Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A póráz nélkül kutyát sétáltat...

A póráz nélkül kutyát sétáltató ellen lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Egy elég jó kertvárosi részen lakunk, nyáron ide költözött egy fiatal férfi, három pit. vagy amstaff kutyája van (az egyik talán pit vagy annak keveréke, nem tudom, de az a típus)

Amikor elmegy az ember a ház előtt, majd széttépik a kerítést, nagyon agresszívnak tűnnek, és a három kutyát egyszerre sétáltatja, csak az egyiken van póráz.

Mindig mondja az embereknek,hogy nem bántanak, ha más kutyás jön a póráz nélkülieket visszahívja, és leülteti maga mellé,vagy ráparancsol,hogy ül, maradsz, és akkor ott ül a kutya a következő utasításig, de a pórázon lévő majd megőrül, az támadna.

A másik kettő közül is, az egyik támadásra kész, néha ugat is,morog, de nem mozdul, gondolom parancsra megy.

Egyszer kocsiból láttam,hogy macska után futott, de a gazdája ráordított, és akkor fülét,farkát behúzva somfordált vissza.

Látszólag tényleg ártalmatlanok, ha ott a gazdi, de ha nem figyel, vagy csak későn veszi észre,hogy a kutya támadásba lendült?

Én mindig úgy félek tőlük, mikor már elmegyek akkor méregetnek a kutyák.

Volt,hogy a kutyám is velem volt, akkor az egyik kutya már lapított is a fűben, mint mikor támadni akar, az nagyon félelmetes volt.

Nem értem miért nem tud pórázt tenni rájuk, elég ha egyszer nem hallgat rá valamelyik, csak egy pillanatig...nem merek neki szólni vagy megkérni, mert olyan nagy darab, cigányképű, szerintem max kinevet.


2016. márc. 2. 19:25
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
90%
Azért egy kertvárosi utcácskát ne a körúttal hasonlítgassunk össze, meg a behívható normális kutyák sétáltatását se nevezzük rohangálásnak, ha egy mód van rá. Persze, bármit el lehet ferdíteni, meg túlozni, és akkor rögtön nagyon gáz a helyzet, csak arról nincs értelme beszélgetni, mert az egy fikció.
2016. márc. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
30%
Akumi, ott a pont. Ha elengedem a kutyát, azt nem a körúton teszem, hanem olyan helyen ahol alig járnak. Ha valakit láthatóan zavar, megfogom. Még soha senki nem szólt.
2016. márc. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
És ez megint hogy jön ide, mikor a kérdésben szereplő csóka pontosan ugyanezt csinálja? Miről beszélünk?
2016. márc. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
Félreérted, én neked adtam igazat. Én egy másik válaszoló vagyok.
2016. márc. 3. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
Ja, bocs, nem figyeltem :D
2016. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Szilvi & Argos ***** válasza:
67%

Nagyon "bírom" a kérdezőhöz hasonló okoskodó és beszólogató embereket. A kutyák jól nevelten szót fogadnak a gazdának...a pasi tekintettel van másokra, FIGYEL és elhívja a kutyákat, nem engedi őket oda senkihez...a problémásat pórázon sétáltatja...MI A FRANCOT AKARSZ MÉG???

Az oké, hogy területen belül "agresszívek", hiszen védik a birtokot...ha a kerítés jó, nem fér ki pofájuk és nem tudnak kiszökni, mi a gondod? :)

Annyira utálom, mikor megyek 1-2-3 kutyával szabadon, s másik kutyás ,gyerekes, idős, akárki jön szembe, lábhoz hívom őket, vagy gyorsan lefektetem őket a járda szélén, s még ennek ellenére beszólnak.

Pl. tegnapelőtt pont hülye volt a két kutya, ezért alapos szidás-fegyelmezés után pórázon láb mellett vezettem őket. Szemben egy rakás pórázos-póráz nélküli lakótelepi kiskutyás vénasszony jött, a kutyák legalább fele őrjöngött ránk. Összekapdosták a kutyákat a jujj, megesznek felszólítással :D Amint elhaladtam mellettük a kutyákkal, akik le se szarták a piciket, megálltam, póráz le és FUTÁS...két kutya előre lódult, hátulról hallottam a "jézusom, elengedte őket" parát...most komolyan, NORMÁLISAK???

