Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok...

Milyen kutyafajtát ajánlanátok időseb embernek?

Figyelt kérdés

Nagyapámnak szeretnek kutyát vásárolni, de tartok tőle hogy olyan kutyát vennék neki ami nem neki való.

kinti kutya lenne, kutyaiskola nem probléma napi több óra séta persze nem egyszerre, és labdázás.

Fontos hogy család barát legyen és őrizze a házat.



2016. jan. 18. 10:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"Azt, hogy a kutya fiatal legyen, 90%-ban ő szeretné."

Az még nem feltétlenül jelent bármit is. Itt a környéken hemzsegnek az idős emberek, a legtöbbje fiatal kutyát akart így fiatal kutyát vett/fogadott örökbe. Kegyetlenül megbánta az összes. Az van, amit Akumi is írt: rosszul mérték fel a saját képességeiket, se türelmük, se energiájuk kutyát nevelni.

Nem írtad, hogy mennyi idős a nagyapád és hogy milyen aktív (bár a leírásod alapján szerintem nem egy otthon tespedős típus :D), de arra számítani kell, hogy idős korban hirtelen nagyon sokat tud romlani az ember egészségi állapota - még akkor is, ha most tök jól van. Érdemes ezzel számolni és inkább valami "dög lusta" állatban gondolkodni, minthogy később unalmában szétszedje a kertet, a kerítést, a nagypapit.


"Egy domináns kan egy szuka kutyával vagy egy ivartalanított kannal van el jobban?"

Abból induljunk ki, hogy a domináns kan kutyád egy jól szocializált jószág, akivel rendszeresen jártok kutyatársaságba. Az is segíthet megválaszolni a kérdésed, ha jó alaposan megnézed, hogy milyen személyiségű kutyákkal jön ki jól és valami hasonlót igyekszel választani. Illetve azon is elgondolkodsz, hogy te az adott személyiségtípussal (akár ember, akár kutya formátumban) szívesen laknál-e együtt. Pl. tök jó dolog, a pörgős, energiabomba kutya és biztos jól el lehet vele játszani a parkban, de nem biztos, hogy kéne otthonra :P

2016. jan. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Akumi, abban igazad van, hogy dönteni kell, hogy őrizzen vagy jelezzen. Végül is az őrzés mellett döntöttünk. Felhívtam kiképzőket, ők rotira, cane corso-ra azt mondták, hogy hidegben behúzódnak a kutyaólba. Ha nagy a baj, elő fognak jönni, de ha nincs semmi, akkor nem kezdenek a hóban járkálni, mert annyira már nem bírják a hideget, hogy unalmában a hóban mászkálgassanak, és a meleget sem szeretik nagyon.


A német juhász bírja a hideget, meleget, de őt erre keményen képezni kell, de nem lehet tőle annyit elvárni, mint egy nagy pásztortól.


A kaukázusi tenyésztők azt mondták, hogy attól nem kell tartani, hogy rátámad a családra, csak szeretetben kell nevelni és nem szabad neki mindent megengedni. Ezek a legfontosabb dolgok.


Nagyapám 73 éves, nagyon aktív, korához képest erős, sűrűn jár horgászni, nagyon szeret gombászni és az erdőben sétálgatni (megszerelem alkat). Mindent megjavít, amit csak meg lehet, mozog egész nap, nem szeret a lakásban ülni.


Kutyám, ha megbarátkozik más kutyával, nagy szeretettel rosszalkodik vele, húzza fülét-farkát, szőrét, nagyon szeret birkózni, de ha a másik kutya komolyan megharapja, akkor ő is odaharap keményen, és mindenhez nagyon erősen ragaszkodik. pl játék, emberek, stb.

2016. jan. 18. 16:33
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

Ja, most ilyen a nagyapád, de mi lesz öt év múlva? Tényleg elég gyorsan le lehet robbanni már ilyen korban, senki nem él örökké. Szóval ezt azért gondoljátok végig. Meg ugye más dolog menni és szerelni, meg más egy negyven kilós kamasz kutyával egóharcolni minden nap (ami ugye fizikailag is megrőltető tud lenni).


A kutyád meg ragaszkodik, vagy kisajátít? Nem mindegy, mert a kisajátításból lehet baj. Ha akkor is "véd", amikor nincs veszély, az probléma.


Amiket mondtak neked a fajtákról, azok igazából korrektek. Mondjuk ha már pásztorkutya, akkor én a komondort javasolnám, talán az a legegyszerűbb eset, ezáltal a legbiztonságosabb, és nagyon jó fej módon, higgadtan őriz. Nem harap, ha nem muszáj, de nem is lehet vele szórakozni. Ismerős komondor ráfeküdt a betörőre, és ott tartotta, amíg kiértek a rendőrök; egy karcolás se volt a csávón, de nem is jutott be. És egy komondornál kisebb az esély arra is, hogy összebalhézik a másik kutyával, mert nehéz őket kihozni a sordukból. Bár azt mondod, volt már; mi volt vele a problémád? Betört valaki, amíg ott volt? :)

2016. jan. 18. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Mi lesz 5 év múlva? Ezt én is nagyon szeretném tudni, de erre nem lehet válaszolni, mert pl holnap belém vághatna a villám ilyen alapon.


