Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 7 hónapos malinois kutyám...

7 hónapos malinois kutyám kapun belül támad. Hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés
Természetes, hogy védi a területét de barátomra támadt rá és nem birtam leállitani. Nem harap csak csíp. Még!! Egyéb esetekben hallgat rám de ilyenkor bepörög és nem tudom leállítani. Érdekes, hogy csak és kizárólag akkor csinálja ha én is ott vagyok. Ha egyedül kimegy abszolut nem bántja!
2016. jan. 21. 09:56
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Olyan büntetést kell alkalmazni, amitől leáll, abba hagyja ezt a viselkedést, lehiggad annyira, hogy el tudsz jutni az agyáig, újra tud gondolkozni.

Ez lehet annyi, hogy elzavarod, arrébb kergeted és majd ha lehiggadt, vissza engeded. De az azonnali fizikai büntetés sokkal kisebb stresszt okoz a kutyáknak, mint a pszichés büntetések és kevesebb hibát is tudsz elkövetni itt. Kutya, egymás között is főleg azonnali fizikai behatással rendezik le a dolgokat. Úgyhogy én is inkább egy jól irányzott pofonnal, bökéssel, ha ezekhez nem mersz nyúlni, akkor póráz kezeléssel oldanám meg.

2016. jan. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

A mali nem egy törékeny alkatú porcelánszobor, bőven használhatsz fizikai büntetést, persze józan keretek között. Ha könyörögsz neki, lehozod a csillagokat az égről, akkor ilyen marad a kutya, mert "úgyse kap érte semmit"...

A kutyák sem légysziznek egymásnak. Példa: kutyáimmal tegnap lesétáltam a Dunához. Találkoztunk egy látszólag nagyon pörgős, igazi "elmebetegen" temperamentumos goldennel. Folyton próbálkozott a nála idősebb szukámnál, próbálta mutatni, hogy itt ő a jani. Az én kutyám szart rá, ha nagyon zavarta, akkor odamorrantott, de amikor a goldi testi kontektust alkalmazott (fejét a szukám nyakára akarta tenni, és harapta a hátát), akkor az ebzetem fogta és földhöz csapta. Mindenféle hang nélkül, egy nyikkanás sem volt egyik kutya részéről sem. A goldi meghunyászkodva nyalogatta a kutyám pofáját, aki ásta tovább a lyukakat a pockok után. Mintha mi sem történt volna. Szépen elintézték egymás között. A szukám figyelmeztette, a másik nem értett belőle, így helyretette.

Neked is ezt kellene alkalmazni, nem benyalni a kutyának.

2016. jan. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kontaktust, bocsánat. :D
2016. jan. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írtak a többiek, ki kell egy kicsit rázni ebből az elmeállapotból.


Az enyém le akarta rohanni a vendéget és nem csalogatási szándékkal (másik családtag engedte be), épp volt egy könyv a kezemben, na gyorsan lecsaptam izomból a kutya mellé,mondom NEM hú, 180 fokos fordulatot vett.


Belerúgni nem kell, na igen, de ha nagyon felpörög és carik a fejedre akkor azért oldalba csaphatod, csak épp annyira hogy kizökkenjen a vörös harci ködből.


Nem elverni kell a kutyát, hanem kizökkenteni aztán meg kőkeményen kikövetelni, hogy márpedig kuss legyen ha én azt mondom.

2016. jan. 22. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
nyalogatási szándékkal
2016. jan. 22. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Szilvi & Argos ***** válasza:

NA ezért mondjuk mindig, hogy a mali csak hozzáértő gazdának, AKTÍV SPORT, MUNKA kutyának való.

Ilyen viselkedésről NEM leszoktatni kell, hanem azon nyomban KORRIGÁLNI...belecsípsz a derekába, elkapod a nyakörvénél/grabancánál, és odébb rakod, tereled-tolod...de a minimum, hogy leüvöltöd a fejét, hogy elég legyen, takarodj...

Ha neked ez tényleg akkora probléma, akkor ott azonnal blokkolod a kutyát, hiszen felhúzod magad a viselkedésén...vagy nem?

Rátehetsz egy hosszú pórázt is minimum fojtóval...ha ismeri a parancsszavakat, rászólsz EGYSZER határozottan, hogy IDE LÁBHOZ...ha nem reagál, berángatod szépen...

Alkalmazhatsz helyben maradást is, ha tudja...kifekteted és ott kell maradnia, amíg azt nem mondod, hogy mehet...de itt is keményen határozottan

2016. jan. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 fiki1 válasza:
Szerintem kapun belul is,használj pórázt még meg nem tanulja ki a falkavezér. Az utcán is a porázal vezényeled. És ne simogasd meg egyből csak ha már megnyugodott
2016. febr. 24. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!