Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rottweilernek le kell vágni...

A rottweilernek le kell vágni a farkát?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ez fajtakövetelmény? Pl. szépségversenyre.
2010. márc. 29. 14:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
úgy tudom, Igen.
2010. márc. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell, elméletileg állatvédelmi törvény szerint tilos, gyakorlatilag a legtöbb tenyésztő még mai napig levágja. Magánvéleményem, hogy szerintem szebb farok nélkül.

Állatorvosomnál láttam egy listát fül-farokvágás fajtánként címmel. A dobermannak engedélyezik a schnauzernek nem. Ez csak példa a sok fajat közül, de ha már állatvédelem akkor a dobinak nem fáj, a schnauzernek meg igen???

2010. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Már nem!
2010. márc. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
*sok fajta közül. bocs az elírásért
2010. márc. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
56%
Néhány európai országba be se léphet fül- vagy farokvágott kutya, pont azért mert erre állatvédelmi törvény van. Kiállításon sem követelmény.
2010. márc. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
15:03-as. Ezt a listát én is láttam már állatorvosnál. Egyetértek veled!
2010. márc. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem követelmény, hogy le legyen vágva a farka, kiállításon elvileg nincs hátrányban a farokvágottakkal szemben. Viszont a legtöbb tenyésztő mai napig vágatja a kölykök farkát.
2010. márc. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Nem, már egyátalán nem követelmény. Beszéltem pár bíróval és azt mondták,hogy mostanában már előnyben részesítik a természetes fülű és farkú kutyusokat. És nagyon egyetértek vele!

Ne vágasd le!!!

Rotibarát csajszi

2010. márc. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
rendben, köszi a válaszokat. :) én személy szerint nem vágatnám le, de hamarosan fogok kapni egy rotit, és a hirdetésekben láttam, hogy néhány kölyöknek már le van vágva. szépségversenyre szeretném majd vinni, és anyum azt mondta, hogy szerinte ez kötelező...
2010. márc. 29. 21:51
 10/13 A kérdező kommentje:
na, kiválasztottam a kutyut, le van vágva a farka. :)
2010. ápr. 3. 00:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!