Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Te felengeded a kutyát az...

Piriiiii kérdése:

Te felengeded a kutyát az ágyadba, amiben alszol?

Figyelt kérdés
2016. márc. 1. 18:17
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
75%

Igen, én felengedem, engem mindig megnyugtat ahogy ott szuszog mellettem és "vigyáz rám" a maga tekintélyes 5 kilójával :))). Hozzáteszem, hogy tiszta, ápolt kutyáról van szó, mert sokaknak ugye ez nem egyértelmű.


Ott meg ahol a kutya bélférges, büdös, sz*aros, fertőzést terjeszt, meg egyéb "szeretetteljes" kifejezéssel illeti a "gazdi", ott gondolom mekkora putri lehet csak igazán a házon belül, na én oda még cipőstül SE tenném be a lábam... Amilyen a mosdó, olyan a törülköző.

2016. márc. 1. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
71%
Alapjáraton NEM jöhet föl az ágyra. Viszont hébe-hóba ha mondjuk filmet nézek, felhívom és mellém bújik, de ha vége a filmnek megy vissza a vackába :)
2016. márc. 2. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
96%
Nem, a franciaágy tabu. A gyerekek ágyára felmehet (eredetileg nem mehetett, de egyhült a szülői szigor) de ritkán szokott és csak rövid időre. A franciaágy mellett van a kosara, abban alszik. Ha melege van, a padlón. Vagy a folyosón, az jó stratégiai hely, mind a hálót, mind a gyeekszobákat szemmel tudja tartani, és vigyázni ránk. Mind a 6 kilójával.
2016. márc. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 SzMHZs ***** válasza:
95%

Náluk az egyik feljöhet, a másik nem. Előbb került hozzám az egyik, ő meg is szokta, meg tud is viselkedni, szépen bebújik mellém a takaró alá, és alszik. A másik nem is igényli, meg nála több szabályra van szükség a megfelelő működéshez, stb, mivel 3 éves koráig a kertbe kirakva, kvázi nulla foglalkozással élt. Ő megy magától szépen a fekhelyére.

A sok köpködés mindkét oldalról felesleges, amíg nincs kínozva, nem megfelelően tartva, éheztetve az állat, addig kár győzködni a másikat, hogy hol tartsa. Tőlem a feje tetején is tarthatja valaki, amíg az állat minden szükséglete, igénye megfelelően ki van elégítve.

2016. márc. 2. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
65%
Nem. Férjem engedné ha lehetne,(vagy inkább múltidőben írom, engedte volna...) de én nem. Vizsla, kinti-benti kutya, éjszaka a házban van velünk természetesen. Igazi "terepkutya", eleve a természet lágy ölén lakunk úgymond, a Börzsönyben. Minden nap az erdőben sétálunk, ha jobb az idő a Dunában kavar. Engem meg le lehet finnyásozni nyugodtan. Retkes, mint az állat, ezerrel hullik a szőre, nekem meg nem fűlik a fogam minden nap ágyneműt húzni, arról nem is beszélve, hogy a szőr akkor sem jönne ki belőle, ha a kosz az igen. Akit ez nem zavar, az tegye. Nincs abban semmi rossz. Én eleve rossz alvó vagyok, sokat mocorgom alapon. Vannak tabu helyek. A fürdő, a konyha és az ágyunk (gyerekeké is persze). Nem lesz a kuytám ettől "lelki nyomorék", az ágy mellett hever alapon, de fel nem jöhet. Nem volt ebből gond sosem. Lesakkoztuk még az első hetekben, mikor idekerült. Tanítom, játszom vele, mozgatom rengeteget, aktívan fárasztom, bandázik is rendszeresen, minőségi kaján él, szeretjük, imádjuk, családtagként kezeli mindenki, szerintem boldog, kiegyensúlyozott kutya, még ha az ágyamba nem is engedem be. Valószínű már akkor sem jönne fel, ha én invitálnám, így van ez rendben. Nálunk legalábbis, de ez mindenkinek a magánügye. Egyik sem jobb, vagy rosszabb, csak más. Ennyi.
2016. márc. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
81%

Korábban évekig együtt aludtunk, nagyon szerettük, de mielőtt összeköltöztem a férjemmel (akkor még csak barátommal), leszoktattam a kutyát az ágyban alvásról. Nem mehet fel az ágyra, de néha összebújunk a kanapén egy szundikálásra. A franciaágyról még a macska is le van tiltva, pedig neki amúgy mindent szabad.

