Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyasétáltatást szeretnék...

Kutyasétáltatást szeretnék vállalni de nem tudom hogyan kezdjek bele. Valaki segítene hogy hogyan kezdjek ebbe bele?

Figyelt kérdés
12 éves lány vagyok, imádom a kutyákat.Ezzel szeretnék egy kis zsebpénzt szerezni.

2016. febr. 7. 15:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztában vagy te azzal, hogy nem minden kutya cukimuki?

Hogy felelősséget vállalsz onnantól, hogy veled van a kutya?

Ha történik valami a vállalt kutyával séta alatt, mivel kiskorú, iskolás vagy, hogyan kártalanítanád a gazdát?

2016. febr. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Lehet hogy a mesében működik ez ,amikor a szomszéd néni rábízza a kölökre 5 dolcsiért a kutyát, de nálunk ez nem így működik. Ébredj fel :)!
2016. febr. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

tudom hogy mit vállalok a szüleimmel megbszéltük

és csak olyan kutyát fogok vállalni amit tudok hogy elbírok vel

2016. febr. 7. 17:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Akkor keresel olyan embert a környéketeken, akinek szüksége van kutyasétáltatóra.
2016. febr. 7. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én egy 12 éves lányra az 5 kg-os kutyámat sem bíznám rá.


Kutyátok van egyáltalán?


Meg mi az,hogy csak azt vállalod amelyik normális,meg elbírod? Lehet gazdi jelenlétében egy jól nevelt kutyát látsz és elviszed sétálni aztán világgá szalad. Ugat mindenkit stb stb.húz.



Ha nincs kutyás tapasztalatod ne vállalj ilyen munkát,bocsi. Max ismerőseid,rokonaid,szomszédaid idősebb kistestű kutyáit.


Nincs kellő tekinteted a kutyánál akkor tojni fog rád!



Én egy ismerősöm vizsláját sétáltattam, egyedül(akkor 9 éves tapasztalattal,10 évesen kaptam az első kutyámat) nem ment pedig akkor 19 éves voltam,húgomat is hívtam ketten sétáltattuk jutifalattal felszerelkezve. Elengedtük a mezőn labdáztunk vele. Mindig vissza jött. Egészen addig amíg madarakat nem látott.Elrohant. Már majdnem a forgalmas útra szaladt ki. Mikor a sok üvöltözés, kéz lóbálás és ellentétes irányba szaladás hatására vissza jött. A szívünk megállt,hogy mi lett volna ha elassza egy kocsi és ott hal meg.


Onnantól kezdve mi nem engedtük el és mivel heti 1x találkoztunk vele,egy órát ebben képtelenség volt megnevelni. Húzott is meg eléggé neveletlen volt. Kettőnket sokszor majdnem kirántott a kocsik elé.


Aztán abba hagytuk a sétáltatást.


Rohadt nagy felelősség,erre az egyre ez nagyon rávilágított!

2016. febr. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de aki egy kicsit is felelősséget érez a kutyája iránt, nem bízza egy gyerekre a sétáltatást.

2 embert ismerek itt felénk, aki kutyasétáltatást vállal, mindkettő kutyakiképző.

2016. febr. 7. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Sajnos ez nem fog menni. Mert az még oké, ha olyan kutyát vállalsz, amivel elbírsz. De nem csak fizikailag kell elbírni vele, hanem vissza kell tudnod hívni póráz nélkül is például. És mi van akkor, ha jön egy nagyobb kutya, ami megtámadja a veled lévő kutyát és/vagy téged? Azzal nem bírnál el.

Javaslom, menj menhelyre sétáltatni, ha kutyázni szeretnél, bár azért zsebpénzt nem adnak.

2016. febr. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!