"negyven kilós kamasz kutyával egóharcolni minden nap (ami ugye fizikailag is megrőltető tud lenni)"

Kutyám kb 40-45 kg, 2 év, 3 hónapos, remekül elvannak a papával.


Pl utcán, pórázon, ha valaki nem szalad hirtelen oda vagy áll neki hadonászni vagy rambózni, akkor ugatás nélkül elmegyünk mindenki mellett.


Hogy kicsit tisztázzam a dolgokat, most már csak a német juhászon és a nagy pásztorkutyákon gondolkozunk, bár inkább a nagy pásztorokon, mert azok jóval nagyobbak és erősebbek.


Mi volt a problémám a komondorral? Először furcsálltam azt, hogy egész nap fekszik, de este azért mozgott (nem nagyon volt aktív). Tény, hogy a kerítésen belül odateszi magát, de nagy átlagban nem az a kerítésnél parádézó fajta. Úgy is mondhatnám, hogy tőle be lehet menni, viszont ki már kevésbé. Kicsit fázós (egy kauhoz képest), pl telente volt, hogy megfázott, de érdekes módon az eddigi összes pulim minden évben megfázott. A szőrzete egy rémálom, rasztákra szétszedegetni, az nagy munka (mindenkinek tisztelet, aki csinálja). Minden kosz megragad benne, fűrészpor, levágott fűszálak, szalma stb; és látványosan nem őriz aktívan. Évente nyírni kell, bár ez annyira nem nagy gond.



Nagy örömmel venném, hogy ha írnátok a komondorról, kaukázusiról vagy a közép-ázsiairól dolgokat vagy linkelnétek.

2016. jan. 18. 18:23
 15/21 A kérdező kommentje:

Sikerült arra a pontra eljutnom, hogy nem lesz sem cane corso, sem rottweiler, sem közép-ázsiai juhász és komondor sem.


Cane corso, rottweiler: Téli és nyári időszakban, tehát nagy hidegben és nagy melegben nem képesek aktívan őrködni olyan szinten, mint egy nagy pásztorkutya.


Komondor: Szőrzete túlságosan sok ápolást igényel. Őrzési stílusa túlzottan megtévesztő, és a harapásának hatékonyságáról linkelek be standardot.


[link]


Közép-ázsiai juhász: harapásának hatékonyságáról linkelek be standardot.


[link]


Akkor, ami szóba jöhet a német juhászkutya vagy a kaukázusi juhászkutya.


kau.:


[link]


Njuhász:


[link]


Kérlek titeket, akinek van személyes tapasztalata a német juhászkutyáról vagy a kaukázusi juhászkutyáról, az ossza meg tapasztalatait: előnyök, hátrányok stb és minden kedves válaszolónak, akik segítettek zöld kezet adok. Kérlek titeket, ne felejtsetek el hozzászólást írni, nagyon fontos lenne.

2016. jan. 19. 00:47
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Kauból elég sok manapság a gyenge kutya, show vonalra mennek inkább, hogy legyen kedves, véletlenül se egyen embert. Kollegám egy időben akart volna venni, de elment a kedve, amikor esküdözött a kedves tenyésztő, hogy ezek aztán kemény kutyák, leutazott a világ végére, erre bement, és szó nélkül ráengedték az egész falkát, azok meg csóválva mentek ismerkedni. Nem is az, hogy tépjék szét, de legalább nézzenek gyanúsan, meg legyenek távolságtartóak, ez része a "munkaköri leírásuknak". Szóval arra figyelj, hogy az ösztönvilága a helyén legyen, ha olyan kutyát akarsz, aki alkalomadtán képes betörőt fogni.


A német juhászoknál szintén érdemes megválogatni, hogy honnan vesz az ember kutyát, már csak az egészség miatt is. De ahogy mondták is, a jucinak nem fog ártani némi képzés, hogy tutira tudja, mit kell csinálni.


Amúgy oké, hogy holnap beléd csaphat a villám, csak az statisztikailag nem valószínű, meg arra nem lehet felkészülni. Arra viszont lehet, és kell is, hogy valaki öregszik, mert az 100%, hogy megtörténik. Ne vedd félvállról ezt a kérdést, ne akkor vakarjátok a fejeteket, amikor ott álltok, hogy tuti, mindenki megkapta az örökségét, már csak a kutyával kéne kezdeni valamit. Legyetek felelősségteljesek, mégiscsak egy állat életével játszotok. Elég szar lesz neki az is, hogy jó eséllyel túléli a gazdáját, nem kell utána még menhelyre adni meg hasonlók, legyen előre elrendezve a sorsa.