A másik kutyám kb 40 kiló, alapvetően kinti kutya, csak néha jöhet be, szóba sem jön, hogy felmehessen a bútorokra. Heverészik a szőnyegen.

2016. márc. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Imádom ő a mindenem, de az ágy az enyém :D

2016. márc. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
19%

Érdekes kérdés ez. Kár, hogy nem látszanak az életkorok/nemek a válaszok mellett. Ahogy látom főleg a városi nők/gyerekek engedik az ágyukba a kutyájukat.

Külön tetszik ki hogyan ideologizálja a kérdést és esik a másik torkának mintha mindegy lenne, hogy csivaváról, puliról, dán dogról, családi házról vagy panelról van-e szó.

Személyes kedvencem, aki ELKESERÍTŐ-nek tartja mennyi buta ember van, de a falkavezér fogalmát a kutyasuliban "tanulta".

A másik szerint meg a XXI. században riasztó kell a ház őrzésére, az fel sem merül benne, hogy esetleg valaki más állatot is tartson, amit éjszaka nem árt őrizni. Áhh. Ezért járok ide olvasgatni :)

2016. márc. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
88%

Tők mindegy, hogy a házat, vagy más állatokat akarsz őriztetni a kutyával, azt kéne megérteni, hogy egy percbe nem telik bedobni valami mérgezett kaját a kertbe, és volt kutya, nincs kutya. Szinte kétnaponta lehet ilyen híreket hallani, hogy lelőtték, megmérgezték, stb a SAJÁT kertjében a kutyát. Onnantól meg viszik a többi állatot is.

Ezért szólalnak fel sokan amellett, hogy a kutyának a házban, a gazdája mellett a helye, akinek tényleg számít a kutyája, annak ez nem felháborító, hiszen nekik természetes, hogy a kutya is családtag, tehát nem a családból kizárva, a kertben éli le az életét. Amivel még nem is lenne akkora baj, de sajnos rengetegen rá se bagóznak a kutyájukra mert hogy "ott van neki a kert, el tudja magát foglalni". Persze, megnézném az ilyeneket, hogy hogyan éreznék magukat, ha egész életüket egy szobába bezárva kéne leélniük, annyi eseménnyel, hogy naponta egyszer elélökik az ételt.

Ha már állatot tartunk, kegyünk tisztában az alapvető szükségleteivel, és próbáljuk is a lehető legjobbat megadni neki, vagy pedig nem kell állatot tartani.

Mindez teljesen független attól, hogy felengedi az ágyba vagy nem, egyáltalán beengedi a házba vagy nem. Nem is kötelező, de egy kutyával foglalkozni kell, akárhol is legyen a helye.

Ezért elkeserítő, igen, hogy sokan úgy gondolkodnak még mindig, hogy a kutyának kint a helye a kertben, a kutya büdös és koszos, a kutya csak őrizze a házat stb stb.

2016. márc. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
7%

Neked meg azt kéne megérteni, hogy nem feltétlen a "csirkefogók" tizedelik az állataidat/terményeidet éjszaka, hanem az erdőből esetleg beszabaduló egyéb állatok is. Nyest, görény, a szabadelvű szomszédod macskája, patkány, stb.


Nekem nem felháborító, ha egy csupor nutellával bebújsz a kutyád mellé az ágyba, ez a te dolgod. Neked felháborító az, ha én nem ezt teszem és azt feltételezed, hogy nem szeretem eléggé a kutyámat és bizonyára el is hanyagolom. Kb. egy szinten van a két feltételezés...


Ez a mondatod különösen tetszett, ízlelgesd te is: "Persze, megnézném az ilyeneket, hogy hogyan éreznék magukat, ha egész életüket egy szobába bezárva kéne leélniük, annyi eseménnyel, hogy naponta egyszer elélökik az ételt." - kiegészítve annyival, hogy naponta háromszor levisznek a ház elé kulázni.

2016. márc. 2. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!