Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hagynom kéne szó...

Szerintetek hagynom kéne szó nélkül, hogy a futtatóban a többi gazdi simogassa, felkapdossa a kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Alapvetően szocializálni szeretném a kiskutyát, azért viszem a futtatóba, hogy találkozzon más kutyákkal. Mivel nagyon cuki, egyből mindenki meg akarja simogatni, és 10-ből 9 ezt meg is teszi, anélkül, hogy engem megkérdezne róla.


Baromi idegesítő. Legutóbb egy pasi úgy kezdte el simogatni, hogy a kutya háttal volt neki, nem is érdeklődött a pasi iránt. (Szerintem így eleve nem szabad megközelíteni egy kutyát... Vele megtehetik, mert kicsi, de azért, mert kicsi, attól ő még kutya, és elvárom, hogy annak nézzék, ne plüssnek.) Mikor szóvá tettem a dolgot, a csaja közölte, hogy akkor menjek, sétáltassak máshol.


Szerintetek?



2016. febr. 1. 13:50
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
10-es vagyok, ezt a logikát követve akkor ő egy perverz állat :) (vagy valami hasonló)
2016. febr. 1. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

Futtatón engem nem zavarna,mondjuk én nem járok futira.


Viszont utcán már előre szólok,hogy kullancsírtó van rajta pár napig nem lehet simogatni,múltkor mondtam,hogy most férges ne fogdossák,mert elkapja a gyerek :D


Nálam ezek a drasztikus dolgok jönnek be, két kistestűm van az egyik egy hógombóc 14 éves,de még mindig gyömöszölnék,szegény eddig se szerette most se szereti. A nyugodt emberek,gyerekeknek mindig engedem,hogy simogassák,őket a kutyáim szeretik. De amelyik örjöng,üvölt,síkit fut azoknak mondom,hogy ne nyúlj hozzá,beteg stb meg amit fentebb írtam.


Meg ha frissen vannak fürdetve vagy nyírva mindig mondom megyünk kiállításra,nem szabad össze kócolni a szőrét :DD


Muszáj kamuzni,mert ha csak annyit mondasz nem szereted ha fogdossák te leszel a bunkó..


Sajnos az emberekhez alkalmazkodni kell :D

2016. febr. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
78%

1. A rühösség beszólással csak óvatosan. Futtatóra csak nem beteg kutyával szabad bemenni, szóval eléggé ellened fordulhat a közhangulat egy ilyen beszólás miatt.


2. Ez egy futtató. Ne várd el, hogy mindenki a te ízlésednek megfelelően viselkedjen! Engem is idegesít pár ember ott ahova járunk, én simán elhívom a kutyát olyankor, ha látom, hogy valaki "zaklatja" és neki már sok. Addig meg azért hadd találja fel magát a kutya.


Most komolyan, ne ez legyen már a legnagyobb problémád, hogy valaki egy futtatóban megsimogatja...Utcán persze ne nyúlkáljon, de ez egy futtató könyörgöm :D


Én se kérdezek meg soha senkit, engem se kérdeznek meg és még egy kutya sem lett idegbajos emiatt. De az én kutyám simán eljön, ha nem akar simogatást mástól én meg eleve csak olyan kutyákat szoktam megsimogatni, amelyik önként odajön haverkodni (tökmindegy, hogy yorki vagy bullterrier vagy német dog...). Vannak kényszeres simogató emberek, velük igazából nem tudsz mit kezdeni. Az se segít a helyzeteden, ha x emberrel máris összeszólalkozol.

2016. febr. 2. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,


nem ez a legnagyobb problémám, és nem is kértem, hogy véleményezd a problémám mértékét, nem tartozik a tárgyhoz, és nincs jogod minősíteni, ez az oldal nem azért van. Ahogy leírtam, nekem elég komoly konfliktusaim származnak a dologból nap mint nap, nemcsak a futtatón, hanem bárhol máshol.


A kutyám négy hónapos és kb 2 kg. Simán felkapdossák, meg minden, de az, hogy ki simogathatja meg és ki nem, nem az ő döntése, hanem az enyém - vagyis annak kellene, hogy legyen. Ahogy az is, hogy mikor mit eszik, mikor hova megy, vagy hova végzi a dolgát. Szóval számomra a te véleményed NEM hasznos.

2016. febr. 7. 21:17
 15/23 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

"négy hónapos és kb 2 kg. Simán felkapdossák,"

Na, akkor azt is lehet mondani, hogy óvatosan a felkapkodással, mert sűrűn előfordul, hogy örömében lepisili azt, aki felveszi. Vagy: (nőknél) Volt, akinek már kitépte a fülbevalóját, mert megharapta.


Egyébként lehet, hogy a stílusoddal van egy kis baj, ezen dolgozz, de hidd el, nagyon megértelek! :)

(Nekem bullmasztiffom és cane corsóm volt, a bullmacit is ész nélkül tutujgatták, de volt olyan idióta, aki felkapta a corsót! Én se voltam kedves vele, le is lettem bunkózva. :))

2016. febr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

"nem is kértem, hogy véleményezd a problémám mértékét, nem tartozik a tárgyhoz, és nincs jogod minősíteni, ez az oldal nem azért van. "


Ide bárki beírhatja a véleményét, ha a kérdéshez kapcsolódik, akkor is, ha neked ez nem tetszik. :D


A reagálásodból meg látszik, hogy nem hiába van konfliktusod a többi gazdival, biztos velük is hasonlóan "kedves" stílusban kommunikálsz :D

2016. febr. 13. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Utolsó: szerintem tök korrekten leírtam a problémám, nem voltam bunkó - tudok az lenni, de most nem voltam.


Ennél úrinőbb stílusban már nem lehet akaratot kifejezni, az már akkor meghunyászkodás. Nem a stílusommal van a baj, hanem a te kioktató hozzáállásoddal.

2016. febr. 13. 13:42
 18/23 anonim ***** válasza:

Hát épp ez az, hogy te kioktatásnak vetted azt a választ, ami nem volt az, csak neked nem tetszik.


De ez már off, csinálj amit akarsz, szólj annak akinek akarsz, ha téged zavar, hogy fogdossák a kutyádat, de akkor se fogod tudni elérni, hogy egy közterületen mindenki a te kívánságaidnak megfelelően viselkedjen! És ez nem kioktatás, hanem tény!

2016. febr. 15. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 A kérdező kommentje:
Hú akkor most nagyon igazad van.
2016. febr. 15. 20:28
 20/23 anonim ***** válasza:
27%
Húúú, pedig igaza van, te pedig elég arrogáns vagy, nem csoda ha a többi gazda elküld a ...ba :D
2016. febr. 16. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!