Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet e törzskönyve olyan...

Lehet e törzskönyve olyan kiskutyának, akinek az anyja tk-s lenne, csak nem lett kikérve? Apja hires tenyésztői alombòl valò, nem tudom neki van e tk-e.

Figyelt kérdés
2016. jan. 25. 10:33
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Én speciel azért vettem papíros szűrt szülőktől származó kutyát mert olyan fajtát akartam amilyet. Nem zsákbamacska volt. Azt a küllemet és temperamentumot kaptam amit akartam. A törzskönyve ezt igazolja. Azóta bent lapul a szekrény alján, nem használom semmire. Viszont a segítségével tisztábanvagyok a felmenők küllemével, munkaképességével.


Nem utolsó sorban azt is biztosra tudom hogy nem egy haszonleső szaporítótól van a kutyám, aki bármilyen genetikai ismeret nélkül összerakott két hasonló kutyát a pénzszerzés érdekében.

2016. jan. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.


Ha az anyagiakat nézzük, bárk ivehet 100ért is kutyát.. Azt a pnézt amit havonta a kutyára költene az ember félre kell tenni és előbb utóbb összejön. Az én kutyám 10 hónapja van velem és ahhoz képest amit ráköltöttem (felszerelések, játékok, minőségi táplálék és kiegészítők, stb) a vételár még így is csekély volt.

2016. jan. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
63%

Vagyis még szaporítani is akarsz szerencsétlen kutyáddal? Minek? Mert nem keresel eleget és a szukádat akarod kizsigerelni egy kis plusz konyhapénzért?

Ezt sosem fogom megérteni. Azért veszel ezek szerint olcsón keverék kutyát, hogy belőle gazdagodhass meg. Már a megvétellel is azt pénzeled, hogy a fajta -amit ezek szerint semmire sem becsülsz- állománya romoljon, hogy még több beteg, ideggyenge kutya szülessen, hogy még több szukát tartsanak csak azért, hogy amíg él -így nem túl sokáig-, addig évente kétszer elljen már kölyökkorától. Gratulálok...

2016. jan. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátom munkakutyákat tenyészt. Nála nem a fajtatisztaság a lényeg, hanem a teljesítmény, ezért ugyan a legtöbb kutyája malinois-ra hajaz, de van, hogy keresztezi őket német vagy holland juhásszal. Ne tudd meg, hogy időnként milyen meglepetések érnek! Pl: anya mali, apa holland, két tesót ismerek az alomból, egyik kiköpött holland, a másik kiköpött mali, pedig nem fajtatiszták. Viszont a sokadik generációban még kiütközhet a másik fajta. Más alomnál meg anya, apa kiköpött mali, az egyik kölyök viszont fekete-cser. Na most ez itt nem baj, hiszen tervszerű szelekció folyik, tehát az, hogy a kutya éppen visszaüt a németjuhász ükanyára, az senkit nem érdekel, amíg dolgozik. Viszont, ha te veszel egy tk nélküli kutyát, ami visszaüt a szomszéd keverékére, de ez csak akkor derül ki, amikor felnövekedve nem is hasonlít a választott fajtára, na az gáz. Persze semmi baj a keverékekkel, csak őket ezrével altatják a gyepmesteri telepeken, mert nem kellenek senkinek, te meg fizetnél érte.


Ui: az említett barátom nem húszezerért árulja az expresszen a kölyköket, hanem "kicsit" többért. Megteheti, mert rengeteg pénzt, tudást és időt ölt a tenyésztésbe, pl a legutóbbi kutyája 2500 euró volt, Csehországból vette. A te szaporítód viszont valószínűleg a legközelebbi kannal fedeztetett, vagy a legolcsóbbal, szelekció max arra irányul, hogy megközelítőleg hasonlítson a fajtára.

2016. jan. 25. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
az utolsó válaszból látszik, mi a különbség a sportra, munkára HOZZÁÉRTÉSSEL ÉS CÉLLAL SZELEKTÁLT mixek és a büdös rohadt ostoba szaporítók szerencsétlen korcsai között. az egyikre igény van, a másikat meg ontják, a nagy részét meg majd gondozzák a menhelyen vagy a fajtamentőknél, már ha eljut oda és nem az után hal meg, mikor kirakják, mert nem az, aminek vették.
2016. jan. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!