Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy megy egy ivartalanítás?...

Hogy megy egy ivartalanítás? Vajon mikor fog tüzelni?

Figyelt kérdés

A kutyánk 10 hónapos pumi, még nem tüzelt, viszont 3 hét múlva szeretném vinni ivartalanításra, jövőhéten fogok időpontot kérni.

Szerintetek lesz akkora "szerencsénk", hogy pont akkorra fog időzíteni? Egyáltalán honnan fogom tudni, hogy valójában tüzel, miket kell figyelnem?

(Ha jól tudom általában tavasszal szoktak, és szerintem pont benne vagyunk az időben, ezért aggódom. És bocsánat ha értelmetlennek tűnik a kérdés, ő a legelső kutyánk, és ilyeneken még nem gondolkodtunk.)

És ivartalanításhoz kapcsolódva: egy műtét mennyi ideig tart? Olyankor meg lehet a rendelőben várni, vagy ott kell hagyni, és hívnak, ha felébredt?

(Tudom, hogy az orvos valószínűleg majd fog tájékoztatni, de szeretnék egy kicsit előre is tájékozódni:) )



2016. márc. 5. 18:39
 1/2 anonim ***** válasza:

Bizony előfordulhat, hogy éppen belefuttok a tüzelésbe a tervezett ivartalanítási időpontban, ennyi idős kutyánál már bármikor várható, első tüzelés időpontját nem lehet előre meghatározni. Észrevenni úgy fogod, hogy a nemi szerve megduzzad, véres-savós folyadék ürül belőle, amit vagy sűrűn lenyalogat, vagy ha lakásban van, akkor a padlón észreveszed, hogy pecsétel. A kanok pedig egyre inkább érdeklődnek utána.

Ha még az első tüzelés előtt akarod ivartalaníttatni, akkor legjobb lenne, ha mielőbbi időpontot kérnél, akár már a jövő hétre. Tüzelés alatt a műtét nem javasolt a nagyobb vérbőség miatt, ilyenkor inkább megvárják, amíg lezajlik és még utána pár hetet.

A műtét kb. egy óra altatással együtt. Én a magam részéről megvártam a váróban, mert ott akartam lenni amikor ébred, meg tudni arról, ha valami gond lenne közben (nem volt), de ott is lehet hagyni és akkor visszamenni a kutyáért, amikor már teljesen felébredt.

2016. márc. 5. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igazából én is ott szeretnék majd mindenképpen maradni, nagyon jó, ha lesz erre lehetőség, remélem megengedik majd. Sajnos ha akarnék, sem tudnék már jövőhétre már időpontot foglalni, a jövőhete már tejesen be van táblázva, azt már kérdeztem:(

És mivel ő többségében kinti kutya, aki borzasztó aktív, ezért a tavaszi szünet idejére időzítjük pont a műtétet, hogy vele tudjunk lenni és figyelni. Nagyon remélem, hogy most már ezt a 2-3 hetet megvárja, és nem zavar be a tervekbe:D

2016. márc. 5. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!