Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Valami elvágta a kutyám...

SOS! Valami elvágta a kutyám talpát. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
ma délelőtt körülbelül fél órája elmentünk sétálni a kutyával a határba...ugye elengedtük jött vissza és folyt a vér a talpából. messze voltunk ahogy jöttünk haza folyamatosan csepegget/néha folyt. az állatkórház messze van a kutya nem hajlandó beszállni a kocsiba és nem az a kicsi puli vagy németjuhász hanem kaukázusi juhász...csontig bevágta a talpát az a valami megtisztítottuk bekötöztük de vérzik mégmindig mit kellene tenni?
2016. jan. 24. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:
ha nagyon gáz, akkor orvos. Az én kutyám vágta már el a talpát, lábát, a lábszárán azt a felső talppárnát. Kis szerencsétlen... A felső talppárna volt a leggázabb, azt megmutattam orvosnak is, de igazából azt varrni nem lehet... max antibiotikumot adnak a fertőzés elkerülése végett és kitisztítják a sebet. Egyébként ha hagyja magát kezelni, akkor kezeld otthon. Ha nem, akkor orvos mindenképp!
2016. jan. 24. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Betadin, erős kötés, és felügyelet, hogy ne szedje le.
2016. jan. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

[link]

Ilyen volt neki, elég sokáig vérzett, és ölbe kellett hazavinnem, ömlött a lábából a vér. Legalább 2 hónapig kötöztem reggel-este, éjszaka meg szellőzött a seb. Mire forrt volna össze mindig szétnyílt kicsit a mozgástól. Azóta már nagyon szép neki, nem is látszik, hogy volt ott valami. A történtek után, vagy 1 hétre rá jött ki az orvos megnézni (telefonon felhívtam még aznap).

2016. jan. 24. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha durva doki. Én a vízben hígitott teafa illetve grapefruit mag cseppet ajánlom fertőtlenítésre. Ha nincs forralt víz, kamilla tea.
2016. jan. 24. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!