Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szólhatják le a legtanul...

Miért szólhatják le a legtanulatlanabb emberek azokat akik komoly munkát fektetnek a következetes kutya tenyésztésbe?

Figyelt kérdés
Miért gondolják azt hogy a szaporítóktól vett kutya jobb? Miért nem bírják beismerni, hogy a "sima emberek" akik a "fajta tiszta" kzutyájukat elletik és utána eladják a kölyköket úgy hogy még nem is szocializálódott, nem látta állatorvos, kitudja mivel etették stb. az ugyanúgy szaporító mint aki ezt 20 kutyával csinálja? Miért nem képesek elismerni ha valakinek igaza van, mikor tudják hogy semmit nem tudnak erről? És az ilyeneknek miért van mindig kivétel nélkül kutyája, akár több is?
2010. márc. 30. 21:02
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Sokan mondják, hogy a tenyésztőtől származó kutya is lehet beteg és mondják, hogy ők innen vagy onnan vették 100 ezrekért és mégis beteg lett. Na de itt van a különbség! Egyrészt kisebb az esélye egy komoly betegségnek. Másrészt az igazi tenyésztő vállalja a felelősséget! Pl. ismerősöm világgyőztes szülőktől szeretett volna kölyköt venni. Gondolták, hogy ha már a szüleik győztesek, ők is viszik majd kiállításra. Ki is választották a kölyköt, de amikor annyira idős lett, hogy el lehetett vinni, kiderült, hogy a kiválasztott kölyöknek egy olyan betegsége van, ami befolyásolja az életminőségét is és kiállításra sem lehet vinni. A tenyésztő erről SZÓLT a leendő gazdáknak. Egy szaporító ezt elhallgatta volna, vagy azt mondja, hogy majd kinövi, vagy fajtajelleg stb. Egyébként végül ennek ellenére megvették a kölyköt, megműttették és azóta is boldog életet él kedvencként. Másik eset: A tenyésztő második almából az egyik kölyök epilepsziás lett. A tenyésztő emiatt ivartalaníttatta a kutyáit (anya és lánya), nem hozott le tőlük több almot, mert nem akart több beteg kölyköt és a többi kutya gazdájának is szólt, hogy ne tenyésszenek a kölykökkel és kártalanította a beteg kölyök gazdáit is. Tehát az tényleg nem igaz, hogy a tenyésztőtől származó kutya nem lehet beteg. De a tenyésztők ennek elkerülésére törekszenek és kártalanítják a pórul járt gazdákat! Ezek azok, amiket a szaporítók nem tesznek meg.
2010. márc. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

10:35; 13:21; 16:30


Nálam az olyan emberek a tenyésztők, mint amilyenek ti vagytok. Szeretitek amit csináltok, nem ebből készültök meggazdagodni első a kutya aztán a gazda és utána ti. Ez annyira szimpatikus, hogy más körülmények közt nem tudnék magam mellé kutyát választani.


17:26


A tenyésztő felelősséget vállal, ahogy azt egy rendes felnőtt embertől ellehet várni, a szaporító pedig csak magát nézi, ott felelősség sem az emberek sem az állatok irányába nincs...


Jó volt értelmes, a kutyákat tényleg szerető és érdekeiket szem előtt tartó emberek megnyilvánulásait is olvasni.

2010. márc. 31. 18:26
 23/24 anonim ***** válasza:

16:30 "Szinte minden kölyök gazdija felhívott vagy képet küldött" és milyen jó érzés is... Utólag is gratulálok, és boldog születésnapot nekik!

És igen, ismerős gondolatokat írtál te is. A sok gondozás, a sok plusz idő. Amikor annyit görnyedtél, hogy már nem érzed a derekad... És utána ránézel azokra a kis ördögfiókákra, és milyen jó látni őket. Hogy egészségesek és boldogok.

Na meg persze mikor meg kell válni a kutyusoktól. Nekem is nehéz néha megválnom tőlük. De miután megkapom a képeket vagy találkozok a kutyussal és a gazdájával, na az mindent kárpótol! De gondolom ez nálad is így van.


18:26 Szerencsére az én környezetemben sok ilyen tenyésztő van, akiktől én is tanultam, és nagyon hálás vagyok nekik a rengeteg segítségért.

2010. márc. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:

19:38


Nekem nincs annyi negatív tapasztalatom, mint amennyit olvasok. Nem is tudom elképzelni miért. Talán mert csak az olyanok érdekelnek akik ténylegesen képesek valamire? Sokan szeretnek áldozatot játszani, bár ők is hibásak. Mert ha valóban vesz 100 ezer forintért kutyát tenyésztőtől és elpusztul mint írták meg ilyesmik, akkor már megnézhette volna, hogy hova ad ki ennyi pénzt. És akkor még a ténylegesen jó tenyésztők kutyáit aki megveszi az sznob, mert egészséges megbízható hátterű kutyát akar...

2010. márc. 31. 21:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!