Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A póráz nélkül kutyát sétáltat...

A póráz nélkül kutyát sétáltató ellen lehet valamit tenni?

Figyelt kérdés

Egy elég jó kertvárosi részen lakunk, nyáron ide költözött egy fiatal férfi, három pit. vagy amstaff kutyája van (az egyik talán pit vagy annak keveréke, nem tudom, de az a típus)

Amikor elmegy az ember a ház előtt, majd széttépik a kerítést, nagyon agresszívnak tűnnek, és a három kutyát egyszerre sétáltatja, csak az egyiken van póráz.

Mindig mondja az embereknek,hogy nem bántanak, ha más kutyás jön a póráz nélkülieket visszahívja, és leülteti maga mellé,vagy ráparancsol,hogy ül, maradsz, és akkor ott ül a kutya a következő utasításig, de a pórázon lévő majd megőrül, az támadna.

A másik kettő közül is, az egyik támadásra kész, néha ugat is,morog, de nem mozdul, gondolom parancsra megy.

Egyszer kocsiból láttam,hogy macska után futott, de a gazdája ráordított, és akkor fülét,farkát behúzva somfordált vissza.

Látszólag tényleg ártalmatlanok, ha ott a gazdi, de ha nem figyel, vagy csak későn veszi észre,hogy a kutya támadásba lendült?

Én mindig úgy félek tőlük, mikor már elmegyek akkor méregetnek a kutyák.

Volt,hogy a kutyám is velem volt, akkor az egyik kutya már lapított is a fűben, mint mikor támadni akar, az nagyon félelmetes volt.

Nem értem miért nem tud pórázt tenni rájuk, elég ha egyszer nem hallgat rá valamelyik, csak egy pillanatig...nem merek neki szólni vagy megkérni, mert olyan nagy darab, cigányképű, szerintem max kinevet.


2016. márc. 2. 19:25
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
62%

#29

Ameddig nem biztosítanak lehetőséget nem fogom betartani. Több tízezer kutyáshoz hasonlóan.

Vagy most az ország összes kutyását (már, aki sétáltatja a kutyát) köteleznéd egy értelmet törvény betartására, akit nem ellenőriz senki, a közteresek, rendőrök elsétálnak emellett. Ők sem veszik komolyan.

Az, hogy valaki kutyafóbiás sajnálatos... de elenyésző.

2016. márc. 4. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
87%
Akkor tartom be a törvényt, ha van normális kutyafuttató! Kecskeméttől 20 kilóméterre lakom. Kecskeméten van 1 futtató, kb akkora hogy 20 lépéssel lesétálom hosszában... ja bocs nem!! azt is bezárták a sok banya miatt! A kutyám iskolázott, normális. Van a házunk mögött tópart, kb 3 perc itthonról. Mindenki oda jár a kutyájával. Sétáltassam flexivel? minek? az 5 méter kb. amíg leérünk a tóra max 3 métere megy el tőlem pisilni... most ha nem engedhetem el közterületen se erdőbe se sehol akkor mit csináljak? naponta 3-4x járjak fel Pestre? jó vicc
2016. márc. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
69%
Én csak azt nem értem, hogy ha egy pici kutyát sétáltatnak póráz nélkül, az miért nem zavar sok embert? Neki miért szabad??????
2016. márc. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!