Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik nagy testű kutyának...

Melyik nagy testű kutyának van a legerősebb harapása?

Figyelt kérdés

Felsorolok pár fajtát. Ha tudtok más fajtákat, amelyeknek nagyobb a harapása, mint amiket felsorolok, akkor kérlek titeket, linkeljétek be azokat és kérlek írjátok meg, szerintetek melyiktől tartanak legjobban az emberek a nagy testűek közül (irányelv kb 75 cm-es marmagasság). Melyik képes a legnagyobb kárt okozni egy emberben és melyiknek van a legerősebb harapása?


anatóliai juhászkutya (kangal), belga masztiff, kaukázusi juhászkutya, közép-ázsiai juhászkutya, tibeti masztiff, moszkvai őrkutya, dél-orosz juhászkutya, spanyol masztiff, komondor, kuvasz, kárpáti pásztorkutya, bukovinai pásztorkutya, nápolyi masztiff, angol masztiff, landseer, pireneusi hegyikutya, pireneusi masztiff, rafeiro do alentejo, bernáthegyi, újfoundlandi, leonbergi


Ilyesmire gondolok, mint a videóban látható, csak nagy testű kutyákkal.


https://www.youtube.com/watch?v=O5lcjo8pE1s


https://www.youtube.com/watch?v=MZm037jPNgc



2016. jan. 20. 13:49
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
Ezt már megbeszéltük másik topikban. Nincs 80kg-os kau, káj, stb. És nem az agykoponyán múlik. :)
2016. jan. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:

11-es válaszoló, meg tudnád azt nekem mondani, hogy felétek miért kell csontsoványnak lennie egy kaunak vagy káj-nak? Én elhiszem, hogy szegénység van, de ha neked ez az 50-60 kiló, ami tetszik, akkor vegyél egy rottweilert, ja vagy azt se fogod elhinni, mi? Most mondanám, hogy hívd fel a Sirocco kennelt és kérdezd meg, hogy egy kan rotinál 50-60 kg az normális vagy arra is azt fogod mondani, hogy hazudik? De ha gondolod, csinálhatjuk azt is, hogy te hozod a te kis papírjaidat, odaülünk nagyapám mellé, ő 25 évig dolgozott állatorvosként. Nem hogy a kutyák súlyáról vagy testfelépítésükről, de még betegségeikről is hosszú-hosszú napokon keresztül tudna beszélni. Ha gondolod, elhozhatod kutyádat és megvizsgálja ingyen, hogy megfelelően van-e táplálva vagy nem. Abba már nem is merek belegondolni, hogy mit eszik a te kutyád, de két tápra van sejtésem, a tesco vagy az oké és társai.


Akkor ez a kaukázusi a te gondolkozási stílusoddal max 30 kg, ugye hogy ez a szám nem tükrözi a valóságot?:


https://www.youtube.com/watch?v=lKHdtSQoUKM

2016. jan. 23. 14:52
 13/26 A kérdező kommentje:

Sajnos ez lemaradt.


Hogy is gondolhattam ilyen balgaságot, hogy a kutya harapásának erőssége a kutya fején múlik? :)

11-es válaszoló, akkor mondd meg nekem, min múlik, a zörgő csontokon vagy a szép szemén?

2016. jan. 23. 15:01
 14/26 anonim ***** válasza:
Mondtam már korábban másik topikban is... és privátban is, hogy hozzad a 80kg-os kaut, lemérjük tömegre, centire mindenét. Persze privátban visszavonulót fújtál egyből.
2016. jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

14-es rajtad nem tudok eligazodni, mert nem tudom eldönteni, hogy sü.. vagy, vagy rosszul látsz. Mikor mondtam, hogy melyik tenyésztőkhöz menj el, ahol meg lehet mérni a kutyákat, akkor fel voltál háborodva, hogy a tenyésztők hazudnak és csal a mérleg. Ha nem lenne az emlékezeteddel probléma, akkor vissza tudnál emlékezni arra, hogy nekem jelenleg egy pitem és egy pulim van. Ha gondolod, azokat megmérheted. Ja és ne várd el tőlem, hogy utazzak több száz km-t oda Kispestre vagy valahova Pest közelébe hozzád és utána veled együtt menjünk egy állatorvoshoz, hogy megmérjék az én kutyámat. Nem gondolod, hogy ez egy pofátlan kérés? De érdekes, mikor én azt mondtam, hogy elviszem a pitemet a pásztoros ösztönpróbára, akkor rögtön az volt, hogy szó se lehet róla, mert ez egy pitbull.


Na akkor most tisztázzuk a dolgokat, vedd a fáradtságot és menj el egy kennelhez és nézd meg a kutyákat.


Arról meg ne is beszéljünk, mikor küldted a linket, mikor egy agár áll egy káj mellett és kb ugyanolyan széles fejük van, azok a szép erős kutyák, ugye? Tudom, te nyurga kutya párti vagy, de akkor ne ide írogassál, hanem a dobisokhoz.

