Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hatalmas bundája van, és...

Hatalmas bundája van, és nagyon izgága. Hogyan varázsolhatnám széppé a szőrét?

Figyelt kérdés
Másfél éves spitz-puli keverék, ehhez mérten hatalmas bundával. Nemsokára megyünk kutyaiskolába, oda azért nem szeretném sárosan elcipelni. A baj csak az, hogy annyira izgága, hogy mire megfésülöm, az egy élet. :D Általában jó hosszú program, hogy kifárasszam, lenyugtassam, fésüljem, de ha órákon át rohangászok vele, félhullaként is képes tovább futkározni, amíg vele vagyok... Imád minket, ha fésülik, azt viszont nem annyira, hiszen az egyhelyben ülős tevékenység. Melegebb időben le fogjuk vágni a szőrét kisebbre, mert hőgutát kapna, de hidegben kétlem, hogy ez olyan jó ötlet lenne. Házban nem tarthatjuk, mivel nagyim és anyukám "allergiásak" rá, így csak fázna. Most nagyon prímán elvan így, tök jól érzi magát, de ahogy hempereg, csupa fű lesz meg sár, és iszonyatosan nehéz letisztítani. (Jó, nem olyan mint egy dagonyázó malac, annyira nem hagyom koszosan soha, de amíg suliban vagyok, bőven van ideje hemperegni.) Van valami tippetek, hogy hogyan varázsoljam viszonylag rövid idő alatt széppé? Vagy esetleg hogyan "beszéljem meg" vele, hogy maradjon nyugton. A kaja sem köti le, ha ember lát, pörög ezerrel. Ez a legnagyobb oka, amiért kutyaiskolába visszük, nem tudunk vele mit kezdeni már. Kisebb korában még ment, de mostanában nem, és emiatt kicsit rosszul érzem magam. :( Próbálom nevelni, de ő más, mint a volt kutyánk, sokkal nehezebb eset a szívem csücske. Nem lesz annyi időm kutyasuli előtt, hogy eljátszadozzak vele, mint hétvégén (akkor is megyünk, de hétköznap is), hiszen időre kell odaérni, az óráimat meg nem lóghatom el. :( Az meg a kutyusnak sem jó, ha bozontosan és sárosan látogatjuk meg a kutyaiskolát. Mennyire zavarja őket, ha ilyen időben sáros a lába? Nem szeretném, hogy úgy gondolják, nem törődöm vele, mert igenis törődöm, csak a szőre maga sok gondozást igényel, plusz a kutyus is. A kutyaiskolához sétálnánk majd, ha túlestünk azon, hogy megint odafigyeljen rám, és biztonságosan tudjunk sétálni, de ott egy hatalmas mezőn kell majd átvágnunk. Örök félelmem, hogy majd odamegyünk és leszólnak, hogy béna gazdi vagyok, pedig nagyon szeretem őt. :(

2016. febr. 23. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom mennyire csomós,de ha tényleg nem gáz,akkor nem feltétlenül kell kopaszra nyírni,elég ollózni. Kicsit rövidebbre.Kozmetikus megoldja.


Viszont ha csomós akkor kopira nyírás marad,amennyiben nem lehet bontani, de ehhez egy szakembernek látnia kell.


Egyedül a leírásod alapján te nem fogsz vele mit kezdeni,mert már elkényeztetted. Asztalra felrakhatod,megnézed mennyire marad nyugton. Sokan a földön próbálják fésülni a kutyát,de még a kozmetikában nyugodt kutyák sem lennének nyugton ha nem asztalon hanem a földön lennének nyírva,fésülve!


Félsz,hogy leszólnak és stb. Akkor foglalkozni kéne a kutyával szőr ápolás szinten,ha nem megy akkor 3-4 havonta kozmetikushoz vinni,hogy bontsa ki a szőrét,fürdesse meg,igazítsa meg. Így otthon csak alaposan ki kell kefélned hetente a szőrét,de ha sűrűn jár akkor rendben lehet tartani.


Viszont szomorú,hogy csak a kutyasuli miatt akarod "megszépíteni",mert gáz loncsos kutyával megjelenni.


Mivel keverék nem tudom,hogy vettétek,örökbe fogadtátok vagy mióta van veletek. De ha már kölyök kora óta,akkor illet volna keféhez szoktatni.


Most már csak is szakember segítségét veheted igénybe, az,hogy hiperaktív nem jelent semmit, gazdája vagy ha 1 óráig nyugton kell tűrnie a fésülést akkor nyugton kell maradnia. Nem fogható a kutyára,hogy izgága. Gazdi nem neveli esetleg :)


Mi kutyánk is hiperaktív,de ha fürdés,nyírás van akkor nyugton megáll az asztalon!


Üdv:

Egy kutyakozmetikus.

2016. febr. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nem gubancos a szőre egyáltalán, csak sáros, ha hempergőzik. És nem csak a kutyasuli miatt akarom szépen tartani, bár valószínűleg úgy jött le abból, amit írtam. Természetesen nem akarom, hogy koszos és gubancos szőrű legyen, legyünk akár otthon, akár utcán. Ő sem érezné jól magát, ha koszos lenne. Foglalkozom azzal, hogy szép legyen, csak most jobban izgulok miatta, mint eddig, ez az én paranoiám. :/ Azt belátom, hogy az én hibám is az izgágasága, bár annyira régóta nincs nálunk, nagyjából egy éves kora óta. A kutyaiskolában úgy tudom, elsősorban a gazdát tanítják, szeretném tudni kezelni őt, mert magamtól, könyvből sajnos nem megy. :/


El fogunk látogatni egy kutyakozmetikushoz, köszönöm a választ!

2016. febr. 23. 17:12
 3/4 A kérdező kommentje:
Na, most szépen ellentmondtam magamnak. Szóval... Igen, gubancos a szőre, mire hazérek az iskolából, de fésülöm rendszeresen, szóval nem hagyom úgy.
2016. febr. 23. 17:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Az én kutyám nem izgága csak nem szereti a fésülést arrébb megy egy kicsit leül, lefekszik megint megy egy picit, nem hagy ott mert tűri szegény csak nem nagyon szereti. Én azt csinálom hogy felrakom az asztalomra szerencsére elég strapabíró asztalka :D pokrócot teszek rá hogy ne csúszkáljanak a lábai. Még fésülöm ő kifele néz az ablakon (kiderült imád bámészkodni) és akár fél órán át is fésülhetem nagyon jól bejött. Az elején féltem hogy mi lesz ha megindul fésűvel a kezemben el sem bírom kapni de nem volt gond mondtam neki hogy Marad és meg sem mozdult csak nézelődött kifelé.

Szerintem egy próbát megér.

2016. febr. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!