Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék venni egy kutyát...

Szeretnék venni egy kutyát főként ház őrzésre és családi kutyának, melyiket ajánlanátak?

Figyelt kérdés
Kaukázusi,közép ázsiai juhász,pireneusi hegyikutya,kuvasz, komondor rotweiler.Nag telkem van és tapasztalatom is van nem ez lenne az első kutyám van emelet naponta töbször vinném sétálni és napi több órát tudnék vele foglalkozni.

2015. nov. 1. 22:55
1 2
 1/15 Acvarius válasza:
22%

Nallunk kuvasz van ,meg komondor. A komondor nyaj orzesere remek. Sokat kell futtatni. Oket nem lehet porazon tartani (a kuvaszt a leg minimalisabb idore sem, a komondort pedig tartosan nem szabad. A komondor rendkivul bizalmatlan. O haz ,szemely orzesre tokeletes.

Nemetjuhaszunk VOLT :,(. O az a fajta, aki remekul elvan kotve is. Konnyen tanithato, rendkivul inteligens, nem veletlen, hogy rendorkutyanak is kepzik. Vasidegu, nem bujos fajta. Mindig hu.

A tobbirol nem tudok reszletesen nyilatkozni.

En legjobban teruletorzesre a moszkvai orkutyat ajanlom. Oriasi, eros, bizalmatlan. Csalad kutyanak mind a negy jo. (komondor, kuvasz, nemetjuhasz, moszkvai orkutya)

Remelhetoleg segitettem . :-)

2015. nov. 2. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
5%
Én a cane corsot tudnam ajanlani de az altalad felsoroltak kozul talan a kaukazusi... A tobbi nemigen alkalmas csaladinak. Nehez a nevelesuk. De ha ugy gondolod elbirnal veluk,tapasztalt vagy akk a tobbi is tokeletes. Valassz akk tetszesed szerint. Mondjuk a menhelyet megprobalnam a helyedben. Sok ott is a tekintelyes kutyus
2015. nov. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Komondor.
2015. nov. 2. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül a fajták közül talán a Komondor a legjobban családi kutya.(a pireneusi természetét nem ismerem)A Komondor a családdal egy bújós mackó,idegenekkel szemben viszont erősen bizalmatlan.Bitang erős kutya de ha elnyered a bizalmát akkor nem feszegeti a határokat.Kisebb gyereket meg sosem szabad hagyni felügyelet nélkül még spániel méretű kutyával sem.
2015. nov. 2. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Család mellé, nem megkötve tartósan, egyértelműen csak komondor!!! Nekünk az van és a gyerek azt csinál vele amit szinte akar( amit mi megengedünk neki...) és mindenki fél a kerítés előtt, ha ugat kifelé, mert nagyon mély hangja van és dúrva a fellépése is ,ezeket a kívülállók mondják! A többi kutya erősebb kézbe való és nem ennyire családközpontú, de a ház vagy telepőrzésre mindegyik egyformán jó!! A kau kissé túl élélnk vérmérsékletű és korán kézbe kell venni a kemény nevelést mert eldúrvulhat és elég egyemberes, ami a család többi tagjának nagy hátrány.A kuvasz is élénkebb. A Komondor keveset mozog és csöndesebb, csak akkor ugat, de (dúrva hangon) ha oka van rá kívülről!!

Nagyon szilaj és igénytelen, de a jó tartást igényli, megkötni nem szabad!! láncon teljesen elvadul, hasonlóan a kuvaszhoz! Szabad térbe való, ott önállóan védi a házat, bírtokot, családot mindenáron!!!

2015. nov. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
62%

Amúgy minden nevelés kérdése!

Kezdjük azzal ,hogy milyen kutyád volt eddig, az sokat segít.


Én leírom a tapasztalatokat:

Kaukázusi: Kemény kutya, kell mellé határozottság. Verést ki kell zárni, mert attól agresszív lesz, viszont ha családdal nő fel, energiáit lefárasztva, akkor egyszerre lesz családi kutya és közben tanítás nélkül bevédi a portát. Az életét is feláldozza a családjáért. Inkább egygazdásnak mondanám, de ettől függetlenül nem fogja szétkapni a gyerekeket, csak inkább egy határozott férfi mögött érezné jól magát. Oda kell figyelni arra, hogy a rangsorban a falkavezér (esetedben te) mögött a család legyen, és csak utána a kutya, ugye az ajtón közlekedés, evés stb. mind közrejátszik ezek elsajátításában.

