Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beteges labdafüggés, mit...

Beteges labdafüggés, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Nemrég kaptam egy ikeás dekor-párnalabdát, mikor hazavittem, a kutyám rögtön rávetette magát, és elkezdett rajta párzómozdulatokat végezni. Meglepődtem, mert ilyet sosem csinált,kicsit hagytam aztán elvettem tőle. Semmi gond nem volt. Az eltelt hetekben néha napján elővettem és hagytam kicsit, hadd harapja, hurcolja és hogy csinálja rajta a mozdulatokat. Mikor eltettem, az élet ment tovább, egy pillanat alatt továbblépett és már más érdekelte.

Két napja azonban, mikor eltettem, nem tágított mellőle. És azóta se. Semmi mást nem csinál, csak a polc tetején bámulja a labdát, és nyüszít. Két napja nem játszott a játékaival, nem játszott velem, nem tudom magamhoz hívni mert 0-24 óráig a labdát bámulja. Az ételéből is csak keveset falt be, utána rohant vissza a labdát nézni. 1x-2x odaadtam neki, mert nem tudtam (és most sem tudom) mi lenne jó, egy óráig képes volt csak vele foglalkozni, harapta, hurcolta és szerelmeskedett vele, pedig egyébként jó ideje ivartalan kutyus már. Nagyon kifáradt, lihegett, de egyre csak csinálta. És azóta is sír, nem mozdul és nem csinál semmit a labda nézésén kívül. Kétségbe vagyok esve. Mintha meghülyült volna, mintha mániákus lenne...Egy drogfüggőhöz tudnám hasonlítani. Nem tudom. Mit csináljak? Lehet, hogy hülyén hangzik de kikészít, hogy így sír.



2016. febr. 17. 23:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha ezt látod, ne olyan helyre tedd a labdát, ahol látja..........

Amikor nem figyel épp, nem lát (mert eszik, mert kiviszi valaki sétálni, mert bármi), tedd be az labdát valamelyik szekrénybe. Ahol NEM látja.

2016. febr. 17. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Dúgd el, ne legyen szem előtt . Ne is lássa, felejtse el .
2016. febr. 17. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az én kutyámnak is van, azaz volt ilyen dolga. Ő is már felnőttként, ivartalanítva "szerelmesedett bele" egy túlméretezett plüsslabdába, hurcolta magával aludni, nappal minden helységbe, tisztára odavolt érte. Én nem vettem el tőle, direkt neki vettem, mondjuk játszani és nem erre a célra, de mindegy. Na a lényeg, hogy lecsengett a dolog, szép lassan ráunt. Ott van a többi játéka között, de normálisan játszik vele és csak évente 1-2 alkalommal teszi a magáévá. Szóval vagy vedd el tőle végleg, vagy add oda, aztán hagyd, egyszer úgyis elunja, csak ezt az odaadom-elveszem dolgot ne folytasd.
2016. febr. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!