Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A legtöbb ember miért nem...

A legtöbb ember miért nem tart keverék kutyát? Miért nem olyan kedveltek mint a fajtiszták?

Figyelt kérdés

2016. jan. 27. 11:29
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:

Én nem nézem le, sem a keverékeket, sem a fajtatiszta kutyákat. Bár tény, hogy a yorkiek, bichonok, csivavák és egyéb ilyen "divatkutyák" nagyon nem tetszenek, de nem nézem le őket sem, csak olyan kutyát akkor sem tartanék, ha fizetnének nekem, de ezen fajtákat is sokszor a gazda viselkedése bélyegzi meg. Elmesélek egy esetet.

Én falun lakom, ahol rajtam kívül kevesen sétáltatnak kutyát, azok is általában fix pórázon. Egyszer egy családi ügy miatt, be kellett mennem a kutyával a városba és gyalog bejárnom az egészet. Megyünk egy elég széles járdán, mellettünk a 4 sávos út van már csak és egyszer csak jön velünk szembe két 14 év körüli csaj, flexin maxon kiengedett kis csivivel. Látta, hogy az én kutyám teljesen ráfeszül, de a kutyáját akkor se hívta maga mellé, simán oda tudott jönni hozzánk. Na én erre jobb híján felkaptam a kutyám (aki közlöm, hogy kb 12 kg), hogy ne menjen neki az ő kutyájuknak. Mivel az én kutyámat egy betegség miatt újra kell szocializálni. Persze megkaptam a beszólásomat, amiért felemeltem a kutyámat, hogy az ő kis csivijüket védjem. Én voltam a rossz, mert ők nem voltak képesek magukhoz hívni és fixen ott tartani a kutyájukat amíg elmegyünk mellettük. Ugyanezen a napon, nem sokkal később megint találkoztunk egy kutyással, de az ő kutyája (keverék volt de ez most lényegtelen) fix pórázon láb mellett tartva sétált. Én is láb mellett tartottam a kutyám és minden probléma nélkül elmentünk egymás mellett.

Viszont, hogy a "divatkutyás" (én ezt a gyűjtőnevet használom a csivisekre, yorkiesokra és a többi ilyen kutyásra) gazdikat ne csak szidjam itt egy másik sztori:

Megyek a faluban, a nagy széles úton a kutyámmal. Jön velünk szembe egy csaj, flexin egy yorkieval. Ahogy meglátta, hogy jövünk, az addig is mellette sétáló kutyáját még közelebb hívta magához, fixen rögzítette a flexit és így minden gond nélkül elsétáltunk egymás mellett.

És bár ennek semmi köze a kérdéshez, de leírom.

Akkor lesz igazán fejlett a kutyás társdalom Magyarországon, ha nem érzek majd szinte minden "fajtatiszta" (tk nélkül minden kutya csak xy fajta jellegű keverék) kutyás gazdi hangjában valami felsőbbrendűséget és lenézést amikor egy "korcs" kutyáról beszél (Tisztelet a kivételnek).

Nálam még a családban is ez van. Az egyik közeli rokonunk és a családja kutya vásárlás előtt állt. Én mondtam nekik, hogy menjenek el menhelyre, nézzenek ott körül (erre felénk nagyon korrekt menhely van), de erre megkaptam, hogy "Nekünk nem kell korcs kutya!" . Képzelhetitek mennyire rosszul esett, mivel nekem is "korcs" kutyám van.

2016. nov. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!