Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan település Magyarorsz...

Esztib92 kérdése:

Van olyan település Magyarországon, ahol tilos kutyát tartani? Esetleg olyan, ahol szigorúan korlátozzák?

Figyelt kérdés

2016. jan. 30. 23:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Ez nem a kutya hibája, hanem a hülye gazdával kéne ezt megbeszélni. Csak az a baj hogy faluhelyen még mindig azt hiszik, hogy az 1900-as években élnek és azt csinálnak amit akarnak, mert rájuk nem vonatkoznak a szabályok (többek között hogy a kutya nem csatangolhat egyedül, a gazdája nélkül).


Az lenne a legjobb, ha szembesítenéd te is őket ezzel, hogy ez nem így működik. Mert ez nem fog másképp lenni amíg vagy észbe nem kapnak, kihal ez a "falun élek, nekem mindent lehet, a kutyám megtámadhat bárkit, a kiscicákat ízbe fojthatom, a kiskutyákat élve eláshatom, a gyereket megszülöm a kádban" generáció...

2016. jan. 31. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Én gyakran találkozom itt falun akár falkában kóborló kutyákkal.Nem tudom,hogy csinálom,de engem egy sem bántott soha.Sőt szoktam utcáról kóborokat menteni.Ugyanezek a kutyák meg másokat megkergetnek.

Vidéken sajnos hiába jelenti be az ember az önkormányzatnak a szabadon kóválygó kutyákat,csesznek rá.

2016. jan. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:

A kutya egyszerre megérzi ha félsz tőle , a legrosszabb amit tehetsz ha menekülni próbálsz , mert pont ezzel aktiválod a 'vadászösztönét'. A sok kóbor kutyáért meg az utcán szabadon mászkálókért a gazdát kéne büntetni , de én pl azért is a gazdát hibáztatom , ha az ürüléket a kutya nem tudja elkaparni , ő meg nem szedi össze , a szél meg majd belekap ,odafújja másnak az orra alá.

A nagyobb termetű felnőtt kutya valószínűleg nem fog ok nélkül támadni , a kis termetűek az ún kotorékebek akik 'mindenre ugranak ami mozog' valójában nem sokkal bátrabbak egy macskánál , többnyire a gazdáik hibájából ők kerülnek az autók elé.

Ne félj tőlük , és lehetőleg a szemkontaktust se vedd fel velük , így van legnagyobb sansz arra , hogy békén hagynak.

2016. jan. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!