Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát csincsillával etetni...

Kutyát csincsillával etetni nem visszás dolog?

Figyelt kérdés
Olyan mintha elefánt, leopárd, kígyó hússal etetnék az emberek a kutyájukat, amiknél ugye nem első szempont a hús forrás, hanem valami más miatt lettek legyilkolva. Számomra ez olyan visszataszító. Amúgy nem törvénybe ütköző szőrméért tenyészteni állatot, s eladni a szőrét?
2016. febr. 11. 21:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutya nem válogatja ki, milyen néven élt a húsforrása.

És nem tilos a csincsilla tenyésztés s szőre miatt. Aztán idővel majd ezt is betiltják.

2016. febr. 11. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Erről szól a prémesállat tenyésztés.
2016. febr. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

nem tilos egyáltalán. szerinted a valódi bőr miből van?

inkább egye meg egy kutya, minthogy hulladékként végezze - mert ha nem eszi meg, akkor ez lesz belőle. melléktermék, ami csak a kutyának kell...

és nem ugyanaz, bármennyire is rosszul hangzik. nem lehet azt mondani hogy egy elefánt élete többet ér a csiniénél, de az egyik egy kihalásközeli faj a másik meg egy elterjedt állat, plusz amelyiket a kutya megeszi az csak és kizárólag erre van tenyésztve, másképp meg sem született volna. ezzel van a baj, de amíg ez így létezik, hadd egye meg az allergiás kutya...

2016. febr. 11. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Oké. Meggyőztetek. Elnézést, hogyha valakiben rossz érzést keltettem ezzel kapcsolatban.
2016. febr. 12. 00:18
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem tetszik, mert imádom a csiniket is, de pl kígyót sem tartanék, mert az egeret is nagyon tudom sajnálni. De ez az élet rendje. És mi sem vagyunk vegák, csak valahogy azt már jobban elfogadtuk hogy csirke, disznó, marha.
2016. febr. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Számomra az, mert nekem a csincsilla házi kedvenc.
2016. febr. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak megnyugtatásul írom, hogy a szülőfalum térségében konkrétan csincsilla kolbászt lehet venni háztól, es hidd el, nem a kutyáknak veszik... :D Hálistennek szüleim nem szeretik, mert túl száraz a belőle készült kolbász, így sosem került a családi asztalra.


Úgyhogy nyugi. :D

2016. febr. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%

Ez inkább csak a városi létből fakadó naivitás, ami miatt visszásnak érzed. Én gyerekként sokat voltam falun, ezért sokkal természetesebben állok ezekhez a dolgokhoz. Csincsillám is volt régen, házikedvenc volt, minden kényelmet megkapott (fél szoba méretű ketrece volt mindenféle hintával, játékkal, rágcsával stb), és imádtam, aztán végelgyengülésben pusztult el. Ennek ellenére szemrebbenés nélkül adnék a kutyámnak csincsillát, sőt még meg is nyúznám, ha arról lenne szó. Mint ahogy a kiscsibéket, kisnyuszikat is kézből neveltük szeretettel, és ettől még simán levágtuk őket, mert ez az élet rendje. Egyedül a kutyát meg a macskát nem tudom így nézni.

A kihalás szélén álló fajok nem tudom, hogy jöttek a kérdésedhez.

2016. febr. 12. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!