Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szereti egyáltalán a kutyákat...

Szereti egyáltalán a kutyákat az ilyen ember?

Figyelt kérdés
Aki kutyát szeretne, elmegy több menhelyre, látja azokat az agyonkínzott, szenvedő kis jószágokat, látja milyen körülmények közül mentették és milyen reménytelen a jelene... aztán közli, hogy hát, ő egyikbe sem szeretett bele, szóval megy és inkább vesz egyet. Van az önzésnek, az egocentrikusságnak, az érzéketlenségnek ennél botrányosabb példája?
2016. febr. 20. 17:55
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Komolyan egy link a válaszod az összes kommentre??

Látom nagyon megbántad, hogy unalmadban kiírtad a kérdést. :D

Egyedül vagy a véleményeddel, ezek szerint.

2016. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Most minek linkelsz nekünk képeket? Szerinted nem jártunk már menhelyen? Elárulom, jártunk. Volt kutyám menhelyről (igaz, nem sokáig volt nálam, mert pár hét múlva elpusztult, kiderült, hogy már betegen hoztuk el), voltam ideiglenes befogadó, sétáltattam idős emberek kutyáit, vállaltam fordítást fajtamentőknek, hogy külföldön is megismerjék őket. Mindezek fényében írtam, amit írtam és ez nem változik, akárhány szegénykidobottkutyusos képet belinkelsz.
2016. febr. 20. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
És mondd, jártál is már menhelyen, vagy csak rágugliztál? Mert én dolgoztam meg önkénteskedtem nem egynél és nem két hétig. Neked honnan származnak a tapasztalataid?
2016. febr. 20. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nincs értelme linkelni képeket.

Én láttam már durvább eseteket, mikor felgyújtott kutya volt a kennelben, vagy épp öreg kutya várt a halálra/gazdira egy láncon a menhelyen, mert hely már sehol nem volt..vagy kutya, akinek a fején örökre megmarad a seb, amit egy balta okozott..vagy a macska, aminek a szemét nyíllal átlőtték..igen mindenki ismeri a szörnyű sorsú kutyákat, de ettől függetlenül nem lehet mindenkihez odapasszolni bármilyen kutyát. Pl. ismerősöm egy kissé nehezebb fejű kutyát fogadott be, akinek súlyos sérülése volt. Helyre is tette, szépen begyógyult, viszont annyira elkényeztette, hogy a kutya mindenre támadt. Akkor is még a szomorú sorsú, bántott kutyát látta, és nem ismerte fel, hogy mekkora baj van a kutyával...nem mindegy, hogy kihez mi kerül. Ahogyan panelba se fognak egy kaukázusit befogadni, vagy ilyesmi...

2016. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Pont így voltam én is, kimentünk a menhelyre (ahová rendszeresen jártam ki sétáltatni), de nem találtam megfelelő kutyát, ezért tenyésztőtől vettünk egyet. Azóta hallgatom a menhelyes ismerősöket, hogy akár meg is menthettem volna egy életet, örökbe fogadhattam volna egy kis árvát, stb. Szerintem viszont senkinek nincs joga felülbírálni a döntésemet, mert nem ő fog 15 éven keresztül azzal a kutyával együtt élni, nem ő fog vele játszani, nem ő fogja tanítani. Továbbá nem szerettem volna zsákbamacskát venni, nekem megnyugtató az, hogy tudom milyen lesz a kutya, tudom mekkora lesz és nagyjából milyen lesz a habitusa.

Azokból az állatvédőkből viszont elegem van, akiktől rendszeresen meghallgatom, hogy milyen szívtelen és önző vagyok, mert nem menhelyről fogadtam örökre. Ja meg abból is, hogy sokan nem nevelik a mentett kutyákat, mert már eleget szenvedett és biztos rosszul esik neki. Van egy hölgy a környékünkön egy hölgy három mentett kutyával, akik konkrétan hülyénk nézik a gazdájukat, a szélrózsa minden irányában szaladnak, visszamorognak a gazdira, pofátlanok, szemtelenek, de a gazdi nem szól rájuk, mert mentettek. Ez milyen?


Amúgy imádom a kutyámat, totál harmónia. :)

2016. febr. 21. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is fajtatiszta kutyánk lesz, és igen elmentünk menhelyre, voltam önkéntes is több évig, és a mai napig segítek alapítványoknak. És hiába foglalkoztam kutyákkal hónapokig , évekig (persze bennem volt, hogy jaj úgy haza vinném) nem vittem haza, volt nálam pár hétig gyógyuló kutya ,de nem tartottam meg. Amikor pedig eljött az idő és az alkalom ,hogy kutyám legyen tudtam milyet szeretnék, fel is ekrestem egy fajtamentőt ,de nekik nem vol téppen olyan fajtájuk (több szánhúzó fajta kutyával is foglalkoznak) így tenyésztőt kerestem ,de azt is rajtuk keresztül. Ennek már 2hónapja és persze, most van egy 7 éves kan kutyájuk ,de meglátogattam és nem lennék számára jó gazdi. Nyugodtabb természetű kutyát keresek. Amit a tenyésztő fog kiválasztani, hogy melyik kölyök illik a mi környsezetünbe, hogy a legjobbat tudjuk neki nyújtani. Még 8 hónapot kell várjak, hogy itt legyen. Addig viszont segítek más kutyáknak, és utána is segíteni fogok. Tényleg én vagyok az aki nem szereti a kutyákat ,csak mert olyan fajtát választottam amit menhelyen nem lehet találni? Segítettél már egyszer is egy állaton? Vagy csak reménykedsz, hogy van még egy olyan lelketlen mint Te, aki inkább azt támadja akinek tözskönyves kutyája lesz?
2016. febr. 21. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
A kutya barát és családtag. Kedves kérdező: te sajnálatból választal barátot, vagy szimpátia alapján?
2016. febr. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!