Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet e törzskönyve olyan...

Lehet e törzskönyve olyan kiskutyának, akinek az anyja tk-s lenne, csak nem lett kikérve? Apja hires tenyésztői alombòl valò, nem tudom neki van e tk-e.

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 10:33
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
És kedves 7! Te is megértetted,mit is szerettem volna igazàbòl megtudni! Neked is nagyon köszönöm! Lehet,ha megveszem a kiskutyàt,a regisztràciòs lappal megpróbàlkozom,hogy valamivel azért érvényesitsem a fajtatisztasàgàt. Egyèbként akita kiskutyàròl van szò.
2016. jan. 25. 13:56
 12/25 anonim ***** válasza:
86%
Esküszöm nem értem. Ha fontos neked a fajtatisztaság, akkor miért ezt a kiskutyát akarod megvenni? Miért nem veszel egyet törzskönyvezve?
2016. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Épp ez az, hogy semmivel nem tudod igazolni a kutyád fajtatisztaságát. Ez nem bemondás alapján működik, mindent papírokkal kell igazolni. Neked a személyi igazolvány igazolja a személyedet, a kutyának ez a törzskönyv. Nélküle csak úgy néz ki, mint az adott fajta, de semmi nem bizonyítja, hogy valóban az is. Ezt jelenti a fajtajellegű keverék.
2016. jan. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Akita esetében ezt érdemes elolvasnod: [link]


Itt a fajtagondozó egyesület honlapja, ők válaszolnak neked, ha tényleg szakértői választ szeretnél:

[link]

2016. jan. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

A regisztrációs lap kiállításának feltételei:


"A Regisztrációs Lap kiállítása:

Adott egyedek származásának igazolására a hiteles, sorszámozott Regisztrációs Lap szolgál. A

Regisztrációs Lapot a Fedeztetési/Alombejelentő jegyzőkönyv, a kan és a szuka Származási

Igazolása, valamint a Chipezési jegyzőkönyv alapján kell kiállítani a kölykök 12 – 14 hetes korára.

A kutya Regisztrációs Lapja egész életében végig kíséri."


Természetesen kiállításra is csak törzskönyvezett kutya nevezhető:

"A kiállításokon való részvétel

A kiállításokon származási igazolással rendelkező kutyák nevezhetők be. A kiállítás területére csak

érvényes állatorvosi oltási igazolvánnyal rendelkező kutya vihető be."

2016. jan. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
89%

Teszem azt teljesen fajtareprezentáns az egyed. Na de honnan tudod tk nélkül hogy nagyszülők/ükszülők között nem e csúszott be egy keverék? Ez lehet meg sem látszik a kutyán amit kinéztél, viszont nem fajtatiszta. Ez tény.


Nem értem mit kell ezekre ennyire ráizgulni. Ha fajtatiszta kell akkor tenyésztőtől tk-val kell venni, ha nem akkor pedig menhelyen rengeteg a fajtajellegű keverék.

2016. jan. 25. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

ma 13:56

Kinek akarod igazolni a kutyád "fajtatisztaságát"?

Magadnak?

Olyannak, aki megkérdi, milyen fajta a kutyád?

Még nem találkoztam olyan emberrel, aki törzskönyvvel sétáltatja a kutyáját, hogy az orra alá tolja egy kérdezőnek bizonyítás képen, fajtatiszta a kutya.

2016. jan. 25. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Èrtem. Akkor szàmomra valòszinű a regisztràciòs lap sem elérhető. Sebaj! Nekem egyàltalàn nem fontos h tk-s kutyàm legyen. Tudatlanságom lévén inkàbb csak kivàncsi voltam. Ès igaz,menhelyen is rengeteg szép korcs kutya van! ;-) és még pènzembe se kerül. Amugy nem is értem miért is nem szàzezrekért veszek tenyésztőtől kutyàt! :-) vegyen aki nem tudja a pénzét màsra költeni! Csak egy egyszerű kérdés volt! Nem értem miért vagyok oltogatva?!?! Ugy tudom ez az oldal azért van h az ember vàlaszokat kapjon a kérdéseire!
2016. jan. 25. 14:59
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy nem akarsz százezrekért kutyát venni tenyésztőnél, de akkor szaporítótól se vegyél. Nézz utána a tenyésztő és szaporító közötti különbségnek, és megérted, rengetegszer le lett már írva ezen az oldalon is.
2016. jan. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:
17! Teljesen igazat adok. Szuka kutya lévén gondoltam h ellés esetén jobb lenne ha lenne vmi papirja az anyànak,de felfogtam h szàmomra ez nem jàrhato ut. Ennyi. Köszönöm a vàlaszokat. Legalàbb okosodtam! :-)
2016. jan. 25. 15:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!