Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltás közben húz a kutya,...

Sétáltás közben húz a kutya, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés volt már itt, jómagam is feltettem egyszer, de sajnos azóta se jutotam vele dülőre. 9 hónapos labrador egyébként. Régóta járunk vele sétálni, de midnig nagyon hóz közben. Próbáltam megállni, más irányba menni, de sikertelenül, ugyanugy húz utána is + hamég ugatnak rá a kutyák a kerités mögül akkor még jobban rángat. Az igaz, hogy nem járunk vele naponta, de az udvarban szabadon mozoghat egész nap, nincs bezárva sose. Valakinek valami jó tanács? A kutyaiskolát hagyjuk most, nincs rá jelenleg lehetőségem. Köszi előre is a válaszokat!
2016. febr. 26. 16:04
 1/7 anonim ***** válasza:

ha okos, és azt csinálja, amit mondasz, akkor jutalomfalat.


és az 1 dolog, hogy nem viszed sétálni, de legalább játszani kell vele, hogy lefáradjon


és nagyon sok inger ér(het)i séta közben, főleg ha ritkán mentek el vele, amiatt is izgatott lehet és húzhat

2016. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

szia!

szerintem menj vele a séta elején úgy, hogy futsz (nem kell gyorsan futni), és aztán már elfárad, és szépen jön melletted legalábbis ez vált be nekem a kutyáimmal

2016. febr. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
76%
Bármit is csinálsz vele, bármelyik "trükköt" is akarod bevetni, nem fog változni semmi, ilyen életvitel mellett. Nincsen lefárasztva a kutyád. Az édeskevés, hogy a kertben szabadon rohangálhat. Amíg nincs meg számára az elegendő minőségi idő(játék, tanítás, aktív mozgatás/fárasztás), nem fogsz boldogulni vele. Egy kertben tartott kutyát is el kell vinni sétálni minden áldott nap(nyilván nem történik katasztrófa ha havi 1-2 alkalommal valami miatt nem jön össze, de rendszeresen ne forduljon elő). Később más problémád is lesz vele, ha nincsenek megfelelően lekötve az energiái. El kell hagyja a komfortzónáját rendszeresen, hogy érjék új ingerek, szocializálódjon, kimozogja/rohangálja magát. Egy labradornak igenis nagy a mozgásigénye. Nővéreméknek is labijuk van, szintén kertes házban, minden nap munka után 2 órát sétál vele,(hétvégén kirándulnak, ha az idő engedi)továbbá reggel és este egy egészségügyi rövidet is dobnak vele, mivel a kutya "kerttiszta", értsd nem végzi a nagydolgát a kertbe.
2016. febr. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. Udvaron minden nap játszok vele, de sétálni nem gyakran viszem, most a sár miatt is ami volt főleg meg már elég kellemetlen ahogy húzott, hiába próbáltam bármit is. Igyekszem majd naponta kivinni, hátha egyre jobb lesz.
2016. febr. 26. 17:54
 5/7 anonim ***** válasza:
Alapvető lenne a napi séta, és nem csak pórázon, attól nem fárad el. Gondolom, tele van energiával. Kellene neki legalább naponta fél-egy óra mozgás szabadon, póráz nélkül, lehetőleg más kutyákkal, akikkel játszhat. Utána könnyebb lenne pórázfegyelemre is tanítani.
2016. febr. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
szivesen elengedném, de menne a saját feje után :) Nem figyelne az utasitásaimra
2016. febr. 26. 20:46
 7/7 anonim ***** válasza:

Akkor is először is a behívás, amit meg kell tanulnotok. Így nehéz dolgod lesz vele, ha nem tudod elengedni, lefárasztani.

A kutyaiskolát nem szeretnéd, bár ez lenne a legokosabb.

De ha nem, akkor próbálj olyanokkal elmenni sétálni, akinek már jól nevelt, behívható a kutyája. Így ha elengeded a tiédet, játszik a másik kutyával, és ha a már szófogadó kutyát behívja a gazdája, a tiéd is jönni fog.

Ha hívásra odamegy hozzád, mindig kapjon nagyon finom jutalomfalatot, nagy dicsérettel.

Olvass utána, hogy lehet tanítani a behívást, ez nagyon fontos lenne, hogy teljes életet élhessetek.

2016. febr. 27. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!