Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvasz, puli nevelhető vagy...

Kuvasz, puli nevelhető vagy csak én fogtam ki rossz példákat?

Figyelt kérdés

Nagyon tetszik a mind két kutyafajta, és előnyben részesítem őket magyar fajtájuknál fogva. Egyszer majd szeretnék is egyet, bár még nincs saját kutyám, csak családi és kistestűek.

A gondom az, hogy eddig közelebbről egy kuvaszt és két pulit ismertem. Az egyik megharapott elég rendesen, pedig csak ültem, a másik majdnem darabokra szedte a kutyánkat (beszökött hozzánk), a harmadik meg a saját gazdájának ment neki több alkalommal is.

Csak én vagyok ilyen szerencsétlen, hogy ilyen példákat fogok ki? Rosszul voltak szocializálva?

Vagy mi alapján van ez? A szomszédunknak szerintem keverék nagytestű kutyája van, de talán az is valami puli, komondor keverék. Soha nem volt igazán nevelve, kint van az udvaron. De ha ki is engedik minket nagy ívben elkerül, ráadásul a mi kutyánk mindig ott "emberkedik" neki, de soha nem bántotta, egyetlen egyszer sem.


2016. febr. 28. 12:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Persze hogy lehet őket nevelni, a gazdán múlik hogy mi lessz a kutyájából valószinűleg nem voltak szocializálva, csak be voltak bszva egy udvarba, nem volt velük foglalkozva.
2016. febr. 28. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nevelés és szocializálás kérdése. Sajnos a kertes házban élők sokszor esnek ebbe a hibába, hogy nem kell sétáltatni a kutyát, mert ott van neki a kert, és szegény kutya ott éli le az életét, esetleg naponta kétszer megsimogatják, megetetik és ennyiből áll a kutyával való kapcsolatuk. Csakhogy az nagyon nem elég egy kutyának sem, bármekkora is legyen az a kert, családtagként kell kezelni, és sokat foglalkozni vele.
2016. febr. 28. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
84%

Ugyanúgy mindenre meg lehet őket tanítani, mint bármelyik más fajtát.

Van tapasztalatom, kuvaszom van, iskolába járok vele.


Négy hónapos korától kezdve, következetesen hordtam emberek közé, idegen környezetbe, hogy ideje korán megszokja az embereket. Barátságos, jól nevelt, nyugodt, kiegyensúlyozott kutya lett ennek köszönhetően. (szinte)

bárkinek engedi magát megsimogatni.

Viszont, ha elhanyagolják, akkor elvadul.

Ez minden kutyával így van.


Ami nagyon fontos: magyar pásztorkutyát láncra kötni és bántani tilos! A nagytestűeknek szüksége van térre, nagy udvarra, mert nagy a mozgásigényük.

2016. febr. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Egy juhászkutya hogy a fenébe ne lenne nevelhető? Szerinted a pásztor mellett hogy dolgoztak volna ha nem lehet őket nevelni? Viszont amíg ilyen kérdést teszel fel, addig kuvaszt NE. Tapasztalatot, szakértelmet igényel a nevelése, kezdőknek nem ajánlott.
2016. febr. 28. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

NEM minden a gazdától függ!!! Ez baromság. Volt kuvaszunk és pulink is, ráadásul egyszerre. A puli csak pár hónapot maradt nálunk, mert folyamatosan terelte a kuvaszunkat, mint valami birkát- de szó szerint. Nem volt nyugta tőle, ezért oda adtuk a mamánknak a pulit. Nyugis, okos, jó házőrző lett belőle, más állatokat simán elviselt maga mellett, kezdve a szomszéd macskájátók a csirkékig.

A kuvasszal, már más volt a szitu. Soha nem volt megkötve, rengeteget foglalkoztunk vele, baromi nagy udvarunk van, ettől függetlenül mindig vittük ki sétáltatni, pedig védéken ez annyira nem szokás. Minket soha nem bántott, de másokat..Kb. senki nem mert bejönni hozzánk, azt a macskát amelyik betévedt hozzánk, az ott is maradt sajnos. Gyakran jöttek hozzánk vendégek, nap mint nap látott úm. idegen arcokat, de a családon kívül senkit sem fogadott szívélyesen. Nagyon szerettük, 12 évet élt, és nem változott meg.

Aztán vettünk egy másikat egy kan kuvaszt (az előző nőstény volt), vele egészen más volt a helyzet. Ugyanattól a tenyésztőtől vettük, mint az előzőt is, nem kis pénzért. Ugyanolyan bánásmódban részesült mint az előző, de ez már kiskorától kezdve az a kis aranyos, bájos kutya volt. Felnőttnek is megmaradt olyannak. Nem azt mondom, hogy nem ugatta meg az embereket, de tőle be lehetett jönni, értett a szóból :)

Ezzel a storyval csak azt akartam mondani, hogy a kutyával foglalkozni kell, de nem lehetünk megváltók. Van ami a vérükben van és kész!! Az embernek is van kevésbé jó tulajdonsága, amitől nem tud szabadulni és kész. Ez szerintem az egyik leggyönyörűbb kutyafajta :))

2016. febr. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
57%
Utolsó, és mégis honnan veszed, hogy ti mindent annyira szuperül csináltatok? Miből gondolod, hogy hozzáértő segítségével nem lehetett volna leszoktatni? Pl az, hogy tereli a többi kutyát simán orvosolható, de ti inkább odaadtátok másnak. Pedig egyszerűen határozottan rá kellett volna szólni és adni neki feladatot, hogy ne a másik kutyán élje ki magát. És nem, ha rászólás után sem hagyta abba, akkor nem voltatok elég határozottak. Rengeteg gazdival találkoztam, aki megpróbál 1-2 dolgot, hogy nevelje a kutyát, aztán amikor nincs eredménye, elkönyveli, hogy "hát ő ilyen". Pedig ez az esetek 99%-ában nem igaz és amikor mégis, akkor is rengeteget javíthat rajta egy hozzáértő ember. Az, hogy a másik kuvasszal nem volt gond, semmit nem jelent, minden kutya egyéniség, ami az egyiknél beválik, a másiknál nem.
2016. febr. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
22%
Ugyanúgy mint az egyes emberekből nem lehet kiiktatni azt, hogy retardáltak legyenek, vagy okoskodjanak (lásd/TE), így a kutyákban is vannak tulajdonságok, ami velük marad :) A mamáméknak pedig nem volt kutyájuk, szóval jó döntést hoztunk.
2016. febr. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
34%
Ja, nyugtasd magad ezzel, hogy jó döntést hoztatok, egy dologra nem sikerült megtanítani a kutyát, és máris lepasszoltátok... Szép.
2016. febr. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
0%
Biztosan, kár, hogy az általam látott esetek 99%-ában ez nem így volt, és amint hozzáértő segítséget kapott a gazdi, a nevelhetetlen kutya hirtelen mégis nevelhetővé vált. Illetve az ember egyszer kifog egy "genetikailag rossz" kutyát, az balszerencse. Ha kétszer, akkor erős a gyanú, hogx nem ankutxa a rossz. Persze sokkal könnyebb a rossz génekre fogni, mint a saját felelősségünket firtatni.
2016. febr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
*hogy nem a kutya a rossz
2016. febr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!