Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a húgommal,...

Mit csináljak a húgommal, hogy ne kényeztesse agyon a kutyát?

Figyelt kérdés
A húgom 23 éves, és van neki egy agyon kényeztetett Golden Retriever kanja. A kutya mindenhova felugrál, a konyhaasztalra, a bútorokra, az ágyra, és a kádba is beleugrik. (Húgom engedi neki.) Csak is a prémium minőségű tápokat, konzerveket, húsokat hajlandó megenni, másra rá se néz. (Acana, Royal Canin, bélszín, pulykamell). Van neki egy óriási kutyafekhelye (ami totál felesleges, mert a húgommal alszik egy ágyban), és több kg játéka. Nem tudunk úgy boltba menni, hogy ne jönne a kutya, vagy ne venne valamit a kutyának, vagy ne lenne így kutya, úgy kutya. Emellett van még minimum 15 féle nyakörve, hámja, samponja, fésűje, ruhája, bilétája, jutalomfalata. Minden hétvégén 2,5 órás túrákra mennek, hétköznap "csak" 1,5 órásakra. A kutya akkor eszik amikor akar, és az utazásokon, nyaralásokon is mindig ott van. Tudja azokat a trükköket, hogy marad, fekszik, ül, hempereg, pacsi, pitiz, hozd vissza, mellém, rakd le, helyedre. Mást nem. Ez normális?
2016. febr. 18. 17:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
A sétáltatás, meg a prémiumtáp igen, de az, h felugrik a konyhaasztalra, nem. Miért baj, ha nyaraláskor a kutya vele van? Hiszen a kutya családtag.
2016. febr. 18. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nevelni nem ártana, hogy ne ugráljon fel mindenhova. A többivel szerintem nincs gond, sőt. Ha valaki kutyát tart, adja meg neki a lehető legtöbbet, és töltsön minél több időt vele. Ezért nem értem, hogy miért baj, hogy túrázni jár vele, és hétköznap is a másfél óra teljesen normális, ez a minimum amit foglalkozni kell egy kutyával.
2016. febr. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Az ugráláson kívül semmi kivetnivaló nincs benne. Teljesen normálisan van tartva.
2016. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hihihi, az én staffordjaim még az üledbe is ülnének! :D

Teljesen okés, ahogy a tesód tartja az ebrentyűt. Egyedül a felugrálás nem előnyös, de az csak nevelés kérdése, ha belefeccöl egy csöpp energiát, 1 hét alatt leszokik róla a kutya.

Pláne a konyhaasztalról...

Az én kutyáim is egy ágyban alszanak velem, én 2-szer 30 kilóval pihengetek.

Ha szabadnapom van, egy séta elnyúlik 5-6 órásra. Na és?

Bár minden kutyának ilyen dolga lenne, mint annak a goldinak.

2016. febr. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem válaszolókkal. A felugráláson kívül nincs semmi baj a kutyával.
2016. febr. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is azzal van csak baj, hogy felugrál. Az, hogy sok cucca van a kutyának, az a húgod dolga, az ő pénze.
2016. febr. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek az előző válaszolókkal, valamint megkérdezném, hogy mi a baj azzal hogy nem tud több trükköt.


A behívás a legfontosabb "trükk" amit minden kutyának tudnia kell, emellett nem árt ismernie az "ül", "marad" "helyedre" és a "nem" parancsokat. A többi nem annyira lényeges.

2016. febr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Te most féltékeny vagy egy kutyára??
2016. febr. 18. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
78%
Prémium táp, napi séta alap! Sok cucc meg nem baj, ha a húgod pénze. Egyedül az ugrálással van baj.
2016. febr. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
94%

Ugráláson kívül az a baj, hogy akkor eszik, amikor akar. El fog hízni a sok séta ellenére.

Az miért baj, hogy hétvégente túráznak? Szerintem ez csak előnyére válik a húgodnak.

Csinál a kutyázások kívül mást is? Mozi, színház, barátok?

2016. febr. 19. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!