2016. jan. 23. 18:24
 16/26 anonim ***** válasza:
88%

Nem, erről szó nem volt, hogy én menjek. Te mondtad, hogy benne vagy, hozol kutyát, de akkor kamerával fel akarod enni az egészet, ahogy lemérjük. Amikor megadtam az emailem és mondtam merre lakok, hirtelen visszakoztál az egésztől. :)


Én úgy gondolom inkább menj fel a kau/káj/kangal fórumra, de van még jobb ötletem, a Pásztorkutyák ázsia szívéből fórum. Ott vannak tenyésztők, pásztorok, stb. Beszélgess velük. :)


Nem kell elmennem, mert ÉN már láttam élőben az összes fajtát. Neked nincs fogalmad ezekről a fajtákról. :)

2016. jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

És ami pedig mindent elárul, hogy az összes hasonló jellegű topicodban egyedül voltál a véleményeddel. Többen is leírtuk, próbáltunk ész érveket és tényeket felsorakoztatni, de te ezekre még csak nem is válaszolva hajtogatod a mondandód. Ez sok mindent elárul rólad.

Nem baj, csináld és beszélj olyan dologról, amihez nem értesz, ahelyett hogy elmennél egy pásztorkutyás ösztönpróbára, hogy megnézd élőben ezeket a fajtákat.

2016. jan. 24. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 A kérdező kommentje:

Azt mondtam, hogy ha a közelemben laksz akkor el tudom vinni, de ne várd el tőlem, hogy 700-800 km kb oda-vissza utazzak és hogy majd saját zsebbel fizetem azért, hogy te örülj.

Ja, és nem eszek kutyákat!!! :)


Vagy fizess nekem 300 ezer forintot és akkor viszek neked kutyát. Van orosz barátom, neki is van kauja, ő kint él Németországban jelenleg, de ha meg tudod fizetni, akkor ő eljön és mint eredeti orosz elmondja, milyen egy igazi kaukázusi. Remélem, tudsz németül, mert a magyart nem beszéli.


Utána írtam, hogy menj el azokba a kennelekbe, amiket belinkeltem, pl:


[link]


De te fel voltál háborodva, hogy neked ki kellene mászni anyuci szoknyája alól.


Nem tudom hogy hü-lye vagy vagy milyen betegséged van, de amiket te írtál hogy egy kau 35-50 kg, na az nem normális.


Nézzük csak, milyen kutyák vannak a te ösztönpróbásaid között. Olyan kutyák, amik az autentikus körülmények között vannak tartva. Már nem vagyok hajlandó kiírni, hogy ez mit takar, ellátásukban milyen hiányosságok vannak, ami szemmel látható, mert azért az nem normális dolog, mikor egy káj és egy magyar agár közvetlen egymás mellett megy és hajszálnyi különbség van a kettő között. De tudod mit, belinkelek én olyan videót, ahonnan érdemes lenne hozni kutyát, de ott a kutya nem egy használati eszköz, amit teljesen kihasználnak.


https://www.youtube.com/watch?v=QrgJ0I5l8yA


Nem tehetek róla, hogy az autentikusan tartott pásztorkutyásokba botlottam bele az előző topicon, de akkor nézzük a ti véleményeteket. Aki véletlen olyat mer mondani, hogy neki van 80 kilós kauja (tenyésztő), az hazudik, a dokumentumvideóban Vlagyimir központi börtön a kutyáinak méreteiről is hazudnak.


[link]


A kettőnk közti különbség az az, hogy én képes vagyok elfogadni azt, hogy van 35-50 kg körüli kaukázusi (érdekességképpen ez majdnem egy dobi súlyával egyezik meg, csak a dobi egy picit alacsonyabb, és arra ne merd mondani, hogy a dobi igenis masztiffos).


Meg szeretnélek kérni arra meg a hozzád hasonlókat, hogy akik nem tudnak a témához írni, ami az eredeti kérdés, azok ne írogassanak. Csak azok írjanak hozzászólást, akik a kérdésekre válaszolnak. Légy szíves, arra az egyre még válaszolj, hogy szoktad-e a kutyádat féreghajtózni és mennyit adsz neki enni, pl naponta.

2016. jan. 24. 13:05
 19/26 anonim ***** válasza:
83%

LOL vicces vagy.


Az ösztönpróbán nem autentikus környezetből hozott (értsd: nem nyáj melletti) kutyák vannak, hanem többnyire magyarországon élő tenyésztők törzskönyves, standard szerinti kutyái.


A 35-50kg-t a nyáj melletti kutyákról írtam.

Beírtam neked a Szibériai kutyák méreteit, ideírom mégegyszer. Szibéria Oroszország része, remélem ezt tudod.

"Ha nem eredeti pásztorkutyás, hanem "modern", de azért teljesítményorientált környezetben nézünk körül akkor érdekes forrás a 2003-2005-ös szibériai bajnokságok (viadalok) statisztikáiban szereplő több mint 100 kutya (zömében KÁJ-ok és néhány KAU) statisztikái:

A nevezett kutyák (szinte mind kan!) túlnyomó többsége 45-55 kg körüli volt, mindössze 14 érte el a 60 kg-ot, 3 a 70 kg-ot!, A legkönnyebb 38, a legnehezebb 74 kg volt!"


A Fekete Delfinről szóló dokumentumfilm a börtönről szól, nem a kutyákról. Egyszerűen mondanak egy számot és tényként kezelik, de attól az még nem igaz.

2016. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:

"Ha a magyarországi KÁJ állományt tekintjük, mely néhány évvel ezelőttig majdnem ugyanúgy az FCI kiállítások küllemi elvárásai alapján formálódott, arról az Ópusztaszeri találkozók statisztikái adnak képet.

Csak találomra a 2009-es nevezések apján:

KÁJ kanok átlaga: 56,6 kg. A legkönnyebb kan 46, a legnehezebb 66 kg.

KÁJ szukák átlaga: 48, 8 kg. A legkönnyebb szuka 40, a legnehezebb 57 kg."

2016. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!