Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A legtöbb ember miért nem...

A legtöbb ember miért nem tart keverék kutyát? Miért nem olyan kedveltek mint a fajtiszták?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 11:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
52%
Szia. Nekem 2 kutyám van az egyik fajtatiszta a másik keverèk a keverèk vagy mix nálam azt jelenti, hogy valamilyen fajtára visszavezethető, így nem teljesen lutri, hogy milyen jellemű lehet
2016. jan. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
11%

Mert ocsmányul néznek ki.


Plusz a mentett kutya egy időzített bomba is lehet, mert nem lehet tudni, hogy nevelték (vagyis hogy nem nevelték).

2016. jan. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
81%

mert sok sötét ember azt hiszi, hogy a keverékek kiszámíthatatlanok, erre pedig tökéletes példa a második válaszoló...

tudatlanság és információ hiány miatt gondolják ezt sokan, pedig egy keverék is ugyanannyira imádnivaló, mint fajtatiszta társaik

nyilván lehet makacs vagy olyan, amelyiknek jobban kell figyelni a nevelésnél, de ezen van a hangsúly, a nevelésen, minden kutya, amilyennek nevelik

nekem tacskó-roti keverékem van, és egy igazi szeretetbomba, viszont rendkívül makacs, de neveléssel ezt is ki lehet küszöbölni

aki pedig olyat mer mondani egy kutyára, hogy ronda, inkább ne tartson állatot...

2016. jan. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
24%
Kedves 3# ez nem teljesen így van. Pl. Nekem túl pörgős egy terrier akkor ha tudom, hogy van benne elkerülöm, ha nem tudom ès nem is látszik rajta akkor lehet, hogy egy jellemben nem nekemvaló kutya kerül hozzám.
2016. jan. 27. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
35%
Kérdésedben a válasz: mert a divat érdekében fajtákat tenyésztettek ki, amelyeket csak gondos továbbtenyésztéssel lehet fenntartani, azaz drágábbak. Ha pedig divatos és drága, akkor van rá kereslet. Az s tény, hogy egy fajtatiszta kölyökkutyáról viszonylag pontosan lehet tudni, hogy ivaréretten milyen lesz a termete, külseje, néha még a viselkedése is. Egy keverék kölyökről alig mondható ez el.
2016. jan. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
24%

#3: nem azt írtam, hogy "a keverékek", hanem azt, hogy "mentett kutyák".


Aki nem tud olvasni, az inkább ne okoskodjon, mert beég.


A szépség relatív, attól, lehet, hogy te valamit szépnek gondolsz, de attól az emberek többsége még nem.

2016. jan. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
72%

Nekem volt már keverékem is, és most nem.

Egy keverék azért lutri, mert menhelyek, előző gazdája azt mond amit akar.

Volt, hogy bementem egy menhelyre és olyan kölyök kutya után érdeklődtem ami kistestű, erre minden kölyökre ráfogták. Egy-két hét múlva visszamentem, akkor direkt nagytestű után érdeklődtem, akkor minden kutya az volt állításuk szerint.


A felnőtt kutya már ok.

Viszont akkor lemaradsz a kölyök koráról, ami annyira cuki.


Cicánál már nincs ekkora szélsőség.

Ott kb. ugyanakkora lesz minden cica.

A macskáknál én kifejezetten keveréket szoktam örökbe fogadni (nyilván nem naponta), mert ott egy-egy folt vagy mintázat annyira egyedivé tudja tenni a macsekot, hogy talán nincs a világon még egy olyan.

2016. jan. 27. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
86%
Az én tapasztalataim szerint a legtöbb ember keverék kutyát tart.
2016. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 sippara ***** válasza:
92%
A hazai állattartók bő nyolcvan százaléka keveréket tart, csak a sznob, idióta réteg úgy, hogy harmincért vette jófogáson "fajtiszta" címszó alatt.
2016. jan. 27. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
62%
A legtöbb ember kimondottan is keveréket tart szerintem. Városban lehet, hogy több a fajtiszta, de egyébként nem.:)
2016. jan. 27. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!