerekjáték. Már a kölyök sétáltatása is kimerítő ha azt akarod hogy nagynak ne ő sétáltasson téged. És ez csak a séta ami a nap legrövidebb része még akkor is ha kiadós. A cerberus kutyaiskola például nagyon jól tájékozott ezzel a fajtával.
2016. jan. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:
Pedig a húzás nélküli séta már jól megy,szerintem hamarabb megtanulta mint anno a tacsi. Mondjuk eleinte nem tetszett neki a póráz de már jóba vannak. :D
2016. jan. 8. 18:47
 16/22 anonim ***** válasza:
# 14/15 vagyok. Mi az hogy jól megy? Követ téged, nem előz meg, nem kacsázik és nem is húz? Csak akkor áll meg szaglászni ha te akarod? Az hogy megszokja a pórázt az egy dolog. Az előzőeket is tudnia kell. Ezeket meg már most meg kell tanítani mert ha teszem azt 40 kiló lesz és el tud húzni egy passatot akkor nehéz életed lesz :)
2016. jan. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam. :) Már kb 3 hete nálunk van,gyorsan tanulja a dolgokat.
2016. jan. 8. 21:02
 18/22 anonim ***** válasza:
Mas ismeros kutyakhoz is vidd. Rajuk hogy reagal? Kolyokkent meg sok gond nem lehet.
2016. jan. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Szoktam vinni ismerős kutyákhoz meg ha 100%os lesz a behívás kutyás helyen is engedem szaladgálni majd.
2016. jan. 9. 19:30
 20/22 anonim ***** válasza:
Ez fordítva fog csak menni :D Előbb elviszed szaladgálni mindenféle helyekre, és ott is megmutatod neki, hogy a behívás az mindig behívás, ettől lesz 100%-os. Nem tudod otthon úgy "beállítani", hogy aztán játszó kutyák közül is ki tudd hívni (legalábbis ritka nagy mázli lenne egy ilyen kutya).
2016. jan. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!