Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek arról,...

Mi a véleményetek arról, hogyha valaki vegán, ezért a kutyáját sem eteti semmilyen állati eredetű táplálékkal?

Figyelt kérdés

Nem vitaindító,vagy fikázó topiknak szánom,tényleg kúltúrált véleményeket kérek

Tudom,hogy nincs közöm hozzá, de én teljesen lehidaltam .. főleg azon,hogy a kutya meg is eszi a zöldségeket,lencsét,barnarizst,kölest ..ilyeneket kap főzve,illetve friss zöldségeket .

Egyébként küllemre egészségesnek tűnnek abszolút .


2016. febr. 17. 19:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%
Az a véleményem, hogy pont ugyanolyan állatkínzó, mint aki éhezteti a kutyáját. Szerencsétlen állat nem azért eszi meg, mert jó neki, hanem azért, mert éhes. A kutya húsevő és pont.
2016. febr. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen ember szimplán önző és igen, ez már állatkínzás. A kutya is meg a macska is ragadozó, húsevő. Nyilván megeszi a zöldséget, ha éhes és nincs más, de hosszútávon ez nem egészséges és hiánytüneteket okoz. Sok zöldséget be se tud fogadni a szervezete csak átmegy rajta, de semmit nem hasznosít belőle.
2016. febr. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Húsevő állatot zöldségen tartani tényleg kínzás.

Hiánybetegségek tömkelege jelentkezhet. Nem lehet minden ásványi anyagot,vitamint,fehérjét és egyéb fontos dolgokat pótolni a zöldségekkel!


Lehet küllemre egészségesnek néznek ki. De egy vér -vizelet vizsgálattól lehet hátast dobna az orvos,na meg a gazdi is.



Ha már annyira nem akarják hússal etetni. Senki nem kényszeríti,hogy a nyers húst tálalja a kutyájának vagy vágja fel,de akkor inkább adjanak nekik tápot,még így is jobban ki van elégítve a szükségletük,mintha zöldséggel lennének tömve!


Alapból van pár zöldség,gyümölcs ami tiltó listás a kutyáknál.

2016. febr. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy kívülről nem látni sajnos ha problémájuk van ..

Egy ragadozó állatot miért kell növényekkel etetni? Megértem,hogyha ő nem eszik húst,mert sajnálja az állatokat,de a sajátját nem szereti annyir,ahogy a legjobbat adja neki ?:-/ elkeserítő ..és megdöbbentő

2016. febr. 17. 21:16
 5/14 anonim ***** válasza:
18%
Bár én barf szerint etetek és nem is szándékozom átállni másra, de nemrég olvastam a Kutya újságban a világ legidősebb kutyájáról, akit vegetáriánus étrenddel etettek. 29 évig élt és azt hiszem valamilyen juhászkutya volt.
2016. febr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a jelenleg elő legidősebb ember egy 112 éves holokauszt túlélő, szóval inkább ne 1-2 kivétel legyen a mérce, mert esetleg rossz következtetéseket vonunk le.
2016. febr. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Csak érdekességnek szántam a vega kutyust, én biztos nem vonnám meg a húst tőlük. Mindenesetre elgondolkodtató, mert valószínűleg ha bármiféle hiánybetegsége lett volna, nem húzta volna ilyen sokáig. Az más kérdés,hogy minek esett volna neki szívesebben: egy tál lencsének vagy egy jó kis marhaszívnek.
2016. febr. 18. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
az egy b@ro...m .
2016. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én is olvastam erről a kutyáról, de az is benne volt a cikkben, hogy nem bizonyított a dolog.
2016. febr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
a sima vegetáriánus meg a vegán azért nem ugyanaz... csak hús nélkül, de mondjuk tojást esetleg kis tejterméket kapva még csak-csak eléldegél egy kutya 8a macska az, ami nem), a vegánság a kutyánál viszont szerintem állatkínzás... egy ember meg tudja oldani, hogy minden bejussona szervezetébe, legalábbis nagyjából, de a kutyánál még sokkal nehezebb.... az ilyen ember kimenne a vadonba és megtiltaná az oroszlánnak is, hogy vadásszon, ha tudná?
2016. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!