Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul van a kutyám, segítség?

Rosszul van a kutyám, segítség?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kiskutyám, egy hete sajnos véletlenül beleivott a fagyállóba, ezután egy két napig teljesen letört volt és rémesen nézett ki . Többször hányt, és étvágytalan.Állatorvosoz el szerettük volna vinni természetesen, de sajnos itt nincs rá olyan lehetőség, a kutyust pedig ilyen állapotban nem lehet szállítani, örülünk, ha néha mászkál. Nagyon gyenge, de már az utóbbi két napban sokat javult, etettük és itattuk. Jobban lett, de most ismét visszatért az étvágytalanság, és szorulása van. Pisilni pisil, de üríteni nem tud szegény. Adtunk neki virslit, azt ette, konzervet, és finom gyros húst. De már semelyikből nem kér. Milyen tanácsokat tudnátok adni etetéshez, itatáshoz, valamint ahhoz, hogy tudjon üríteni? Kérlek jó tanácsokat adjatok.Én is tisztában vagyok azzal,hogy minél hamarabb el kellett volna vinni orvoshoz,de nincs rá lehetőség!Ne kérdezzétek miért,és ne is bunkózzatok ezért,kérlek titeket,én is nagyon féltem.

#hányás #rosszullét #kutya szorulás
2016. febr. 6. 13:47
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Szombaton ivott bele...vasárnap hánytattátok...annyi idő alatt simán felszívódott. Még mindig felelőtlen idi.óta vagy.
2016. febr. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:
Vasárnap vettük észre,hogy baja van. Meg mondtam,nem kérek ilyen kommenteket,a "nagy tökéletes " kutya gazdiktól akik okoskodnak csak . Ti nem hibáztatok még ? Nem hagytatok semmit soha fél percre felügyelet nélkül ?
2016. febr. 6. 15:17
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Látom nem érted a lényeget.

Mindenki követ el hibát, senki nem tökéletes állattartó, mindenki követ el hibát, de ti -még ha csak egy nappal később is- észrevettétek, hogy a kutya ivott a fagyállóból és nem csináltatok semmit! Egy hét eltelt és nem vittétek orvoshoz, ez itt a baj!

2016. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Ételt igen, egyszer, de mérget soha. Nem okoskodunk! Elmondtuk, mit lehet tenni: ORVOSHOZ KELL VINNI! Vagy legalább felhívhattál volna egyet, ha már egy hete szenved a kutyád... Ha te ittál volna fagyállót, nem vinnének orvoshoz a szüleid, hanem néznék a szenvedésed? A kutya is olyan, mint egy gyerek, csak nem tud beszélni, és nem tudja elmondani, mi a baja!
2016. febr. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Édesanyám azért nem szeretné elvinni,mert ő eleve nem is szereti,és nem foglalkozik vele. Nem akar erre pénzt költeni,nekem pedig sajnos nincs.
2016. febr. 6. 15:24
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért van kutyátok??? Az állattartás költségekkel jár, ez miért nem egyértelmű annak aki bevállal egy kutyát?
2016. febr. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Be lett oltva, mellesleg chipelve. Kaját is rendszeresen vesz neki,de szerinte ez reménytelen,ezért nem akar kiadni érte pénzt,főleg ,ha szegény már tényleg menthetetlen...értsétek már meg,nekem lenne pénzem,már rég vittem volna.
2016. febr. 6. 15:34
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
Mi értjük, hogy nem tudod elvinni, te meg értsd meg, hogy más megoldás nincs! A kutyádat akkor kellett volna orvoshoz vinni, amikor beleivott a méregbe, akkor még menthető lett volna! Így viszont el fog pusztulni, és szenved. Ha annyira szereted a kutyádat, és 16 elmúltál, nyugodtan vállalhatsz diákmunkát, amit ha félreraksz, ilyen helyzetekben jól fog jönni. Ha fiatalabb vagy, akkor a szomszédjaidat kérdezd meg, dolgozhatsz-e náluk, pl kutyasétáltatás, kisgyerekre vigyázás, gereblyézés, akármi.
2016. febr. 6. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Más városba járok iskolába,és minden nap négyre érek haza. Már feleslegesen vállalnék diákmunkát. Nem tudok pénzt szerezni most. Én ÉRTEM,hogy ez nagyon fontos dolog. Anyám nem érti,ti meg ezt értsétek meg.
2016. febr. 6. 15:53
 20/25 anonim ***** válasza:
Te meg azt értsd meg, hogy mi nem tudunk segíteni. Állatorvos kell, mert a kialakult veseelégtelenséget nem tudod házilag kezelni. A kutyádnak nem az a baja, hogy nem tud üríteni, hanem az, hogy a mérgezés következtében mostanra kezd leállni a szervezete és kezelés nélkül néhány napon belül meg fog halni. Ennyi. Ezt próbáld meg felfogni. Ha nem akarod, hogy elpusztuljon, akkor juttasd el állatorvoshoz, ha ez nem megy, akkor a továbbiakban teljesen felesleges itt írogatnunk egymásnak, mert házi megoldás nincs.
2016. febr. 6. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!