Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám nem hajlandó haza...

A kutyám nem hajlandó haza jönni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Van egy 10 hónapos szuka német juhászom. Nagyon játékos, kíváncsi és rettentő domináns kutyus. Már elvégeztük vele az alaptanfolyamot a kutyasuliban, amit jól teljesített. Pontosan tudja a behívást, ősszel még azzal se volt gond, hogy játékból behívjuk a kutyust. Aztán nekem jött a vizsgaidőszak az egyetemen és nem volt időm a kutyámra. Anyukám sétáltatta, aki sajnos nem túl jó a nevelésben. Jelenleg ott tartunk, hogy otthon a kutya jön a hívásra, de ha kint vagyunk és elengedjük, nem tudjuk megfogni. Márpedig városban lakunk és ez fontos lenne. Egyszerűen nem akar haza jönni, hiába vagyunk kint vele egy órát, hiába nincs sehol más kutya. Se jutifalira, se a kedvenc játékára. Követ minket hazáig, de 5 m-nél nem jön közelebb.

Tudom, hogy mi a behívás alapszabálya, hogy kéne vagy kellett volna megtanítani. De ez most már egy speciális helyzet, ahova más taktika kéne. Esetleg tud valaki tanácsot adni?



2016. febr. 1. 10:51
 1/8 anonim ***** válasza:
9%
Küsd láncra
2016. febr. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%

Egy óra elég kevés. Többet kell vele sétálni, annyit, hogy úgy elfáradjon, hogy ő akarjon hazamenni pihenni.

Kutyát pedig csak úgy szabad bevállalni, hogy minden nap jusson rá legalább 3-4 óra, amit aktívan töltötök el, hogy megfelelően lefáradjon.

2016. febr. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Megszakadt a kutya nevelési szakasza. Szánjál rá időt, pénzt, és irány egy iskola, mert te nem fogod tudni megoldani.

Zárójelben megjegyezve: Amíg nem behívható, nincs elengedés. Vagy hosszú pórázon és amikor hívod, megrántod.Muszáj odamennie hozzátok.

2016. febr. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Legjobb lenne kiképző segítségét kérni, háznál, vagy sulin. A behívás az egyik legösszetettebb dolog, csak akkor működik igazán, ha amúgy rendben van a rangsor, meg úgy általában minden más. Ami egy kamasz kutyánál mondjuk eleve ritka, de nem lehetetlen :D
2016. febr. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Napi 3 órát vagyunk kint vele. Egész pontosan napi 3x 1 órát, reggel, délben, este. Játszik kutyákkal, meg velünk is. És otthon is együtt vagyunk, szóval nem az, hogy nem foglalkozunk vele. Nekünk is dolgozni kell, egyetemre járni. Mindennek van határa azért.

Nyilván most már nem engedjük el. Mint írtam, korábban nem volt probléma a behívással.

Tréner meg suli a végső megoldás lesz. Egyrészt, mert az alapfokon már levizsgáztunk, másrészt mert nem egy olcsó mulatság ez. Nyílván ha muszáj, rászánjuk magunkat, de a kérdést azért tettem fel, hogy hátha volt valakinek hasonló problémája és tud valami használható ötletet adni.

2016. febr. 1. 11:33
 6/8 anonim ***** válasza:
próbáljátok meg azt amit már írtak, hosszú póráz és úgy hívni és megrántani, hogy jönnie kell, ha oda jön akkor dícséret... és így tovább. Sok sikert
2016. febr. 1. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mikor kerül rá póráz? Mert ha a póráz a séta és a móka végét jelenti, az is képezheti a behívhatóság probléma egy részét. Ezt úgy lehet rendbehozni, hogy séta közben, a mezőn, a legnagyobb móka közben is rá kell rakni a pórázt 2 percre, aztán újból elengedni, így a pórázt általános dolognak fogja venni, és nem a séta végével és a hazamenetellel köti össze.

A másik meg, amit a többiek mondtak: hosszú póráz, és gyakorlás az alapoktól.

És ne felejtsd el, hogy most kamaszodik, próbálkozik, feszegeti a határokat!

2016. febr. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Japán akitám van, ugyan ez volt a baj vele. Tökéletesen bejött behívásra, majd olyan egy hónapot nem tudtam vele foglalkozni rendesen a munkám miatt, és utánna szart rám. Én oktató segítségével oldottam meg, aki egy nagyon drasztikus módszert alkalmazott, ami tökéletesen bevált. Hívtam a kutyát 3x, nem jött be. Majd ordibálva, dühösen elindultam felé, és jól megvertem. Elmentem hívtam, megint nem jött, megint megvertem. 3. alkalommal már jött, kapot egy simit és menj. 4. alkalommal mikor bejött már nagy dícséret, 5. alkalom örülünk mint majom a farkának és jutifali. Nem vicc 10 perc volt az egész, és azóta a kutya úgy néz rám mint aki még sose látot ilyen szépet mint én. :D Tudom, h brutálisan hangzik de ez nálunk működött. Természetesen ezt csak is oktató felügyelete mellett szabad csinálni!!!!
2016. febr. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!