Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok azokról, akik...

Mit gondoltok azokról, akik kertesházas övezetben kiterelik, és más kertje előtti fűre/bokorba sz*ratják a kutyájukat?

Figyelt kérdés
Én ezt egy nagyon primitív dolognak és bunkóságnak tartom. Ráadásul ott is hagyják a végterméket. :/
2016. febr. 19. 09:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Én egyszer rokonomnál szálltam meg a kutyával pár napig. Az istenért sem akart a kertbe szarni, csak ha kivittem az utcára és ott is általában a szomszéd portája elé szart... Ezzel nem nagyon tudtam mit csinálni, vittem én sétálni, de hát volt, hogy az ember már csak este lefekvés előtt vitte ki a kutyát. Viszont én ugyan úgy felszedtem onnan is. Nekem ez alap.
2016. febr. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha összeszedi, akkor nincs vele gondom.


De engem az is borzasztóan zavar, ha házunk előtt dobálják el a csikket.

2016. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nálunk, természetes, hogy kiengedik a kutyákat. Senki nem foglalkozik vele. Kiállnak kocsival, elmennek boltba, addig kapu nyitva, kutyák meg mennek körútra. Minden évben van pár támadás is, de senkit nem hat meg. Szóval, értelme nincs törvényeknek, ha nem tartják, tartatják be. Félre értés ne essék, nem a kutyák tehetnek róla és nem kutya ellenes vagyok, nekem is van 4 mentett kutyám.
2016. febr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Úgy gondolom, hogy ez a kérdéskör bonyolult megítélés alá esik. A végtermék otthagyása valóban bunkóság, bár tegyük hozzá:ez a "természetes", hiszen a vad természetben is ez történik. Ugyanakkor az is érthető, ha senki nem akarja, hogy a saját kertje legyen tele kutyaürülékkel. Ráadásul a kutyák megfelelő szocializálása csak úgy oldható meg, ha rendszeresen viszik "sétáltatni", hogy ismerkedjen más emberekkel és más kutyákkal is. Az, hogy bokorba, bokorra sikerül a dolog, már a kutyák természetéből fakad: a kiemelkedő "tereptárgyak" a leginkább alkalmas helyek a kutya szagnyomának otthagyására és erről nem igazán tehet a kutya gazdája. A művelet közben a kutya elráncigálása nem tesz jót a kutyának sem. Valójában nincs igazán jó megoldás, törekedni ugyan lehet rá, de balsikerek mindig lesznek.
2016. febr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 intrepid ***** válasza:
Nejlonzacskót húzol a kezedre, felszeded a produktumot, és leteszed a kapuja elé. Ha ebből nem ért, akkor nagyon sötét, nem lehet mit kezdeni vele.
2016. febr. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

#3

Az mondjuk zavarna, ha felügyelet nélküli kutyák rohangálnának az utcánkba.

De ha ott a gazda, és még a végterméket is összeszedi, akkor felőlem nyugodtan :)

2016. febr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Régi szomszédunk azt csinálta, hogy reggel kiengedte a kutyáját az udvarból az utcára (póráz, minden nélkül), felügyelet nélkül, míg ő a szobában üldögélt. Fél óra, egy óra múlva behívta. Addig a kutya elvégezte a dolgát.


Az utcába sokan csinálják azt, hogy kiviszik az utcára és összeszaratják a járdát. Van egy kiscsaj, akinek a kutyája pont velünk szembe szarik. Illetve csak szart, mert le lett állítva.

Az a fura az egészben, hogy nagy udvaruk van, tehát elvégezhetnék ott is a dolgukat.


Őszintén szólva nemigen láttam még, hogy valaha valaki összeszedte volna a kutyája után.

2016. febr. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Azt gondolom, ha én össze tudom szedni a kutya után annak ellenére, hogy rosszul vagyok a szagától, akkor más is megteheti. Ellenkező esetben ne tartson kutyát.
2016. febr. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
63%

Teljesen mindegy, hova végzi a kutya a dolgát, mindenhol bunkóság ott hagyni...


Nálunk közel van a Dunapart, így sokat sétálunk ott gyerekkel-kutyával.

Nem kellemes, amikor szaros kismotorral és nadrággal érünk haza (mert a kerék összekeni). Hiába füves-erdős rész, én gyerek mellett is fel tudom szedni a kutyám végtermékét, más meg egyedül sem...

2016. febr. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!