Meg az is szánalmas, mikor a pórázos kutyát nem bírják fegyelmezni, de ÉN vagyok a köcsög, hogy a jól nevelteket elengedem...hát álljon már meg a menet!!!!

Kutyafuttatók ÉLETVESZÉLYESEK, tele vannak gödrökkel, kutyaszarral. Mellesleg leginkább a behívhatatlan, neveletlen, más kutyákra veszélyes kutyákkal van tele :(

2016. márc. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
80%

Az állattartás áldozattal jár, de senki ne mondja azt, hogy ezért vegyek egy autót, szerezzek jogosítványt (akár van, akár nincs, nem ez a lényeg). Arról nem is beszélve 66%, hogy magadat kérdőjelezed meg. Bizony közterület nemcsak a szomszéd parkos rész, meg az utcák. Ez alapján egyetlen panellakásban sem lehetne kutyát tartani.

Egyébként én nem akkor engedem el a kutyát, amikor egyedül vagyunk. A kutyák egymással játszanak, szocializálódnak. Egy nagyobb kutyát nem feltétlenül lehet flexin normálisan sétáltatni és az is csak 5-6 méter. És azért egy kistestű kutyánál is szörnyű, amikor szaladna a másik a kutyával, de a póráz visszarántja. A gazdinak sem jó, meg a kutyának sem. Ilyenkor előkerülnek a játékok, a kutyák szaladgálnak. Elképzelni könnyű azt, hogy milyen jó sétálni meg futni a kutyával, de mi mást is lehet vele csinálni pórázon?

És nem, nem engedem el forgalmas helyeken, már csak az autók miatt sem. Elég, ha egy pillanatra kilép, már kész a baj.

A kérdezőt pedig nem értem. Egy tök normális emberről ír, aki behívja a kutyákat, aztán a kérdező:

"Nem értem miért nem tud pórázt tenni rájuk, elég ha egyszer nem hallgat rá valamelyik, csak egy pillanatig...nem merek neki szólni vagy megkérni, mert olyan nagy darab, cigányképű, szerintem max kinevet."

Hogy alkothatsz így véleményt. A kérdés alapján csak messziről láttad eddig, egy szót nem beszéltél vele.

Egyébként a nagytestű kutyákkal egyszerűen nem lehet semmit csinálni pórázban, csak menni. Nem lehet labdázni, nem tudnak játszani, nincs szabadságuk.

2016. márc. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
41%

ismertem valakit aki egyszer azt mondta (jópár évvel ezelőtt, mikor a nagytestű kutyáját póráz nélkül sétáltatta, nő maga nem volt egy nagy darab ember), miután hüldeztek ezen, hogy "ha csak pórázzal tudná megfékezni a kutyáját, az már régen rossz lenne".

amúgy én a körúthoz hasonló helyeken is sétálok vele póráz nélkül, kapjatok a szívetekhez. nem a legnagyobb forgalomban, de igenis kell gyakorolni a közömbösítést ingerek között. és nem, nem csak itt oldom meg a lemozgatást, járunk sportolni, járunk ki nagy füves területre (említettem, hogy itt is törvényt szegve engedem el, tekintve, hogy ebben a qrva országban gyakorlatilag SEHOL sem tehetem meg legálisan?) meg minden. de ne mondd már nekem azt, hogy én vagyok a rossz gazda, az meg, aki tesz egy fél házkört a kutyával napi kétszer és egyszer elengedi a mocskos kutyafuttatón aztán áll és nézi, akinek édesmindegy, hogy szarik rá a kutya vagy hogy agresszív mert "de hát pórázon van!" az jó...

2016. márc. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
23%

".MI A FRANCOT AKARSZ MÉG???"


Azt a csekély apróságot, hogy tartsa be a törvényt.

2016. márc. 3. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Akkor tegyék lehetővé a törvény betartását. Ha lehetetlent követelnek, ne csodálkozzanak.
2016. márc. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!