Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rosszul van a kutyám, segítség?

Rosszul van a kutyám, segítség?

Figyelt kérdés
Van egy másfél éves kiskutyám, egy hete sajnos véletlenül beleivott a fagyállóba, ezután egy két napig teljesen letört volt és rémesen nézett ki . Többször hányt, és étvágytalan.Állatorvosoz el szerettük volna vinni természetesen, de sajnos itt nincs rá olyan lehetőség, a kutyust pedig ilyen állapotban nem lehet szállítani, örülünk, ha néha mászkál. Nagyon gyenge, de már az utóbbi két napban sokat javult, etettük és itattuk. Jobban lett, de most ismét visszatért az étvágytalanság, és szorulása van. Pisilni pisil, de üríteni nem tud szegény. Adtunk neki virslit, azt ette, konzervet, és finom gyros húst. De már semelyikből nem kér. Milyen tanácsokat tudnátok adni etetéshez, itatáshoz, valamint ahhoz, hogy tudjon üríteni? Kérlek jó tanácsokat adjatok.Én is tisztában vagyok azzal,hogy minél hamarabb el kellett volna vinni orvoshoz,de nincs rá lehetőség!Ne kérdezzétek miért,és ne is bunkózzatok ezért,kérlek titeket,én is nagyon féltem.

#hányás #rosszullét #kutya szorulás
2016. febr. 6. 13:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Kérlek ne nézd végig, ahogy meghal a kutyád! Anyukádnak ha a kutya nem is fontos, te jobb esetben igen. Ha látja, hogy te is szenvedsz ez miatt akkor biztos segít. És persze ígérd meg, hogy segítesz a házimunkában és nyáron elmész dolgozni és visszafizeted a kezelés költségét. A doki majd megmondja meg lehet-e még menteni, de ha nem, az altatás még mindig jobb neki, minthogy lassan leállnak a szervei.
2016. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz, hogy nincs megoldás: vidd el az állatorvoshoz - vagy legalább FELHÍVTAD VOLNA! - és mondd meg az orvosnak, hogy életveszélyben van a kutyád, sajnos nem tudsz fizetni, de szívesen ledolgozod: takarítasz, mit tudom én, csak vizsgálja meg.
2016. febr. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
90%
Ezt borzasztó még olvasni is...:( Orvoshoz kellett vinni amint észleltétek, hogy valami nincs rendben. Ha nem is vittétek el a kutyát orvoshoz, telefonon legalább miért nem hívtál fel egyet? Ahhoz egy telefon kell, ami gondolom csak akad nálatok! Meleg sós víz, gyros hús, tej..még olvasni is szörnyű milyen "házi praktikákat" vetettetek be, miközben 1 hét alatt a kutya konkrétan leépül a szemetek láttára. A kutya tartás nem annyiból áll, hogy veszek neki kaját, meg adok vizet, max esetleg még beadatom a kötelező oltást!!! Komolyan én a kutyatartást tesztek, meg életszerű szituációs játékokhoz kötném... 1 hete fagyállót ivott a kutya..és mit csináljatok?! Amikor az én kutyám lett rosszul váratlanul este 11-kor, nem érdekelt, hogy elmúlt 10, vagy, hogy mit fog szólni az orvos, azonnal hívtam, hogy mégis mit tegyek...az én kutyám is evett meg cinkéknek szánt golyót, de a műanyag hálóval együtt egészben, azonnal hívtam akkor is az orvost, hogy mégis mi a franc a teendő!! Remélem soha többet nem lesz kutyátok, és k*vára nézzetek magatokba. A szüleidnek meg külön gratulálok, add át légy szíves. ÉS VIDD ORVOSHOZ A KUTYÁT HÁTHA MÉG LEHET RAJTA SEGÍTENI...másnem a szenvedésén...:(((
2016. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként ha tudod, hogy ilyen az anyád (nekem is ilyen, és nem lehetetlen így kutyát tartani), akkor igenis vállalsz diákmunkát, én este 7ig melóztam, tescoba mindig keresnek diákot, imádják, mert utánuk nem kell sokat fizetni. Hétvégente ott lenne egy csomó idő, hogy dolgozz. A pénzt pedig félreteszed a kutyádnak, hogy ha bármi van, akkor tudj rajta segíteni. Én ezt csináltam, kerestem havi 30.000 Ft-ot, mindig félretettem, néha kivettem belőle valamennyit, de ott voltam, hogy x év múlva volt kb. 300.000 Ft-om. Nekem nem kellett költeni nagyon rá, csak az éves költségekre (oltás), meg a kaját, de mivel kistestű így nem volt drága, pedig jó kaját vettem neki. Mármint nagyjából jót, nyilván nem tudtam a legdrágábbat megvenni. 18évesen elköltöztem otthonról, ugyanúgy tanultam, emellett albérletbe laktam pár osztálytársammal, és diákmunkát vállaltam szintén. Volt párkapcsolatom, szerencsére csak olyanokkal voltam hosszabb ideig, akik nem hogy eltűrték a kutyámat, de szerették, és akartak is foglalkozni vele. Hétvégente ha nem melóztam akkor is kutyáztam. Most 8 éves, és hál'Isten nem volt nagyobb kiadás soha rá.


Mindent lehet, csak kicsit gondolkozni kell, és persze tenni érte. Lehet itt sírni, hogy mert így az anyám úgy a pénz így a suli úgy a messzi lévő doktor...de ha én vállalok egy kutyát, akkor előtte tájékozódok,és átgondolom a lehetőségeimet. Pont.

2016. febr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

24-es, kár, hogy nem lehet 2x-3x rányomni a hasznos válaszra :D - én megtenném.


nagyon tetszik a válaszod, mert egyrészt higgadtan és tárgyilagosan írtad le, mit kellett volna a kérdezőnek tenni - nem nekirontva-, másrészt igen, így néz ki egy felelős kutyatartás.

Csak sajnos sokan nem képesek felfogni, hogy ha kutyájuk lesz, akkor FELELŐSEK annak az életéért (hogy ne szaladjon az autó alá, hogy ne igyon bele a fagyállóba, hogy ne egye meg a szomszéd csirkéjét, mert akkor az meg megmérgezi, stb.)

2016. febr. 7. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!