Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár napja vettem meg első...

Pár napja vettem meg első kutyámat. A kennelben dog chow-val és pedigree-vel etették. Itthon egyiket sem eszi meg. Vettem neki másik fajtát, azt megette. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
2010. márc. 28. 10:48
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

DogChow-val és Pedigree-vel? Az meg milyen kennel lehetett? Prémium minőségű táppal és bolti vacakkal etettek egyszerre?

Láttad is ahogy etették vele vagy csak mondták?

Fura párosítás lenne.

2010. márc. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Miért ne? Így olcsóbban jön ki az etetés, és mégis kap a kutya jó tápot is. Csomóan csinálják ezt...
2010. márc. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

na,de pont pedigree legyen a normális mellett?sokkal jobban megéri a dog chow nagyobb kiszerelésben,és az legalább normális táp...

Amúgy valszeg válogatós,a miénk miután megevett egy csomaggal, a következőre rá se nézett.

Amúgy ha valóban éhes mindent meg fog enni.

2010. márc. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A Dog Chow sem egy minőségi táp, hanem a még elfogadható kategória, de legalább nincs benne színezék.

Az enyéim megeszik, ha nem tudok drágát venni.

A "tenyésztők" nem ilyennel etetnek, minimum Pro Plan, Flatazor, Eucanuba és hasonlók.

Pedigree-vel semmiképp, pláne, hogy sok kutyusnál, főleg piciknél hasmenést okoz, és allergiát válthat ki.

Az a tenyésztő, ki a kaján spórol, az nem tenyésztő.

2010. márc. 28. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

11.31 vagyok,én sem azt írtam,hogy húúh,de szuper jó,hanem,hogy normális:D

De viszonyítás kérdése,a pedigree-hez mérten ár-érték arányban szuperjó:D

2010. márc. 28. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Akiteki ***** válasza:
100%

Az hogy 1-2 napig nem eszik rendesen, mikor elhozod, előfordulhat a kiskutyáknál. Új környezet, új ingerek, minden mással el lehet foglalva az evésen kívül.

Nekem volt egy kutyám, aki nem volt hajlandó a fém tányérból enni. Ha kiborítottam a földre, azonnal megette. Felhívtam a tenyésztőt és megkérdeztem, hogy miből evett eddig. Kiderült, hogy egy régi palacsintasütőből kaptak a kicsik, mert annak alacsonyabb volt a pereme, jobban elérték. Előkaptam a palacsintasütőt és mindjárt evett.

2010. márc. 30. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nehogy azt higyjétek, hogy minden tenyésztő úgymond prémium táppal etet. Mellesleg a Pedigree sem rossz táp. Vannak olyan tenyésztők akik avval etetnek és nagyon szépek, egészségesek a kutyák. Nem tudom miért kell lefikázni a pedigreet. Külföldön is sok tenyésztő avval etet. Nek skót juhász kutyám van, törzskönyvezett, tenyésztőtől vettem drága pénzért, és ő is a Pedugree-t ajánlotta. Nálunk is nagyon bevált a Pedigree táp. Kölyökkorban juniort kapott, felnőttkorban most meg adultot kap. Amúy a Pedigree tápoknál is van junor maxi, adult mini és maxi a sima adulton kiívől, valamint van light, és ackiv táp is.

A kutyámat kiállításokra viszem és semmi baja nincs neki nagyon egészséges, szereti a Pedigree-t. Az állatorvos szerint is tökéletesen fejlődik tőle, meg a fogaival sincs semmi probléma. Most a nyáron viszem majd tenyésszemlére, Ősztől szeretném tenyésztésbe vonni.

Semmi vel nem kell kiegészíteni a tápot minden benne van amire szüksége van a kutyának.

Az, hogy min. 4% baromfihús van benne, az nem jelenti azt, hogy 4 % hús van benne. Ennél több van benne, csak a szín baromfihústartalma minimum ennyi. Adok időnként neki Pedigree konzervet, abban is van megfelelő mennyiségű hús. Ennyi. Az, hogy néhányan utálják a Pedigree-t az egy dolog. Adtam már a kutyámnak Eukanubát kivánciságból. Két hétig etettem vele (kb 13 hónaposan adtam neki), egy 3 kg-os zsákkal vettem. A széklete nem a legjobb álagú volt, valamint az egészet kisz@rta, és két hét alatt a szőre is tönkre ment, úgy hogy még kiállításra sem mertem benevezni. És visszatértem természetesen a Pedigree-re, és lásunk csodát: alig egy-két hét alatt rendbe jött a kuyta. Az állatorvosunkanak is megvan a véleménye az ilyen eukanuba meg royal canin féle tápokról. Szóval ennyit az eukanubáról. Nekünk a Pedigree a prémium táp.

2010. máj. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
javítás: nekem
2010. máj. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Utolsó, az meg se fordult a fejedben, hogy azért lett rossz állagú a kutya széklete, mert egyik napról a másikra váltottál? Amúgy meg ezek a tápok amiket felsoroltál nem rossz tápok, csak nem mindenkinek válnak be. Én rengeteget kísérleteztem mire megtaláltam a kutyám számára legjobb tápot.
2014. dec. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!