Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek egy öreg kutyával?

Mit kezdjek egy öreg kutyával?

Figyelt kérdés
Problémám a következő: van egy 10 éves chiuahua-yorki keverék kan kutyánk. 6 hetes kora óta velünk van. Idő közben gyermekeink lettek. A kutya sosem kedvelte csak elfogadta őket. Mikor első gyermekünk született 5 éves volt a kutya, felvetettem adjuk ismerősnek, de párom nem akarta. Aztán jött a második baba, ugyanaz a téma...senkinek nem kell mert nem kölyök. Most 3.babám várom de teljesen kivagyok. Veszélyeztetett vagyok, jóformán csak feküdnöm lehetne, de éjszaka szaladjak le vele mert megy a hasa...(férjem éjszakás). Közben fennt hagyom az alvó gyerekeket egyedül mert nem tudom másképp levinni. Már többször megkapta a fiamat, 3 barátnőm gyermekét. Nem harapott csak oda kapott. De elegem van hogy senkit nem hivhatok meg mert megkap mindenkit. Férjem ragaszkodik hozzá, ezt megértem. De én kivagyok már ettől. Senkinek nem kell mert öreg...és kitudja még elélhet 8 évet is. Menhelyre én sem szeretném azért adni. Adjatok tanácsot légyszives.

2016. jan. 9. 22:50
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Mi a cél? Rendberakni a kutya viselkedését (meg az emésztését ;)), vagy gazdát találni neki?
2016. jan. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

nem ártott volna megnevelni..., olyan kutya, amelyikkel foglalkozva volt, sosem kap oda

még nem késő, ugyanúgy nevelhető, csak időt kéne rá szánni

2016. jan. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Mit kezdj?

Kezdjétek el nevelni normálisan!

Félre volt nevelve valószínűleg,mert egy jól nevelt kutya nem akar megharapni mindenkit. Hozzá szoktattátok rendesen a gyerekekhez a kutyát vagy csak kipottyant a baba és csak úgy haza vitték,majd a kutya le volt carva?

Sajnos ez a helyzet,oké a baba a fontos,de ha már van egy kutyánk illik bemutatni neki a babát,hogy a falkába új jövevény jött.


Nekem 14 éves lesz a bichonom, kezd megvakulni,kicsit süket is. Így van,hogy a vendégeknek neki ront,mert hirtelen idegen szag,de látni már nem lát jól.

De türelmesek vagyunk,mindegy egyes alkalommal helyre teszem. Utána lecsendesedik.Megharapni nem harap meg senkit.Csak ugat,meg morog.Eddig 12 év alatt példaértékűen viselkedett,így csak is az egészség romláshoz vezet ez a dolog.De eszembe nem jutna elajándékozni,altatni,kirakni stb.


De nálad már ott kibukik,hogy első gyereknél is gáz volt a viselkedés,nem tiltottátok rendesen. Na meg az sem mindegy,hogy a gyerek hogy bánik a kutyával. Sok gyerek nagyon erőszakos a kutyákkal,minél kisebb egy kutya kevésbé tolerálja a terrorizálást.


Akkor ne vidd le,majd inkább feltakarítasz.Hasmenést meg rizses diétával pár nap alatt helyre tudod rakni és minden oké lesz,ha nem akkor állatorvos.

2016. jan. 9. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha a gyereketek nem viselkedik akkor neveles helyett ot is orokbe adjatok? A kutyak 99% csak azt teszi amit a gazdi enged nekik. Ha nincs fogalmad mit rontottatok el akkor egyszeruen nezzetek csodalatos kut adokit a neten. Abba szinte csak ilyen esetek vannak ahol egyszerubb megszabadulni a kutyatol mint rendesen foglalkozni vele. Nekem 4 kis gyerekem van egy eros kutyaval. Sok energiaba es idobe kerul minxenkit megnevelni de en valaltam oket. Vedd fel a kesztyut es ne pedig eldobd. Jobban fogod magad erezni a vegen.
2016. jan. 9. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Az emésztésével nem tudok mit kezdeni, most főtt csirkehúst kapott amitöl ment a hasa (nem volt romlott), eledelt eszik. Száraz tapot nem eszik, fogköves emiatt nem rág. Leszedettük neki, altatták. de már a kora miatt azt mondták igy marad. Ha hagyom és nem viszem le, addig vinnyog míg felébreszti a gyerekeket. A gyerekek akiket megkapott csak megsimogatták. Nem engedem a gyerekeimnek hogy bántsák...van hogy elmennekk a gyerekek mellette megsimitják ő pedig utánuk kap. Mikor első fiam megszületett nem volt semmi gond, összebujva aludtak. Szerintem idő közben belefáradt, bele öregedett a pörgésbe, hangzavarba. Egyébként nem játszik, nem csinál semmit csak alszik.Sétálni sem szeret.
2016. jan. 9. 23:59
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Ezekért TE vagy a hibás, nem a kutya. De ezt már többen leírták.

Ha odakap büntesd. (Ez nem jelenti azt, hogy üsd!!!), ez egyébként teljesen normális, csak játszik... gondolom senki nem foglalkozik szerencsétlennel. :(

Csirkehús helyett pedig egy csomó egyéb dolgot adhattok neki.

Egyébként, ha nem tudod kivinni, mert mondjuk 9 hónapos terhes vagy és bármikor jöhet a baba, meg nem vagy jól, félsz stb., akkor ne vidd le. Majd a férjed összetakarít.

2016. jan. 10. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
öreg kutya, már nem olyan türelmes, zavarja nagyon sok minden. ha egész nap alszik, akkor érdemes lenne neki egy nyugodt kis kuckót berendezni valahol, ahol pihenni tud. és amikor a gyerkőcök alszanak, vagy oviba ,suliban vannak, akkor foglalkozni csak vele. Nekem is van ilyen öreg kutyám, és rajta is látom ugyanezt. mondjuk ő a családot nem bántja, csak a többi kutyámmal csipkelődik. Mi ezért biztositottunk neki egy külön helyet ugyanugy a lakásban, és igy minden rendben van.
2016. jan. 10. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
78%

A kapkodásról érdemes lenne leszoktatni, viszont a gyerekeket is arról, hogy simogassák. Nem azért, mert ez vagy az lesz, hanem mert egy idősödő kutyát illik tisztelni annyira, hogy nem szívatjuk olyan dolgokkal, amik nyilvánvalóan zavarják. Ettől függetlenül persze nem rágcsálhat meg gyerekeket, de ezt néhány jól irányzott pofonnal általában ne lehet tisztázni (amennyiben az tényleg saller, és nem jelzésértékű legyintés).

Az nem lehet amúgy, hogy a csirkét nem tolerálja annyira az emésztése? Próbáljátok meg kiiktatni az étrendből, hátha segít.

2016. jan. 10. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

azért ne túlozzunk már, egy 10 éves kistestű kutya még nem annyira öreg...

nekem egy 11 éves tacsi keverékem van és ugyanolyan hiperaktív, mint kiskorában...

2016. jan. 10. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez elsősorban kutyafüggő, láttam én már 8 éves öreges kistestű keveréket, simán elhittem volna róla, hogy 14, vagy ilyesmi. A 10 éves pedig akár tetszik, akár nem, nem fiatal; na meg isten tudja, hogy mit örökölt két túlszaporított fajta keverékeként, simán lehet, hogy ő már nem érzi magát olyan virgoncnak.
2016. jan. 10. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!