Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A mostani szabályos szerint...

A mostani szabályos szerint lehet póráz nélkül kutyás sétáltatni Pesten, specifikusan a VII. kerületben?

Figyelt kérdés

Mielőtt valaki azt mondaná, h keressek rá, megtettem, és ahány oldal, annyifélét mond.


Csak olyan válaszoljon, aki tényleg tudja, tippelgetni én is tudok.


Köszi!



2016. jan. 8. 17:35
 1/6 anonim válasza:
100%
NEM! 1000000000000%!
2016. jan. 8. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Megbüntethetnek érte,te meg elkezdhetsz egy hosszas pereskedést a büntetés ellen,mert a törvény ellentmondásos.. De attól még sétáltatnak póráz nélkül,szóval lehet :)
2016. jan. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A póráz kötelező, a szájkosarat engedték el, amennyiben a gazda garantálja, hogy nem harap a kutyája. Tömegközlekedési eszközön az is kötelező.
2016. jan. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 17. §-ának (1)-es bekezdése így rendelkezik: „Belterület közterületén – kivéve az ebek futtatására kijelölt területet – ebet csak pórázon lehet vezetni. Közterületen ebet csak olyan személy vezethet, aki az eb irányítására, kezelésére és féken tartására képes.” (Ez a bekezdés 2010. július 1-jén lépett hatályba.)


Önkormányzat – így Erzsébetváros önkormányzata sem – hozhat eltérő rendeletet, mert alacsonyabb rendű jogszabály nem lehet ellentétes a magasabb rendűvel.


Az más kérdés, hogy elég esetleges a bírságolás, és változatos a jogcíme és mértéke; ugyanis, ennek a jogszabályi előírásnak a megszegése tételesen nem szerepel sem az állatvédelmi bírságokról-, sem a szabálysértési bírságokról szóló rendeletben.

Általában valamilyen általános érvényű szabálysértési formát szoktak alkalmazni, amire a szabálysértési törvény az általános: ötezer forinttól százötvenezer forintig terjedő pénzbírság megállapítását teszi lehetővé. (Persze, ilyen esetben, gyakorlatban, az alsó határt, vagy akörüli összeget szoktak megállapítani.)

2016. jan. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. jan. 10. 11:05
 6/6 anonim ***** válasza:
nem lehet, de én még nem hallottam olyanról akit megbűntettek. a köztereseknek jobb dolga is van, a semmittevés.
2016. jan. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!