Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért szólhatják le a legtanul...

Miért szólhatják le a legtanulatlanabb emberek azokat akik komoly munkát fektetnek a következetes kutya tenyésztésbe?

Figyelt kérdés
Miért gondolják azt hogy a szaporítóktól vett kutya jobb? Miért nem bírják beismerni, hogy a "sima emberek" akik a "fajta tiszta" kzutyájukat elletik és utána eladják a kölyköket úgy hogy még nem is szocializálódott, nem látta állatorvos, kitudja mivel etették stb. az ugyanúgy szaporító mint aki ezt 20 kutyával csinálja? Miért nem képesek elismerni ha valakinek igaza van, mikor tudják hogy semmit nem tudnak erről? És az ilyeneknek miért van mindig kivétel nélkül kutyája, akár több is?
2010. márc. 30. 21:02
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, tudom, melyik kérdés miatt kérdezed ezt... Amúgy én sem értem. Mert ugye nem mindegy, hogy két ugyanolyan fajtájú kutyát összerakunk, vagy betegségekre szűrt, jó idegrendszerű, fajtareprezentáns kutyákat pároztatunk. Kicsi logikával: melyiknél valószínűbb, hogy egészséges kölykök születnek?
2010. márc. 30. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Az háborított fel és szomorított el, hogy nem egy ilyen kérdéssel találkoztam. Két nap alatt kettő. Ami azért szerintem kicsit sok...
2010. márc. 30. 21:08
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
2010. márc. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__753852-lesz-u.. pontosan elmondták neki mi a baj, arra nem szólt semmit, amikor meg egyszerűen csak meggyőzni próbálták neki állt feljebb. Ilyeneknek hiába beszél az ember...
2010. márc. 30. 21:17
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez durva, az első pár válasz után nem olvastam tovább. :(
2010. márc. 30. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Én asszem két oldal után kikészültem tőle. Az volt furcsa, hogy nézték 16 évesnek. Én néztem vagy 10-12nek...
2010. márc. 30. 21:32
 7/24 Akiteki ***** válasza:
100%

Mert az emberek buták.

Először is túl sok a kutya az országban. Nem csak a menhelyeken meg az utcán vagy a sintértelepen. Még azt sem számolom, hogy a szaporítótelepeken sok kutya van. Az egész dolog arra vezethető vissza, hogy a ma kutyát tartó emberek többségének nem kellene egyáltalán semmilyen állatot tartania. Egyszerűen divat lett, hogy valakinek kutyája legyen. Vagy azért, mert lehet mesélni róla, hogy milyen cukimuki, vagy az emberi kapcsolatok hiányát próbálják vele kompenzálni, vagy simán, mert a falusi házhoz manapság hozzá tartozik a kert végében láncra vert kutya.

Mindhárom kategóriának felesleges kutyát tartania, teljesen jól ellenne nélküle is. A szaporítók pedig ezekre építenek, folyamatosan lesz felvevőpiac. Hihetetlennek hangzik, de az ilyen divatból vásárolt kutyáknál pont azok akarják olcsón megvenni, akiknek nem okozna gondot, hogy kifizessék egy normális tenyészet árait.

A dolog másik fele, hogy az emberek ma is hajlamosak a kínai piacon venni a ruhaneműt, műszaki cikkeket, hiába feleannyi az élettartamuk, de ócsó.

Nemrégiben mutatott valaki nekem egy nagyon jó idézetet. Szégyellem, de nem jegyeztem meg pontosan, meg azt sem, hogy kitől való, de a lényege az volt, hogy ha túl drágán veszel valami jót, akkor csak az a veszély áll fenn, hogy veszítesz egy kis pénzt. Viszont ha olcsón veszel vacakot, akkor nem csak a pénzt veszíted el, de azt a dolgot sem kaptad meg, amit szerettél volna. Így többet veszítesz.

2010. márc. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
8%

Én pedig azon vagyok kiakadva,hogy az ilyen tanult emberek,mint a tenyésztők és a nagy kutyarajongók(én is imádom őket)lenézik azt a gazdát és a kutyáját is!! aki menhelyről fogadott örökbe! Megmentette egy állat életét és erre az a beszólás,hogy jó hülye vagy,hogy szaporítótól van a kutya és nincs neki tk-e! Vagy igen lehet,hogy kiadott egy kutyáért 30ezret aki szaporítótól van,de bízott abban,hogy annak a kutyának megváltozhat nála az élete!! Erre egyből lehurrogják,hogy milyen hüly e!! Egy kutya már nem is kutya tk nélkül,mi?

Én is utálom a szaporítókat,de ne azokat szidjátok már akik tudták,hogy honnan jön a kutya és esetleg meg is halhat! A tenyésztői kutya úgy is elkell normális gazdához,de az a szerencsétlen kiskutya akit rosszul tartanak ki tudja hol végzi. Megérdemel az is egy életet! Aki pedig azért veszi,hogy ott olcsóbb az vessen magára,de van aki tisztában van a fogalmakkal!

Másrészt akinek nincs pénze annak ne legyen kutyája, ezt olvastam az ide belinkelt első kérdésben, valamelyik nagy kutyatudós ezt írta! Ennyit erről.

2010. márc. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Kedves előző. Ha megveszed a kutyát a szaporítótól, akkor a szaporítót támogatod. Az ő helyére jön két másik. Ha menteni akarsz, akkor fogadj örökbe menhelyről. Ez ellen senki nem szólt még egy szót sem itt az oldalon. Nem mondta senki, hogy a törzskönyv nélküli a kutya nem kutya. Csak és kizárólag a szaporítókat utáljuk, akik ontják a - sokszor beteg - kölyköket.
2010. márc. 30. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
0%

21:47

Kedves válaszoló és akkor azokkal a kiskutyákkal mi lesz?? Majd beadják valamelyik kínai étterembe? Vagy kidobják az utcára?

2010. márc. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!