Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy fárasszam le a 9 hónapos...

Hogy fárasszam le a 9 hónapos kutyámat? Valami jó kimerítő ötlet?

Figyelt kérdés

Igaz, hogy még kölyök, de nagyon aktív fajták keveréke, és rengeteg energiája van.

Sajnos-őszintén beismerem-, hogy kb. 1 hónapig kimaradt a séta, mivel nagyon húzós heteim voltak, betegség..stb. és csak a kertben tudtam vele foglalkozni. A sétát a héten kezdtem újra, de most borzalmasak, elengedni jelenleg nem tudom, hosszú pórázt viszek magammal minden nap gyakorolni, így haladunk azért, de közel sem olyan tökéletesen behívható utcán, mint pár hete volt. Nyüszög, rángat a pórázon, több heti "feszültség" gyülemlett fel benne, szóval most ezen dolgozunk intenzíven, de a napi rendszeresség most már megvan, és meg is lesz, csak sajnos elölről kell szinte kezdenünk mindent.

Viszont volt egy olyan nap a héten, hogy egész éjjel(!) megállás nélkül ugatott, semmi nem volt az udvaron, mint egy "őrült", reggelre szétrágta a növényeket, szerintem túlpörgött, majd reggel, mint akit kiütöttek elvonult és egész délelőtt aludt.

A kérdésem az lenne, hogy ezek után mivel tudom itthon az udvaron lefárasztani?

Rengeteget labdázunk, most trükköket tanulunk, de valami érdekesebb, akár agyi fárasztós dolgot is szívesen kipróbálnék, amit ő is élvezne, és lefárasztaná.

Esetleg az agility elkezdésére gondoltam, de nem tudom, ehhez nem túl fiatal még? A másik ötletem a frizbizés, azt már rendeltem is, de azt olvastam, hogy egy éves kora előtt ne nagyon ugráltassam.

Mivel tudok lefárasztani egy 9 hónapos nagyon eleven kutyát, ha a pórázos séta nyilvánvalóan most nem elég neki?



2016. febr. 19. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Vidd el kutyasuliba, és ha már megy a behívás, elviheted sétálni, olyan helyre, ahol el is engedheted, és kirohangálhatja magát.
2016. febr. 19. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Eddig tökéletesen ment a behívás, ez valószínűleg a séta hiánya miatt romlott meg:/

Egyébként már néztem a városunkban kutyasulit, egyet találtam, ott pedig tavasszal indul a foglalkozás, és mivel alapból akartam vinni, oda fogunk járni, de addig is valamit csinálni kell, hogy ne csak üljünk itthon.

Egyébként annyit tudtam tenni, hogy a szomszéd kutyával játszhatnak az udvaron, ez eddig jó is, csak míg a másik kutyusnak elég annyi mozgás bőven, az enyém 2 óra után újratöltődik, vagy túlpörög és akkor ugatni/rombolni fog egész éjjel.

2016. febr. 19. 19:08
 3/7 anonim ***** válasza:
73%
Esetleg ha van biciglid ( tudom rossz az idő) de ha biciglizel és melletted fut, talán hamarabb elfárad. Egy intenzív fél órás futás talán kifárasztja :) játhatsz vele keresőset a kertben, eldugsz valamit amit meg kell keresnie szag alapján :)
2016. febr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fentiek mellett (kutyasuli), érdemes lenne olyan másik kutyákkal összehozni játszani, akik megbízhatóan behívhatóak. Persze, a gazdájukkal együtt. Így elmehetnétek együtt, a kutyákkal való játék, rohangálás jól lefárasztaná, és a már behívható kutyával együtt ő is visszajönne.
2016. febr. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget, ezek jó ötletek, eszembe sem jutottak. Holnap valahogy kipróbálom vele ezt a keresős dolgot, bár a biciklis futás is még korai szerintem. Viszont ő tényleg olyan, hogy mindig valaki közelében van, szóval ha csoportosan mennénk, tuti nem menne el, megpróbáljuk akkor majd így. :)
2016. febr. 19. 22:02
 6/7 Manka68 ***** válasza:
Mi egy kutyafuttatóban szoktunk összejönni a régi kutyasulis haverokkal. A kutyáink úgy lefárasztják ott egymást, hogy utána otthon már csak heverészés van. :-)
2016. febr. 20. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Persze, alapesetben nekünk is ez lenne a jó, csak a városunkban a "kutyafuttató"-nem akarok túlozni- de egy kisebb lakás méretének felel meg. Be van kerítve egy pár négyzetméteres terület, ahol soha senki nincs, maximum a kisebb szobakutyák, ők tudnak ott futkározni, de az enyém beindul és már ott is a kerítés, szóval itthon az udvaron sokkal nagyobb hely van futni. Ezért is írtam, hogy elengedni nem tudom hol, mert az a kis terület nagyon kevés:(
2016. febr. 20. 13:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!