2016. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%

Kiegészítés: nyilván nem a kölyöktől kell elvárni, hogy legyél neki gyanús, hanem az anyjától, meg a kennel többi kutyájától. Tőlük tanulja el az alapvető viselkedési formákat a kölyök, meg hát a gének, ugye :)


Kuvaszban amúgy miért nem gondolkodsz? Ha olvastál róla hülyeségeket, azt felejtsd el, nem őrül meg, nem hülye, nem kiszámíthatatlan, meg mittudomén, miket mondaka még róla. A kuvasz is csak kutya, magyar kutya lévén nem is egy túl komplikált darab, megfelelő tartás-nevelés esetén kiváló házőrző, jól bírja a hőmérsékletet (egy kau szerintem 40 fokban nem túl hatékony a hatalmas bundájával), a szőre sem macerás, nem is túl nagy, ideálisnak tűnik.

Volt szerencsém anno megkedveltetni magam egy fiatal kannal menhelyen, elképesztő ragaszkodást és alárendeltséget tudott felmutatni már ott is, én meg kolleganőm bármit megtehettünk vele, az állatorvost meg majdnem ledarálta, amikor beoltotta, szóval nem kicsit irigyeltem azt, aki végül befogadta, isteni jó kutyát kapott.

2016. jan. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Igen, a kaukázusinál, mint minden pásztorkutyánál nagyon oda kell figyelni, ez tény. Nálam alapvető dolog, hogy elsősorban a törzskönyv és a szülők egészségügyi állapotáról dokumentumok legyenek. Ha bármelyiknél egy kicsi hiba van, onnan nem érdekelnek az adott kiskutyák. Másodsorban nagy pásztoroknál ösztönpróba, közömbösítés, kis bemutató az adott szülőktől. Ha eddig minden stimmel a kennelnél, természetesen mindenről videó felvétel legyen, aztán ha láttam, hogy tisztességes helyük van a kutyáknak (fényképek a kennelről), na akkor jöhet szóba, hogy kimegyek megnézni az adott állományt. Hasonló elvárásaim vannak, akármilyen kutyafajtáról beszélünk pl német juhász: munkavizsgák stb.


Számomra az ilyen, olyan, amolyan show-vonalban nyertes kutya még nem igazán ér valamit, persze tudom, nagy munka áll mögötte, de nekem a munkára való hajlam fontosabb. Vegyük csak pl a német juhász küllem vonalú tenyésztésének a hátrányait(pl túlzottan lecsapott far, gyenge idegzet stb). Lehet, hogy egy munkavonalú nem annyira szép, de nagy általánosságban a túlzott szépségnek szinte mindig hátránya van.


Tessék nézzünk meg egy számomra ideálisnak vélt németjuhászt:


https://www.youtube.com/watch?v=a7i5IzsXYxk


A képen látható német juhász az, ami nekem semmiképpen nem kell és munkára szinte alkalmatlan.


[link]


Szerintem a videó és a kép eléggé megmutatja a különbségeket és józan paraszti ésszel gondolkozva szerintem mindenki a munkavonalút, tehát az egyenes hátút választja.


Pl innen szívesen vennék kutyát.


https://www.youtube.com/watch?v=QrgJ0I5l8yA


Arra azonban nagyon kíváncsi lennék, hogy a német juhász és a kau miben jeleskedik a másikhoz képest és honnan lenne érdemes beszerezni kölyökkutyát melyik kennelből.


Miért nem kuvasz? Tudom most már, a tenyésztők arra törekednek, hogy családbarát, de egyben házőrző és épelméjű legyen. Nincs is semmi problémám a viselkedésével, engem ami zavar benne, az nem más, mint a tömege. Túlzottan agarasnak találom, méretéhez képest. Valljuk be, a német juhásznál kb 10 kilóval nehezebb, viszont sokkal nagyobb tőle. Vicces módon, még maga a fejszerkezete is tetszik, másképp mondva a harapásában sem találok hibát, egyszerűen túlzottan vékonynak találom. Van ismerősöm, akinek kettő is van, nagyon éberek, őrzik a házat, jó családi kutyák. Mentálisan is teljesen rendben vannak, de én hiányolok fizikai dolgokat belőle, pl robusztusság. Be kell, hogy valljam, ha lenne olyan magyar kutyafajta, ami a kuvasz jellemével bír, de jóval robusztusabb és ugyanolyan egyszerű a tartása, akkor azt választanám.

2016. jan. 19. 13:11
 19/21 anonim ***** válasza:

Nekem a komondorról van a tapasztalatom és úgy gondolom, tökéletesen megfelelne. A szőre meg pár naponta néhány perc, naponta 1 perc, ettől ne legyél már begyulladva, óvodás feladat. Nagyon figyelmes fajta. A veréb sem tudott észrevétlenül leszállni, már ment oda elkergetni. Kicsiként, 3 hónaposan tisztára úgy néz ki, mint-majd meglátod. De kis udvar, lánc, nem való neki.

https://www.youtube.com/watch?v=oROZq224lTU


Hálás lesz a bácsi, ha komondorral leped meg-hű barát és testőr. Meg szereti a családot, a gyerekeket.

2016. jan. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
2016. jan. 21. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!