Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vajon lázas a kiskutyám?

Vajon lázas a kiskutyám?

Figyelt kérdés
Amikor felkeltünk semmi baja sem volt, játszadozott meg minden. El kellett mennem másfél órára és amikor hazajöttem örült nekem, meg minden, de kicsit levertnek tűnt. Mikor felvettem nem harapdált annyira, mint máskor..sokkal inkább aludt, sokat. Egész 4ig, kisebb felkelésekkel, mikor felkelt ivott, evett is, kicsit játszott, de elég pörgősen, ugatott meg mérges volt a plüss kutyusra :) Abból gyanakszom lázra, hogy meleg a hasa az orra meg száraz, na meg majdnem egész nap aludt. Máskor csomót játszik...Vajon láza van? Lehet megfázott, mert a testvérem kivitte magával, kis ideig. 2 és fél hónapos rövid szőrű törpetacskóról van szó. Aggódóm érte...

2016. jan. 16. 19:09
 1/5 anonim válasza:
Vidd el állatorvoshoz
2016. jan. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ilyenkor nem tudom :S holnap is ráér?
2016. jan. 16. 19:12
 3/5 A kérdező kommentje:
Elég aktív, most is rágcsálja a széket, ha felveszem harapdál, ugat, járkál. Nem tudom lázas-e. Lázmérőm nincs neki.
2016. jan. 16. 19:13
 4/5 anonim ***** válasza:
alvás után az enyémnek is sokszor szárazabb az orra és melegebb is a teste. lázat biztosan csak hőmérővel lehet, de ha folyamatosan forrónak érzed (én ilyenkor a hónalját, hasát, és a feje búbját tapogatom, egy idő után rá lehet érezni szerintem), akkor előfordulhat. viszont ha alapvetően játszik, eszik, iszik, szerintem nem lehet nagy gond. ha nem múlik el pár napon belül, akkor irány az orvos.
2016. jan. 16. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Mérd meg a lázát otthon! Én a legkisebb viselkedésbeli változásnál is azonnal lázat mérek, mert ha beteg a kutya, akkor sok esetben még 2-3 napom sincs.

Vannak kutyák, amelyek nem mutat nagy változást, csak már kritikusan magas láz mellett. Mikor már tényleg órákon múlik az élete. Az ilyen kutyáknál a legkisebb rendellenességnél már figyelni kell.

2016. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!