Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy kis fehér...

Szeretnék egy kis fehér kutyust. Hogyan vegyem rá anyukámat hogy megérdemlem és hogy engedje meg?

Figyelt kérdés
NAgyon szeretnék már hónapok óta egy ilyen kutyust. Nagyon kedvelem az állatokat régen volt is kutyám mikor családi házban laktunk. Most azonban fél éve lakótelepen lakunk és nemtudom hogy tudnál rávenni anyukámat h engedjem meg egy ilyen kistermetű kutyát a lakásban. Nekem jottene h foglalkozhatok vmivel és lekötöm magam mivel testvérem sincs és anyum mindig dolgozik. A lakás nem olyan kicsi 80nm2 es. szerintem elég lenne még egy 3 személynek is. Mittegyek, hogy csináljam, mit mondjak?
2010. márc. 27. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra helyezd a hangsúlyt, hogy jól tudod, mivel jár, felelősségteljesen foglalkoznál vele, rendszeresen levinnéd,stb. és nem Anyukádnak csinálnál egy újabb munkát. Esetleg megnyugtatásul tedd hozzá, állapodjatok meg, hogy ha ezt nem tartod be, anyukád odaadhatja a kutyát másnak.
2010. márc. 27. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
47%
inkább tanulj,mert még írni sem tudsz.hónapok óta szeretnéd?-.-".röhej.én évekig gondolkodtam rajta,hogy vegyek-e vagy ne,ugyanis kb 15 évig minden reggel korán le kell vinni,stb.Kis fehér kutyus???szakkönyveket,weboldalakat böngésztem a kutyafajtákról,hogy melyik a legmegfelelőbb számomra.Nem kell neked kutya,remélem nem kapsz.
2010. márc. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

milyen alapon minősítesz kedves második kommentáló?

kis fehér kutyus? nemtudod milyen az gááz...minek ehez szakkönyv? ha volt már kutyád tudod mi a fontos neki és mi kell neki...nem kell ehez könyv..2. nemvagyok kezdő!! És ha elolvasnád fél éve lakok itt nem 15 éve...ezér tnem is évek ota szeretnék kutyát...tanulj te olvasni:D és ne belekötni másokba ugy h else olvasod!!!!

2010. márc. 27. 18:58
 4/9 anonim ***** válasza:
A msáodiknak igaza van, még ha ezt kultúráltabban is meg lehetett volna fogalmazni. Először is: kutyát nem úgy választunk, hog kis fehér legyen, előbb egy hozzád illő fajtát kéne választani, aztán HA azon a fajtán belül van fehér, akkor kiválaszthatod a neked tetsző színválatozatot. Másrészt hónapok óta szeretnél - ez kevés. Ha évek múlva is szeretnéd, akkor talán megengedik. Én 14 évig könyörögtem egy kutyáért. Nagyszüleim kutyáját kezdtem sétáltatni minden nap, szakadó esőben, mínuszokban is vittem, szakkönyveket olvastam, volt már kedvenc fajtám is. És végül megengedték. De ehhez az kellet, hogy lássák, elég érett vagyok a feladatra.
2010. márc. 27. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Millió ilyen kérdés volt már ezen az oldalon, újat még mindig nem tudunk mondani. Olvasd el a pro és kontra érveket.
2010. márc. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szóval...én először 5 évesen akartam kutyát. (természetesen nem engedték. hát még jó..) Aztán nőttem-nőttem és 10 évesen megint próbálkoztam. Semmi. Aztán 12 évesen a szüleim úgy gondolták h próbaidőre tesznek 1 évre. Könyveket olvastam, sétáltattam a szomszéd kutyáját stb... A szüleim igazából azt remélték h ez alatt az 1 év alatt elmegy tőle a kedvem. Tévedtek :). 13. születésnapomon elkezdtünk fajtákat nézegetni. 3 hónapig kerestük a nekünk valót. 4 hónapig kerestük a kennelt. (világszerte) És 1 évet vártam arra h abban a kennelben kutya szülessen és elvihető legyen. Így kb. 8 év és 7 hónap. Ha jól számolom. Úgyhogy várjál még pár évet ezzel. Most így utólag a szüleimnek teljesen igaza volt h eddig vártunk. Amúgy pénteken kaptam meg. Havanese. Londonból hoztuk. Alig bírok el vele. 3 óránként megyünk sétálni! ÉJJEL IS! Alig alszom és még játszom is vele. Még jó hogy jön a tavaszi szünet! Szerintem jól fontold meg. (am mielőtt valaki félreértené, nem bántam meg h kutyát kértem)
2010. márc. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
^ helyesírási hibákért szorcs.(sorry, bocsi - ha nem értenéd)
2010. márc. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Most valamit nem értek. Ha jól veszem ki a szavaidból, a családi házban volt kutyátok. Őt nem hoztátok magatokkal a lakótelepre, azóta kutyát szeretnél. De nem tudom, miből gondolod, hogy ha a régi, már hozzátok nőtt kutyát nem hozhattátok magatokkal, akkor egy újat megemgednének.
2010. márc. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

bizony, az utolsó válaszolónak igaza van!

hol a régi kutyus?

és az is igaz, h néhány szakkönyv elolvasása és tájékozódás nélkül ne vegyél kutyát!

én 4 éves koromtól 17 éves koromig akartam!

eljártam menhelyre, sétáltattam a rokonok kutyáit,elvittem kutyasuliba!

most két éves a kutyám, és nem itt rinyálok, h mérget evett mit csináljak, meg hogyan tanítsam meg ülni-labdázni, meg hogy ne rágjon szét semmit!mert ezeket tudom!

és egy kutya évente több tízezer ftba kerül ha rendesen beoltatos és mivel nem vagy tenyésztő ivartalaníttatod is!

gondold át, de nem akartalak leosztani!

2010. márc. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!