Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek egy neveletlen...

Mit kezdjek egy neveletlen kutyával?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves kutyám. Szüleim nagyon elkényeztették, mindjárt részletezem hogyan. Szobakutya, keverék. A lényeg, hogy a kaja egész nap előtte van és én azt olvastam hogy ne legyen. A kutya kajája bennt van a szobában, mert ha kinnt van a konyhában akkor csak sír a kutya és nem megy ki érte. A másik hogy nem fogad szót a kutya, hívhatod hogy gyere ide, csak akkor jön ha van kedve, ha nincs akkor nem. Tudom ez a falkavezérségre utal. Az utóbbi időben megpróbáltam változtatni ezeken a szokásain kitettem a tálját adtam neki reggel enni, a konyhában és nem evett csak sírt. Én lettem lecseszve hogy mért kínzom. Nem kínzásnak szántam, csak szeretném bevezetni azt a rendszert, hogy reggel és este egyen. Már mindent próbáltam de nem megy. Nem tudom megszoktatni hogy kinnt egyen naponta 2-szer és engedelmeskedjen nekünk. Elsősorban az evést szeretném megtudni, hogy csináljam? Nagyon szeretem, és csak jót akarok neki. Köszönöm mindenki válaszát.
2010. máj. 2. 16:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%

El kéne a család többi tagjával olvastatni pár szakkönyvet, mert az ő közreműködésük is kell.

A kaját leteszed neki, 15 percig ott hagyod. Ha nem eszi meg, elveszed. A következő etetésig nem kaphat semmi nasit, jutalomfalatot, semmit. Aztán megint ugyanezt csinálod. Nem kell megsajnálni, ha nem eszik pár napig, ha éhes lesz, meg fogja. Az én kutyám egyszer 4 napig nem evett, majd a negyedik napon úgy bepuszilta a kaját, hogy öröm volt nézni. Azóta nem válogat, bármit elé rakok, egyből megeszi. Fontos, hogy az asztalról se pottyanjanak suttyom falatok, mikor ti esztek. Csak akkor egyen, mikor etetési idő van és mindig ti egyetek először, aztán a kutya. Ha sír, ne foglalkozz vele, majd ha már pár napja éhkopp van. elgondolkozik, hogy bőgés helyett talán szerencsésebb lenne falni. :)

2010. máj. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy Jan Fennell: Hallgassunk a kutyánkra c. könyvét szívből ajánlom a család összes tagjának.
2010. máj. 2. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod, tényleg hasznos volt. Holnap kézbe veszem az ügyet. Amúgy te milyen kaját ajánlasz szárazat vagy konzeret? Eddig szárazat kapott, meg ahogy írtam pottyantottak le kaját az asztaltól neki, én hiába mondtam hogy ne mert megszokja. A könyvnek pedig utána fogok nézni :)) Köszönöm
2010. máj. 2. 16:55
 4/11 anonim ***** válasza:
Az enyémek felső-közép kategóriás száraztápot kapnak (Happy Dog). Kb. két hetente egyszer konzervet a száraztáp helyett. De van, amikor farhát, csirkenyak, rizs a vacsorájuk, esetleg kis maradék, tojás vagy tök. A fő táplálék viszont a száraztáp. Időnként kapnak préselt műcsontot is rágózni.
2010. máj. 2. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ja és romlott ételt soha nem adok nekik! A maradék mindig olyan, aminek még semmi baja.
2010. máj. 2. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ezért én elgondolkodték a helyedben, hogy vajon miért is szeretnéd átnevelni a kutyát? Úgy értem, ha főleg a szüleid vannak vele, alapvetően náluk van a kutya, te meg időnként tudsz csak vele fpglalkozni, akkor tök felesleges. Mert a szüleid úgyse fogják betartani a szabályaidat, amikor nem vagy ott, így meg csak megzavarodna szegény kutya. Szóval a családban is el kell döntenetek, hogy ki a fő gazdi, és úgy kell nevelni, ahogy a fő gazdi akarja. Az nem megy, hogy te keménykedsz, a szüleid meg nem, ennek semmi értelme nem lesz, és hatása sem.
2010. máj. 2. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszodat első válaszoló :)

Nyáron tervezem "átnevelni" őt, mert akkor itthon vagyok és felügyelni tudom őt és a szüleimet. Már próbáltam velük erről beszélni, mármint elmondtam az érveket, aztán majd kiderül. Köszi a válaszokat :))

2010. máj. 2. 18:18
 8/11 anonim ***** válasza:
tényleg elég nehéz a családtagokkal betartatni fontos szabályokat, de ha szeretik a kutyát akkor lehet arra hivatkozni hogy egy magát falkavezérnek képzelő kutya élete nagyon stresszes és egy csomó komoly betegsége alakulhat ki emiatt. Ha nem olvasnák el a könyvet, akkor vannak a tv-ben is sorozatok pl a póráz két végén, meg ilyesmi.
2010. máj. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha csak nyáron leszel otthon, de ősszel megint visszamész a suliba, és a szüleid nem folytatják, amit te elkezdtél, akkor szerintem ne is kezdj bele. először mindenképpen a szülők meggyőzését javasolnám, és csak akkor nevelném a kutyát, ha a szülők 100%, hogy folytatják, amit te elkezdtél.
2010. máj. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Sok sikert neked. Az elsö válaszadónak teljesen igaza van.Az én kutyám azonnal nekikezd falni mikor leteszem az ételt elé.És ez igy van rendben. A kutyáknak se jó ha tul vannak etetve meg föleg ha 1 nap mindenfélét kap.
2010. máj. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!