Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hagynom kéne szó...

Szerintetek hagynom kéne szó nélkül, hogy a futtatóban a többi gazdi simogassa, felkapdossa a kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Alapvetően szocializálni szeretném a kiskutyát, azért viszem a futtatóba, hogy találkozzon más kutyákkal. Mivel nagyon cuki, egyből mindenki meg akarja simogatni, és 10-ből 9 ezt meg is teszi, anélkül, hogy engem megkérdezne róla.


Baromi idegesítő. Legutóbb egy pasi úgy kezdte el simogatni, hogy a kutya háttal volt neki, nem is érdeklődött a pasi iránt. (Szerintem így eleve nem szabad megközelíteni egy kutyát... Vele megtehetik, mert kicsi, de azért, mert kicsi, attól ő még kutya, és elvárom, hogy annak nézzék, ne plüssnek.) Mikor szóvá tettem a dolgot, a csaja közölte, hogy akkor menjek, sétáltassak máshol.


Szerintetek?



2016. febr. 1. 13:50
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kéne hagynod, nyilván. :)

Na, az ilyen tuskó parasztokkal, mint ez a bige szépen, kedvesen mosolyogva lehet közölni, hogy ugye, milyen szép kutya, lassan a rühössége is elmúlik!

Semmire nem mész mész, ha ordítasz velük, bár persze az ember legszívesebben ezt tenné. :)

Aki normális, az meg megérti, ha elmondod neki, hogy pl. azért nem szereted, ha simizik az engedélyed nélkül, mert attól félsz, hogy így elmegy majd mindenkivel, vagy megmérgezik, stb.

Legyen fantáziád!!! :)


Az ordas paraszt kivételével mindenki megérti az észérveket, akkor is, ha az nem felel meg a valóságnak.

2016. febr. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáért egyedül te felelsz, és ő a te "tulajdonod", tehát csak azt lehet vele csinálni amit te megengedsz.


Első válaszoló jól mondta, a rühösség nagyon jó "érvelés" :) Vannak olyan ember-egyedek, akik csak erre hallgatnak.

2016. febr. 1. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
82%

Én nagyon allergiás vagyok arra ha valaki fogdossa a kutyám engedély nélkül.

DE ha nem akarod, hogy simogassák, akkor bizony úgy kell viselkedned. Ha olyan helyre viszed ahova sok más kutyás jár, elengeded a pórázról, illetve más emberek közelébe megy, akkor nem várhatod el, hogy mindenki kikerülje és ne foglalkozzon vele.

2016. febr. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Készülj fel, mert ez sosem múlik el. Az én kutyám is ilyen "cuki" külsejű, valami rettenetes keverék, nem tudni honnan.. na a lényeg, hogy sosem hagyják abba. Már 7 éves, de a mai napig odajönnek kisgyerekek, gyakran annyit se mond nekik a rájuk figyelő szülő, hogy előbb kérdezd meg, hanem csak úgy nyúlkálnak felé. Legyen mindig valami kész, frappáns válasz a tarsolyodban, az ilyen "akkor menj te máshová" beszólásokra, mondjuk hogy úgy tudtad ez kutyafuttató, nem pedig kisállat-simogató, meg ilyesmik.
2016. febr. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
92%

Ha a futtatón vagyunk egyáltalán nem zavar hogy szó nélkül simogatják, felkapkodni nem szokták mert 1. 20kg 2. nem hagyja.


Viszont futtatón kívül már meglehetősen zavar. Főleg ha sok kis törpe sikítva rohan felé.. Ezt egyáltalán nem szereti, de ha ennek hangot is ad akkor már jönnek a gyerekgyilkos kutya szövegek.

2016. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha már végképp nem hatnak az észérvek, akkor végső megoldásként jóóóól túrj bele a hajába, borzold szanaszét, és áradozz "Úúúú, annyira puha, mivel mosod? Az egyik barátnőmnek is ilyenje volt, csak sötétebb... hova jársz fodrászhoz, mehetnék veled!" Próbáld leutánozni azt, amit a kutyára mondott :D
2016. febr. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

:D


Ez a hajborzolós megoldás nagyon vicces lenne, de nem hiszem, hogy meg merném csinálni. Félek, hogy a végén megvernek...

2016. febr. 1. 14:59
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

nekünk szamojédünk van, és miután ritka fajta és még aranyos is ugyan így oda jönnek. Ha gyerek jön egyből rászólok a gyerekre hogy nem szabad.. aztán a szülőnek elmagyarázom, hogy oké hogy az én kutyám nem harap, de másnak a kutyája haraphat...

a felnőtekkel már nehezebb... de ha futtatóban vagyunk és elengedem és egyből mennek simogatni szólok, hogy kérem ne tegyék.. azért jövök ide hogy szabadon fusson és más kutyákkal legyen.. nem azért hogy simogassák és dögönyözzék... de ha ő megy oda akkor nyugodtan lehet csak figyeljenek oda, hogy ne hírtelen mozdulat legyen... ezt kb hetente eljátszom...de lassan mindenki felfogja és már mástól is hallottam, hogy elmagyarázta ezt :)

2016. febr. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:
Akkor lehet, hogy a stílusommal van a baj, mert eddig mindig sértődés lett abból, hogy szóltam (pedig mindig igyekeztem tőlem telhetően udvarias lenni). Legutóbb egy pasi például beképzelt k....-nak nevezett emiatt :S
2016. febr. 1. 19:33
 10/23 anonim ***** válasza:
Inkább leszek "beképzelt k..va" mint hogy valami vadidegen ENGEDÉLY NÉLKÜL tapogassa a kutyámat.
2016. febr. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!