Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Titeket is kiakasztana egy...

Titeket is kiakasztana egy ilyen hirdetés?

Figyelt kérdés

Egy helyi fb csoportban találtam:

"Ma akciós áron eladó fajta tiszta amerikai staffi kölyök egy fiu egy lány 10e db áron aki mà elviszi a kettöt annak engedek az árból"


Cuki kölyök van a képen, egy az egyben olyan, mint a pit keverékem volt kicsiként...


A bicska nyílik ki a zsebemben ilyenkor, hogy egyrészt félrevezeti az embereket, mert nem fajta tiszták nyilván, másrészt hogy neki ők csak eladó tárgyak..


Ebben az országban soha nem lesz "rend"? A szaporítók sosem lesznek felszámolva? Sosem lesz kötelező ivartalanítás?


2016. febr. 20. 19:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én láttam már olyan hirdetést is, hogy: "kutyámat elcserélném bármilyen hasznos tárgyra"


No comment...

2016. febr. 20. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Minden ilyen hirdetésnél hozzászólok, elmagyarázom, hogy egyrészt gyanúsan olcsók a "fajtatiszta" kiskutyái, másrészt pedig aki mégis jó üzletnek tartja, később jócskán ráfizethet.


Nálunk a városi Facebook csoportokban már jól le is csökkent az ilyen hirdetések száma, mert vagyunk páran, akik mindig helyrerakjuk a kedves hirdetőt.


Viszont ez csepp a tengerben... vagy még annyi sem. Központilag kellene fellépni, törvényben szabályozva. Attól viszont mi még olyan messze vagyunk, mint Makó Jeruzsálemtől. (Még a mai tüntetés és törvénymódosító-javaslatok ellenére is, bár kétségkívül jó volt látni, hogy ennyien odaálltak az állatvédelem ügye mellé.)

2016. febr. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
17%
Miért nem lehet eladni a kutyákat? Túl sokat bele képzelnek egyesek az állatokba. Minden fajta állatot szaporítanak, eladnak vesznek. Sőt levágják és megeszik.
2016. febr. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
#3 Na, az olyan emberek miatt, mint te, tart az állattartási kultúra ott nálunk, ahol tart...
2016. febr. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az "amerikai stffi" az az "amstaff", "pitbull" és más nem létező valami gizda és presztizs "fajták"?


Na mindegy.


Sok ilyen van. Ezek a szaporítók. Amikor tök gizdulásból, és felvágásból kell mindenkinek ilyen kutya, aztán nem nézik, hogy kitől és mennyiért veszik, csak vigyék.


Ahogy valaki írta én is láttam már olyat, hogy valaki cserélt kutyát.


Ezeknek tök mindegy. Gyereket csak azért nem akarnak eladni sza.....ért-hu.....ért, mert a törvény tiltja.

2016. febr. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Más országban sincs rend, nyugi. Csak mivel nem ott élünk, nem tudunk róla.
2016. febr. 20. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

"Gyereket csak azért nem akarnak eladni sza.....ért-hu.....ért, mert a törvény tiltja."

Egy frászt. Azért nem adja el, mert a gyerekre kap állami támogatást.

2016. febr. 20. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
69%
Az ilyen eladja a gyereket is. Futtatja prostiként a lányait. Pont most olvastam erről.
2016. febr. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon sok ilyet olvasok facebookon, ma is olyat láttam hogy valaki a 2 éves stafford-ját törött kijelzőjü lg g2-re cserélte, szépen kommentbe megbeszélték. Szomoru amikor valaki az ember legjobb barátját tárgyként kezeli.
2016. febr. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egyértelmű, hogy melyik társadalmi réteg kapta fel a legjobban ezt a fajtát...

És sajnos nem hiszem, hogy egyhamar rend lenne, ahogyan viadalokra sem mennek ki rendőrök, mert be vannak tojva... olvastam én már nem egy, nem két történetet, hogy hiába kihívják a rendőröket a kutyaviadalra, a rendőrök, épp a végére, 50 perc múlva jönnek ki, vagy 2 óra múlva..mikor már hűlt helye bárminek is, legfeljebb egy tetem, amit találhatnak...

Ez van. Sok állatvédő szervezet próbál ellene tenni, de amíg nincs nagyobb büntetés, addig nem lesz sok értelme.Az egyiket elkapják, bezárják, a másik újrakezdi.


Ahogyan a rokonéknak is monológot tartottam, hogy mennyire nem szabad szaporítótól venni, és nekik volt már törzskönyves kutyájuk, de nem volt pénzük, és vettek szaporítótól. Ráadásul nem is a jobbikból, mert amit először akartak venni, még valahogy kinéztek is a kutyák, ilyen 60.000 lett volna, hanem közelebbi helyről, jó olcsón..hát a kutya konkrétan futás közben összeesik, olyan gyengék a lábai. És szerintem idegrendszeri baja is van, mert házőrző létére az idegenek érkezésekor vagy hirtelen váratlanul agresszívan lép fel, vagy elbújik....fél mindentől, nem lehet hozzáérni...most 1 éves elmúlt már a kutya...és ennyit ért az, hogy próbáltam hatni az agyukra...aki hülye, az is marad, erre csak ennyit tudok mondani :(

2016. febr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!