Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok...

Milyen kutyafajtát ajánlanátok időseb embernek?

Figyelt kérdés

Nagyapámnak szeretnek kutyát vásárolni, de tartok tőle hogy olyan kutyát vennék neki ami nem neki való.

kinti kutya lenne, kutyaiskola nem probléma napi több óra séta persze nem egyszerre, és labdázás.

Fontos hogy család barát legyen és őrizze a házat.



2016. jan. 18. 10:56
1 2 3
 21/21 A kérdező kommentje:

Tudom, jó kutya a komondor, de sajnos nem az én stílusom. Volt már nekem is, de pulim is volt már. Érdekességképpen: testi arányaik és szőrzetük rendkívül hasonló, így mindkettőről elmondható, amíg rajtuk van a nagy bundájuk, addig nagyon robusztusan festenek, de a nyírást követően kissé agaras felépítésük látszódik. Az az 1-2 perc, amit te említesz naponta, az nem fedi a valóságot, komondornak kb 2000 szalagból áll a bundája, na abban a levél, a fűrészpor, faforgács, fűszálak és bármi egyéb, ami az udvaron található, benne lesz a bundájában. Vicces módon azt is mondhatnám, hogy bundája mágnesként vonzza a koszt. Fürdetése nagyon nehézkes, mert miután kiszedegettünk minden szemetet a bundájából, szétválasztottuk a rasztákat, akkor kezdődik igazából a fürdetés, amivel a fő probléma az, hogy ha a raszták megszívják magukat vízzel, akkor az nem fog megszáradni 1-2 nap alatt, hanem hosszú időt igényel. Télen könnyen meg tudnak fázni, mert a hó számukra nagyon kedvezőtlen dolog, mert bundájukba beleragad és egy idő után elolvad, majd a raszták beszívják a nedvességet stb. Ja, ugyanez van a pulinál is.


Viszont végtelenül szerethető kutya, hatalmas szívvel, de ahogyan korábban is említettem, nagy ápolást igényel bundája, ha szép kutyát szeretnénk.


Tessék egy komondor, szépen tisztán van tartva, viszont ha megnézzük a bundáját, jól látható, hogy egy fürdetés már nagyon ráférne, mert bundája már nem fehér.


https://www.youtube.com/watch?v=UmNgRa6gGmc


A kuvaszra és a komondorra sajnálatos módon ki lehet jelenteni, hogy kissé agaras a testfelépítésük.


Tessék, itt egy videó, ahol meg lehet nézni, hogy néz ki egy nyírt komondor.


https://www.youtube.com/watch?v=8bc3GceBNd0

2016. jan. 21. 16:04
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!