Káj: A kutyák legkeményebb kutyája, akiket én ismerek egyébként mind gyerekkel nőtt fel, és a család gyerekeit imádja, simán hagyja hogy gyöntöljék, puszilják, de természetesen oda kell figyelni rájuk, nem szabad őket kettesben hagyni (mármint a gyerekeket meg a kutyát), és az a lényeg, hogy kölyökkortól gyerekekkel nőjön fel. Mert ha úgy nő fel, hogy gyöntölik, gyerekek zsonganak, akkor megszokja, és gyerekszerető lesz. Nem fog állandóan a gyerekek körül ugrálni, és ezt hagyni is kell, hogy legyen saját világa ahova visszavonulhat, ilyenkor a gyerekeknek nem szabad zavarnia. Másrészről ha idegenek jönnek (akár felnőtt, akár gyerek!), el kell zárni, mert ha fenyegetést érez (ami lehet egy idegen gyerek heves játéka is), akkor nem fogja megkérdezni a főnököt, hogy ugyan megharapjam-e vagy sem, hanem bevédi a családját. Ezért ezt csak úgy javasolnám családinak, ha idegenek elől elzárnák, és a gyerekek is csak felügyelettel lennének mellette, és nem követnék mindenáron, hanem hagynák őt a helyén, remélem érted.

Pireneusi: Jó őrző végülis, de én inkább családi kutyának mondanám, mint őrzőnek, egy nagy maci, akinek a vérében ugyan benne van az őrzés, de jobb szeret a családdal lenni.

Kuvasz: Igen elterjedt hülyeség, hogy a kuvaszok egy idő után megbolondulnak. Utána kell olvasni, ez egy betegség, ami vagy kijön, vagy nem, ezért kell nem putriból vásárolni, és annál kevesebb esély lesz, hogy az agyában nő egy ilyen kinövés. Az a lényege, hogy nyomja a szemgödrét és agyát, ami nagy fájdalmakat okoz a kutyának, ilyenkor lesz agresszív, de ha egy beteg fájdalmakkal küzdő kutyát nézünk, mindegy, hogy kuvasz, tacskó, német juhász, az lehet agresszív, a fájdalom miatt.

A kuvasz jelleme: Hát hasonló a kauhoz, szeret családi kutya lenni, én akiket ismerek kuvaszokat az mind családi kutya, tudnak vele erdőben kirándulni (így nőtt fel), de a területét nagyon éberen őrzi.

Komondor: Nagyon éber kutya, feleslegesen nem fog ugrabugrálni, de ha kell, akkor odateszi magát. Régen úgy tartották, hogy komondor-puli, a puli volt a jelzőkutya, a komondor pedig a fegyver:D

Roti: Ő nem kifejezetten területőrző kutya, hanem személyvédő. Ahogyan a dobi/német juhász/belga juhász is.


Ha kinti tartásról van szó, akkor a rotit raknám utolsó helyre, ugyanis lehet, hogy nem egy nyámnyila nyafogós kutya, de még is rövid a szőre, és kell neki a meleg hely, ezért jobban szeretne bent lenni, mint kint.


Amúgy esetleg még ajánlhatok, ott van a moszkvai őrkutya, a sarplaninac, az abruzzói ezek is jó őrzőkutyák, és bírják a telet is.


Én ezeket választanám: Moszkvai, sarplaninac(sárhegyi), kaukázusi, kuvasz, vagy komondor.

Egyébként a felsoroltak közül a pireneusi a legcsaládibb kutya, és a KÁJ a legjobb területőrző. :)


Ja, és mindenféleképpen jó helyről válassz, nehogy ideggyenge kutyát válassz, mert az ilyen nagytestűeknél akár végzetes is lehet :(

2015. nov. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Kuvaszaim vannak, voltak és lesznek is. Kivétel nélkül, kanok-szukák egyaránt kezes bárányok az egész családdal. Bújósak, kedvesek szófogadóak, ugyanakkor kifelé kemény házőrzők. Persze normális, szeretetteljes nevelést kaptak. És nem, nem nő idősebb korukban sem semmi az agyukban, amitől megbolondulnának. :) Idióta emberek másfél méteres láncra kötik, bántják és csodálkoznak, ha szerencsétlen kutya "megbolondul"... őszintén szólva ilyen körülmények között én is megvadulnék. Valóban határozott nevelést igényel, de ez szerintem a legtöbb fajára igaz. Ha tudja, hol a helye a családban, egy megbízható, gyönyörű és hűséges kutya válik belőle. Komondorunk gyerekkoromban volt, róla is hasonló jókat tudok mondani. Na és ugye magyar fajták.
2015. nov. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm Szépen a válaszokat
2015. nov. 2. 18:31
 9/15 anonim ***** válasza:
0%
6.os vagyok, egy tenyésztő beszélt a tévében a kuvaszok betegségeiről, mikor őt kérték fel, mint egyik legjobb kuvasz tenyésztőt. Ő talán csak tudja, hogy van-e olyan betegsége ennek a fajtának, amit leírtam, vagy nincs :) Vagy lehet, hogy csak poénból ő a legjobb tenyésztő:D Valószínűleg:D
2015. nov. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
9-es. Nem tudom milyen tv műsort láttál, lehet, hogy a kész átverés show volt. :) 20 éve vannak kuvaszaim (soha egyik sem lett idős korára agreszív, sőt volt olyan akinek nagy fájdalmai voltak, mégis békésen tűrt minden kezelést) és nagyon sok tenyésztőt ismerek. Hidd el nekem, semmi nem nyomja öregkorukban a szemüket vagy agyukat vagy amit írtál. :) Téma lezárva. :)
2015. nov. 3. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!