Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van viszonylag kevés...

Miért van viszonylag kevés schnauzer?

Figyelt kérdés
A mi környékünkön nincs egyetlen schnauzer sem, sőt eddig csak egyetlen egy törpe snacival találkoztam egy kirándulás során, de többel azóta sem. Ez miért van? Pedig szinte mindenki ismeri, nem egy ritka fajta. Ráadásul 3 méretből is lehet választani. (Nincs snacim, csak érdekel, hogy miért ilyen "népszerűtlen" ez a fajta Magyarországon.)

2016. jan. 24. 18:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egyrészt a szőrzet miatt, 2havonta vinni, az macerás, meg nem azok az édi bédi kutyák. A szőrzetük se az a simogatnám éjjel-nappal típus. Velük foglalkozni kell. Értelmesek, de makacsak, így nehezebben kezelhetőek.
2016. jan. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekünk mindig is óriás schnauzerünk volt,most is,de tény,hogy eddig nagyon ritkán találkoztam másik snacival a miénken kívül,pedig elég sokat sétálunk erre-arra.Mondjuk nem baj,hogy nem egy felkapott divat fajta,mert nem tenyésztik orrba-szájba (illetve az már a szaporítás kategória inkább).A szakálluk karbantartása valóban macerás,de ha hetente fésüli az ember,nincs vele gáz.Azzal vitatkoznék,hogy "nem azok az édi-bédi kutyák",mert de,nagyon is azok tudnak lenni :D Persze remek testőrök is mindemellett,nem véletlenül használták/használják őket rendőrkutyaként (mármint az óriás legalábbis). Igazából nem is tudok semmi negatívumként felfogható tulajdonságot mondani rájuk (a szőrzetük gondozása se egy hatalmas kihívás)
2016. jan. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Még az első válaszolónak: Minden kutyával kell foglalkozni.
2016. jan. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Na jó,egy utolsó dolog,mert voltam olyan hülye,és lehagytam: nem lehet azt se kijelenteni,hogy nehezen kezelhetők.Legalábbis eddig a három kutyánk közül egyik se volt az.
2016. jan. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!