Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hagynom kéne szó...

Szerintetek hagynom kéne szó nélkül, hogy a futtatóban a többi gazdi simogassa, felkapdossa a kiskutyámat?

Figyelt kérdés

Alapvetően szocializálni szeretném a kiskutyát, azért viszem a futtatóba, hogy találkozzon más kutyákkal. Mivel nagyon cuki, egyből mindenki meg akarja simogatni, és 10-ből 9 ezt meg is teszi, anélkül, hogy engem megkérdezne róla.


Baromi idegesítő. Legutóbb egy pasi úgy kezdte el simogatni, hogy a kutya háttal volt neki, nem is érdeklődött a pasi iránt. (Szerintem így eleve nem szabad megközelíteni egy kutyát... Vele megtehetik, mert kicsi, de azért, mert kicsi, attól ő még kutya, és elvárom, hogy annak nézzék, ne plüssnek.) Mikor szóvá tettem a dolgot, a csaja közölte, hogy akkor menjek, sétáltassak máshol.


Szerintetek?



2016. febr. 1. 13:50
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

A legutóbbi hozzászólásokhoz pár gondolat.


"Akkor lehet, hogy a stílusommal van a baj, mert eddig mindig sértődés lett abból, hogy szóltam (pedig mindig igyekeztem tőlem telhetően udvarias lenni). Legutóbb egy pasi például beképzelt k....-nak nevezett emiatt :S"


Te magad írtad, hogy valószínűleg nem megfelelő stílusban kezeled a dolgokat. Erre nekiállsz itt arrogánsan válaszolgatni, hát nem mutatsz javuló tendenciát. Nyugodtan olts le engem is! De azért nézz magadba, mert ha összekapsz ilyenek miatt a környékbeli(futtatóra rendszeresen járó) kutyásokkal, akkor te fogsz rosszul járni, nem a többi kutyás, ki fognak utálni.


Amúgy meg jót írt a 13-as, ha nem tetszik, hívd ki a helyzetből a kutyát és akkor nem kell magyarázkodni az embereknek. És a futtatót mindenki közösen használja, bárki bemehet, a simogatást se tilthatod meg senkinek, az már más dolog, hogy normális kutyás nem taperol össze minden kutyát csak úgy....

2016. febr. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:

Ez írta a kioktató válaszoló:

"Most komolyan, ne ez legyen már a legnagyobb problémád"


Mi ez, ha nem kioktatás?

Hadd ne kelljen már ezt a "tanácsot" megköszönnöm :S Mivel nem az.


A kérdésemre már megkaptam a választ: NEM, nem kell hagynom. Minden, ami ezen felül jön, felesleges. Aki azt írta, hogy nem szólhatok bele, ki hogy viselkedik a kutyámmal, az téved. Nyilván mindenki azt csinál az utcán, amit akar, de ha fellöknek, azt szó nélkül hagyod? Hát nem. A kutya hozzám tartozik, ami vele történik, az engem is érint.


Legutóbb egyébként elhívtam a kutyámat a szituból, mikor a másik gazda szó nélkül elkezdte fogdosni. Eredmény? Akkor is én voltam a hülye, mivel a másik gazda kutyája is jött szépen velünk, ő viszont nem tudta behívni a sajátját. Hehe. A problémámat persze ő sem értette meg.

2016. febr. 17. 12:52
 23/23 anonim ***** válasza:

Én hagynám, hogy simogassák, ha a kutya önként megy oda.


A felemelést viszont nagyon nem nézném jó szemmel.

2016. febr. 17. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!