Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8éves kutyát hogy neveljek le...

8éves kutyát hogy neveljek le a szökésről?

Figyelt kérdés

Egy 12 kilós keverék kutyáról van szó. Először is leírom a napirendet, hogy mikor mennyit foglalkozok vele:

Reggel sétálok vele kb. 50 percet, ebben egy jó 10perc van amikor lassan futunk. Délután, ha hazajöttem, akkor nem foglalkozok vele, mert tanulok. Aztán egy 40 percnyi játék van, amit összekötök a tanításával, illetve már csak ismételgetem, mert nem tudok újat tanítani neki, mert már nem akarja megtanulni, próbáltam pár új trükköt, de nem. Aztán elmegyünk egy 2 órás sétára, ebben van sok-sok futás, van lassú tempós futás, meg gyors spurizás is.

Valami terrier van benne, meg valami nagyobb fajta, de inkább van benne sok fajta. Még anyukámék vették a menhelyről nekem, mert a család angol szettere meghalt..


Ha elviszem sétálni elengedem, nem megy el, ha messze megy szólok neki, és már vissza is jön. De amint nem foglalkozok vele, ha kint van az udvaron, akkor elszökik mert a kerítésen ha nagyon küszködik, átfér.

Megkötni is próbáltam, de majdnem felakasztotta magát, úgyhogy gyorsan inkább leszedtem.


mit csináljak még? Én nem a kerítést akarom megcsinálni, hanem azt akarom, hogy miért csinálja és mit csináljak én azellen, hogy szökjön? Egyáltalán nem tűnik öregnek, mintha kölyök lenne. Ja, és folyton nyüszít ugat, de nem beteg, volt már orvosnál sokszor. Hisztizik, ha lehet ilyet.


2016. febr. 6. 22:46
 1/1 anonim válasza:
Lehet kicsi az udvar (nemtudom mekkora nem akarom csak így kijelenti)De lehet hogy a foglalkozás hiányzik neki.A régi kutyánk azért szokott megszökni mert macskát vagy vmit lát amit megkergethet.Úgy szoktattuk le róla hogy a kerítés elé alacsonyan raktunk ki villanypásztort.Első nap még volt benne áram de utána már nem ment arra mert tudta hogy nem szabad.Lehet hogy ez segítene ( ne ijedj meg a kutyát a szőre miatt kevésbé rázza meg az áram)
2016. febr. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!