Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó ötlet lenne ezt meglépni?

Jó ötlet lenne ezt meglépni?

Figyelt kérdés

Párom nővérének van egy dobermanja. Ivartalanított kan, 8-9 év körüli, pontosan nem tudom.

Egész életében lakásban volt tartva, gyerekek mellett, most viszont egyedül száműzve lett egy kertes ház udvarára lassan egy éve(családi okok miatt).

A kutya barátságos, semmi baj nincs vele, de most nemigen törődnek vele. A gazdája válófélben van, két pici gyerek a nyakán, nincs ideje a kutyára. Arra gondoltam, hogy megpróbálok vele én foglalkozni.

Igazából heti 1-2 sétáról lenne szó. Jártam egy tükrös suliba párommal és a kutyájával, láttam mit hogyan csinálnak, meg tudnám tanítani a kutyának a pórázfegyelmet és a behívást. Nekem ez elég is lenne. El tudnám vinni kutyák közé (rendszeresen megyünk párommal meg a kutyájával nagy kutyás túrákra, sok kutyával), kicsit ki tudnám mozdítani a melankóliából.

Azért tudok csak ennyi időt rászánni, mert nekem falun, innen 35 km-re van egy másik kutyám, hozzá is hazajárok. Viszont itt városban néha hiányzik a nagy kutya. Páromé kicsi, nekem kaukázusim van otthon, kézre állna egy doberman, és szerintem neki is jót tenne.

Érdemes ebbe energiát fektetni? Vagy nem jó ötlet? Szerintetek?


2015. nov. 13. 09:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem megyjegyezni, hogy jó pár évvel ezelőtt a kutya is járt suliba, így van egy kevés alapja.
2015. nov. 13. 09:07
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen jót tenne a kutyának :)
2015. nov. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
92%
Jó bizony. És ha maradt egy csepp jóérzés a gazdában, akkor pár alkalom után -amikor észreveszi, hogy a kutyája ugyanúgy örül a te érkezésednek, mint az övének- talán észbekap, hogy egy kerek éve elhanyagolja azt a szerencsétlen élőlényt, aki neki semmit nem ártott, viszont évekkel ezelőtt ő vállalt érte felelősséget, és akkor ő maga is gyakrabban fog foglalkozni vele. Dupla haszon, amit tenni készülsz. :)
2015. nov. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elég bonyolult a történet, a gazdája most albérletben lakik a két gyerekkel mert a férje leherdálta minden pénzüket (jól el van eresztve anyagilag, annyira, hogy nem tudja nagy jólétében mire költsön). Kapott a csaj egy kertes házat, hogy ha lejár az albérlet bérleti ideje, odaköltözik a kislányokkal, ide van most száműzve a kutya.

Bízom benne, hogy ha odaköltöznek akkor a kutyával is többet törődnek majd.

2015. nov. 13. 10:54
 5/6 A kérdező kommentje:
*elherdálta
2015. nov. 13. 10:54
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
szegény kutya:( Jó az ötleted, de a dobermann nem kimondottan társasági kutya, elég kevés kan viseli a többi társaságát. De ha sétáltok, tud futni, játszani, minden bizonnyal boldog lesz.
2015. nov. 13. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!